Bu onur Samsun un

Başbakan Ahmet Davutoğlu nun Seçim Hükümeti nde yeninden Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev alan Akif Çağatay Kılıç, Bu onur Samsun un ve teşkilatımızındır dedi

 Bu onur Samsun un

AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 62. İl Danışma Meclisi Toplantısı na katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Başbakan Ahmet Davutoğlu nun Seçim Hükümeti nde yeniden bakan olarak görev almasının Samsun un onuru olduğunu belirterek, Biz Samsun için görev yapacağız. Bu onur sizlerin, teşkilatın ve Samsun undur. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum dedi.

ŞEHİTLERE DUA 
AK Parti Samsun İl Başkanlığı nın 62. İl Danışma Meclisi Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde yapıldı. Şehitlere dualar okunarak başlanan toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan ve Hasan Basri Kurt, İl Başkanı Muharrem Göksel, eski Milletvekilleri Ahmet Yeni ve Birnur Şahinoğlu, AK Parti ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

1 KASIM IN TELEFİSİ YOK
Toplantının açılışında konuşan AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 7 Haziran ın telafisinin 1 Kasım olacağını, fakat 1 Kasım’ın telafisinin olmadığını belirterek, Gündemimizin en önemli konusu, elbette ki seçim sürecidir. 1 Kasım tarihinde seçim olacak. 1 Kasım genel seçimi, 7 Haziran’ın telafisi manasındadır. 7 Haziran’da hükümet kuramamanın bize verdiği ızdıraptan dolayı çok üzüldük ve geçtiğimiz iki buçuk ayda ülkemiz çeşitli badireler ve ekonomik sıkıntılar yaşadı. 7 Haziran’ın telafisi 1 Kasım olacak fakat 1 Kasım’ın telafisi yok. Biz bu süreçte canla başla çalışıp AK Parti’yi tek başına iktidar yapacak konuma getirmek zorundayız. Bizim bu seçimler öncesinde birinci ödevimiz kuruluş ilkelerimize geri dönmek olacaktır. Yani erdemliler hareketini canlandırmaktır. Bizim partimizde lüks, kibir, şatafat, eş-dost-ahbap rant ilişkisi kesinlikle olmamalı. Olanlar bizim yanımızda yer bulamazlar, yerleri AK Parti değildir. Kimseye yüksekten bakmayacağız. Gıybeti değil, hakkı göstereceğiz. Uzlaşıcı olacağız, kimseyi hor görmeyeceğiz. Kimsenin ikbali, davanın ikbalinin önüne geçemez dedi.

BEKLENTİM YOK
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, seçim hükümetinin kurulduğunu ve yeni bir sürecin başladığını belirterek, Gençlik ve Spor Bakanımız aynı görevinde kaldı. 
Bir şehrin bakansız kalması çok kötü bir şey. Ben bunların hepsini yaşadım. Koalisyonun bakanı kendisine bağlı olmayan belediyenin başkanını ziyaret etmeye bile luzum görmüyor. Canımızı dişimize takacağız. Gece gündüz koşacağız. Türkiye nin son şanslarından biri 1 Kasım seçimlerinde yine bir koalisyona mecbur kalmamalıyız. Sanki yeni iktidara gelecek bir partinin neferleri olarak çalışmalıyız. Benim hiçbir beklentim yok. Büyükşehir Belediye Başkanlığı nı 4. dönemdir Allah bana nasip ediyor.  Daha ne nasip edecek, ayıptır, insan nefsine hükmetmesi gerekiyor. Ben onun için Allah a hamd ediyorum. Bu memlekete biraz daha nasıl hizmet ederiz de tek parti iktidarının bir dönem daha nasıl yapabilirizin mücadelesini veriyorum diye konuştu.

SAMSUN İÇİN GÖREV YAPACAĞIZ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da konuşmasında 1 Kasım’a hazırız mesajı verdi. Şu anda üstlendikleri görevi, sadece Anayasal zorunluluk değil, aynı zamanda Türkiye’nin, Samsun’un ve AK Parti’nin temsili olarak da yürüttüklerini söyleyen Bakan Kılıç, “Biz Samsun için görev yapacağız. Bu onur sizlerin, teşkilatın ve Samsun’undur. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

HER ŞEYE HAYIR DEDİNİZ
Bakan Çağatay Kılıç,  7 Haziran seçimlerinden sonraki süreci hep beraber yaşadıklarını ve Başbakan Davutoğlu’nun 8 Haziran’da yaptığı toplantıyı hatırlatarak, milletten aldıkları sorumluluk yetkisinin ne olduğunu gayet iyi bildiklerini ve bu yönde çalışmalara devam edeceklerini söyledi. AK Parti olarak milletin verdiği ‘Türkiye’nin geleceği ile ilgili söz sahibi olan parti sizsiniz ama yanınıza bir ortak alın’ mesajının yerine gelmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Kılıç, 7 Haziran gecesi erken seçim mesajı veren ve her şeye olumsuz cevap veren MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi eleştirdi. Bahçeli’nin şimdi de demokrasi temsilcisi kesildiğini söyleyen Bakan Kılıç, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız kanunlara uymayan kişi oldu. Nereden çıkarıyorsunuz bunu? Sizler bir koalisyon kurmaya muktedir oldunuz da biz ‘hayır’ mı dedik? Cumhurbaşkanımız size koalisyon yetkisi vermediğini mi söyledi? İlk günden beri çıktınız her şeye ‘hayır’ dediniz” diye konuştu.

HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK 
Bakan Kılıç, muhalefetin kararsızları arasında ülkenin kaybedecek zamanı olmadığını vurguladı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı’nın seçim kararı aldığını yineleyen Bakan  Kılıç, Samsun teşkilatı olarak da tüm Türkiye’deki AK Parti teşkilatlarının da bu yolda yürümeye, seçim atmosferi içerisinde üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduğunu söyledi.
Kılıç, “Biz Türkiye’ye hizmet için bu yola çıktık, biz Samsun’a hizmet için bu yola çıktık. AK Parti bayrağı altında görev yapmak için, hizmet etmek için bu yola çıktık. Kişisel ikballerimiz ve makamlarımızın peşinde koşmak için çıkmadık. Eğer burada bir şekilde kişisel ikballerinin peşinde koşmak için bir amacı olan var ise kusura bakmayın. Bizim buradaki amacımız, çalışmamız ve alın terimiz Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın ortaya koymuş olduğu yol gereğidir” dedi.

AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR
AK Parti olarak kurucu ilkelerle yürüdükleri sürece kendilerine bir şey olmayacağını ifade eden Bakan Kılıç, “Yüreğinde Türkiye sevdası, imanı ve inancının dışında hiçbir şeyi olmayan bu kadrolar, inanıyorum ki 1 Kasım’dan itibaren Türkiye’yi yeniden 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine tek başına iktidar olarak taşıyacaktır” diye konuştu.

Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan ve Hasan Basri Kurt un de birer konuşma yaptığı toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.


Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

3 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

4 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

5 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

6 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

7 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Ağır ceza geliyor

8 Ağır ceza geliyor

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

9 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

10 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar