Avukat sayısı hormonlu büyüyor

Yeni adli yılın başlamasıyla ilgili değerlendirme yapan Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Hem hukuk fakülteleri hem de öğrenci kontenjanları düşürülmeli. Çünkü avukatlık mesleğindeki sayıda hormonlu büyüme var dedi

Avukat sayısı hormonlu büyüyor

Bugün başlayacak yeni adli yıl öncesi Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, avukatlık mesleği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gürbüz eğitim kalitesi açısından fakülte ve öğrenci sayılarının düşürülmesi gerektiğini söyledi.

KONTENJAN DÜŞMELİ
Avukatlık mesleğinin çeşitli sıkıntılar içinde bulunduğunu belirten Gürbüz, Hukuk fakültelerinin sayısı sürekli artıyor. Bu eğitim kalitesinin arttığı anlamına gelmemeli. Bizler fakülte sayısının sınırlandırılması gerektiğini düşünüyoruz. Hem hukuk fakültelerinin hem de öğrenci kontenjanlarının düşürülmeli. Çünkü sayıları arttıkça avukatlık mesleğindeki sayı da tabiri caizse hormonlu bir şekilde büyüyor. Bu da meslekteki otokontrolü düşürüyor ve meslek itibarını sağlama noktasında sıkıntılara yol açıyor. Bu yönde de tedbirler alınmalı ve düzenlemeye gidilmeli dedi.

MİLAT OLSUN
Yeni adli yılın 1 Eylül de başlayacağını söyleyen Gürbüz, Her yıl 20 Temmuz-1 Eylül arasında adli ve idari yargıda bir tatil yapılıyor ve işleri önemli bir kısmı bu dönemde görülmüyor. Biz bu yeni adli yılın adalet mekanizmasındaki işleyişi ortadan kaldırması, adliye ve avukatlar üzerindeki yükün mümkün olduğunca hafifletilmesi ve avukatlık mesleğindeki sıkıntıların aşılması noktasında bir milat olmasını diliyoruz. Adaletin tez tecelli ettiği, yargının hızlı işlediği bir yeni adli yıl diliyorum. Hayırlar getirmesini temenni ediyorum diye konuştu. 
Kerami Gürbüz, 1 Eylül günü 09.30 da yeni adli yıl nedeniyle Atatürk Anıtı nda toplanarak çelenk bırakacaklarını sözlerine ekledi.

Barış BUDANOĞLU  EN ÇOK OKUNANLAR

Sağlam: Maçın gelirleri ve futbolcu primleri depremzedelere gönderilecek

1 Sağlam: Maçın gelirleri ve futbolcu primleri depremzedelere gönderilecek

Samsunspor harbi lider

2 Samsunspor harbi lider

Lider Samsunspor farkı açıyor

3 Lider Samsunspor farkı açıyor

Samsun'da içtiği ilaç sonu oldu

4 Samsun'da içtiği ilaç sonu oldu

Samsun yolunda 8 kilometrelik araç kuyruğu

5 Samsun yolunda 8 kilometrelik araç kuyruğu

Yılport Samsunspor - BAK maçının ilk 11'leri belli oldu

6 Yılport Samsunspor - BAK maçının ilk 11'leri belli oldu

Samsun'da sopalı dehşet! Evin kapısını kırıp...

7 Samsun'da sopalı dehşet! Evin kapısını kırıp...

Samsunspor'da galibiyet günü

8 Samsunspor'da galibiyet günü

26 Ocak Pazar Samsun hava durumu

9 26 Ocak Pazar Samsun hava durumu

Samsun'da bıçaklı saldırı

10 Samsun'da bıçaklı saldırı

hızWeb