Yeşilyurt güreş ağası

Karadeniz’in en büyük yağlı güreş organizasyonu güreş ağası Cemal Yeşilyurt oldu

Yeşilyurt güreş ağası

Tekkeköy Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türkiye’nin üçüncü, Karadeniz’in ise en büyük yağlı güreş organizasyonu Tekkeköy Büyüklü Mahallesinde yapıldı. Tekkeköy Belediyesi 5. Geleneksel yağlı güreş turnuvasında 44 başpehlivan ile yaklaşık 700 güreşçi ter döktü. Tekkeköy 2015 güreş ağası ve bundan sonraki güreşlerinde onursal güreş ağası Cemal Yeşilyurt oldu.

KARADENİZ İN KIRKPINAR I
Türkiye’nin üçüncü, Karadeniz’in ise en büyük yağlı güreş organizasyonunu gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak tüm baş pehlivanları davet ederek, Karadeniz’in en büyük yağlı güreş organizasyonunu gerçekleştirdik. Tarihi Kırkpınar da 56 başpehlivan güreşmiş idi bizde 44 başpehlivanın katılımıyla Karadeniz’in Kırkpınar’ını ilçemizde gerçekleştirdik.  üreşlerimizde 2015 tarihi Kırkpınar Başpehlivanı olan Orhan Okulu, Kırkpınar ikincisi olan Osman Aynur ile Kırkpınar üçüncüleri İsmail Balaban ve Serhat Balcı ile Şaban Yılmaz’ın yanı sıra 44 Başpehlivan güreşti. Yaklaşık 700 güreşçinin ter döktüğü Karadeniz’in en büyük güreş organizasyonunu izlemeye ülkemizin dört bir yanından binlerce insan akın etmiş. Bu kadar büyük seyirci kalabalığının olması bizleri ayrıca mutlu etti. Amacımız Peygamber sporu, Ata sporumuzu yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmaktır. Ata sporumuzu bu ve bu gibi büyük organizasyonlarla gençlerimize sevdirerek gelecek kuşaklara bırakabilmek bizlerin çocuklarına bırakacağı en büyük mirası olacaktır dedi.

GÜNGÖR BAŞPEHLİVAN
Final karşılaşmasında Şaban Yılmaz, Abdullah Güngör ile eşleşti. Kıran kırana geçen müsabakada Abdullah Güngör rakibi Şaban Yılmaz’ı puanlamada yenerek Karadeniz’in en büyük yağlı güreşi Tekkeköy Belediyesi 5. Geleneksel yağlı güreşleri başpehlivanı oldu.

CEMAL YEŞİLYURT GÜREŞ AĞASI

Tekkeköy Belediyesi 5. Geleneksel Yağlı Güreşleri Ağası Samsun’un hayırsever iş adamı Cemal Yeşilyurt oldu. Başkan Togar, Türkiye’nin üçüncü Karadeniz’in ise en büyük organizasyonunu yapmak bizler için hem maddi ham de manevi bir yük oluşturdu. Güreşler için Samsun’umuza büyük yardımlar yapan hiçbir kimseyi kapısından boş çevirmeyen ilimizin hayırsever abisi değerli büyüğümüz Cemal Yeşilyurt’un kapısını çaldık. Büyüklü Anadolu lisemizin yer sorununu bir kalemde çözüp yer için gerekli tüm maddi kaynağı ödeyen okullara, vakıflara, derneklere, camilere kısacası yardıma ihtiyaç duyan herkese el uzatan sayın Cemal Yeşilyurt’tan 2015 güreşlerimizin bu yılki güreş ağası olmasını istedik. Her zaman olduğu gibi yine bizi kırmayarak güreş ağalığımızı kabul etti. Güreşlerimiz için gerekli maddi desteği eksik etmeyerek her zaman ki gibi büyüklüğünü ve hayırseverliğini esirgemedi. Bu ve bundan sonraki Tekkeköy Belediyesi geleneksel yağlı güreşlerimizin onursal güreş ağası değerli büyüğümüz Cemal Yeşilyurt olacak. Hayırsever iş adamımız değerli büyüğümüz Cemal Yeşilyurt abime bizleri kırmayıp onursal güreş ağamız olduğu ve bizlere her konuda yardım yaptığı için teşekkür ederim diye konuştu.

YOĞUN KATILIM
Tekkeköy Belediyesi 5. Geleneksel yağlı güreş organizasyonuna Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun AK Parti Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Hasan Basri Kurt, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Samsun Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Tekkeköy AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Güngör, Efsane güreşçi Mustafa Dağıstanlı, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.  EN ÇOK OKUNANLAR

5.0 büyüklüğündeki deprem Arıcılar'ı vurdu

1 5.0 büyüklüğündeki deprem Arıcılar'ı vurdu

İzmir'de işlenen cinayetin zanlıları Bodrum'da Özel harekat polislerince yakalan

2 İzmir'de işlenen cinayetin zanlıları Bodrum'da Özel harekat polislerince yakalan

Isparta'daki 'şehir magandası' kıskıvrak yakalandı

3 Isparta'daki 'şehir magandası' kıskıvrak yakalandı

Başkan Atabay'ın Öğretmenler Günü mesajı

4 Başkan Atabay'ın Öğretmenler Günü mesajı

Maltepe'de silahlı iş yeri baskını; 1 yaralı

5 Maltepe'de silahlı iş yeri baskını; 1 yaralı

Şenol Güneş'ten Qarabağ Kulübü'ne ziyaret

6 Şenol Güneş'ten Qarabağ Kulübü'ne ziyaret