Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TEOG 2. NAKİL SONUÇLARI

Binlerce öğrencinin beklediği TEOG 2. Nakil sonuçları açıklandı

TEOG 2. NAKİL SONUÇLARI

TEOG 2.nakil yerleştirme sonuçları bugün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) kapsamındaki liselere nakil için başlayan tercih başvuru sürecinde 2. Nakil dönemi tercih sonuçları bugün açıklandı. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) uygulaması kapsamında lise nakillerinde 2. nakil dönemi sonuçlarını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 2014-2015 öğretim yılı Temel Eğitimden Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi kapsamında 8 nci sınıflara yönelik 6-16 Temmuz da tercihlerin alındığı, yerleştirme sonuçlarının da 14 Ağustos ta ilan edildiği anımsatıldı.

TEOG 2. NAKİL YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bu kapsamda tercih yapan 1 milyon 108 bin 182 öğrenciden, 1 milyon 36 bin 809 unun tercihlerinden birine yerleştiği belirtilen açıklamada, 71 bin 373 öğrenci ise tercihlerinden birine yerleşemediğinden açık öğretim kurumlarına yönlendirildiği ifade edildi.

Açıklamaya göre, yerleştirmeye esas nakiller için 17-21 Ağustos ta 434 bin 615 öğrenci müracaatta bulundu ve 101 bin 12 si tercihleri doğrultusunda bir başka okula nakiledildi.

Yerleştirmeye esas nakiller için 24-28 Ağustos ta ise 341 bin 166 öğrenci müracaatta bulundu, bu öğrencilerden 69 bin 742 sinin tercihleri doğrultusunda bir başka okula nakilleri gerçekleştirildi.

TEOG kapsamında, nakil için 24-28 Ağustos ta tercih yapan öğrenciler sonuçlarını, T.C kimlik numaralarıyla www.meb.gov.tr adresinden öğrenebilecek.

3. DÖNEM NAKİL BAŞVURULARI BUGÜN ÖĞLEDEN İTİBAREN YAPILACAK
Öğrenciler, üçüncü dönem nakil başvurularını ise bugünden itibaren 4 Eylül e kadar yapacak, sonuçları 7 Eylül de açıklanacak.

Öğrenciler, bu süreler içerisinde yerleştirmeye esas nakil başvurusu için boş kontenjan şartı aranmaksızın 3 tercih yapacak ve tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüğünden, boş kontenjan şartı aramaksızın yapıp onaylatabilecek. Yerleştirmeye esas nakil süreci 7 Eylül itibarıyla sona erecek. Ayrıntılı bilgi için http://odsgm.meb.gov.tr adresinde Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu da yayınlandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Bu böyle gitmez

1 Bu böyle gitmez

FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

2 FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

Samsun gün sayıyor

3 Samsun gün sayıyor

Sel Samsunu da vurdu

4  Sel Samsun'u da vurdu

Transfer var sonuç yok

5 Transfer var sonuç yok

Polisler uyuşturucu satmış

6 Polisler uyuşturucu satmış!

Coşkun Zeren Chibuikenin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı

7 Coşkun Zeren: 'Chibuike'nin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı'

Haysiyet cellatları

8 Haysiyet cellatları...

Geçim kaynağımı kaybettim

9 Geçim kaynağımı kaybettim

Neredeyse 1 yıldır kazanamıyor

10 Neredeyse 1 yıldır kazanamıyor