Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İPEK GRUBUNA OPERASYON

Akın İpek e ait, Kanaltürk ve Bugün gazetesi nin bağlı olduğu Koza İpek Medya Grubunun, Holding binasına operasyon düzenlendi

İPEK GRUBUNA OPERASYON

Akın İpek e ait, Kanaltürk ve  Bugün gazetesi nin bağlı olduğu Koza İpek Medya Grubunun, Holding binasına operasyon düzenlendi. Operasyonu MASAK ekipleri başlattı. Polis, holding merkezinde arama yapıyor.
MASAK ın dört sayfalık bir arama emriyle baskınları başlattığı ifade ediliyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Koza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın İpek hakkında gözaltı kararı verildi. İpek in birkaç gün önce yurtdışına çıktığı belirlendi.

Soruşturmanın terörün finansmanı, suç örgütü kurmak ve yönetmek kapsamında yapıldığı öğrenildi. İpek Grubu na yönelik soruşturmanın daha çok maden şirketleriyle ilgili olduğu ve gözaltı kararı sayısının artabileceği belirtildi. Grubun yurtdışına yaptığı para transferleri de mercek altına alındı. Şirketin İstanbul daki birimlerinde herhangi bir gelişme yaşanmıyor.

İPEK ÜNİVERSİTESİ DE ARANIYOR
Mali şubeye ait ekipler, holding in Ankara da bulunan merkez binasında 23 şirketinde ve İpek Üniversitesi nde arama başlattı.

“Akın İpek ten ilk açıklama”
Akın İpek ten Kanaltürk televizyonuna yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Grubuma ve evime baskın yapıldığını öğrendim, çocuklarımın odasına kadar girmişler, Savcı bey şahsım hakkında sorulmayan soru kalmadı. Sadece belli medya organlarının deli saçma iftiraları vardı, onları da araştırdık. Ben üzerime bir şey sıçratmadan dikkatli yaşadım. Böyle yapmayın beni ve grubumu zan altında bırakmayın, ne isterseniz sorun açıklayayım .Benim trafik suçum dahi yok. Grubum da tertemizdir.
 

AKIN İPEK İN EVİ ARANIYOR
Koza İpek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek in Ankara daki evinde de arama yapılıyor. Aramalarda şirketlerindeki evrak ve bilgisayarlara el konuldu. Koza- İpek Holding e ait para transferleri de mercek altına alındı. Aramalar Koza-İpek Holding in yönetim katında devam ediyor
 

GRUBUN FAALİYET ALANLARI VE HALKA AÇIK ŞİRKETLERİ
Koza-İpek Holding olarak bilinen grup medya, enerji, madencilik gibi alanlarda faaliyet gösterirken, Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile biliniyor. Grup bünyesinde Koza Altın, Koza Madencilik, İpek Doğal Enerji şirketleri halka açık işlem görüyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

4 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

5 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Ağrıdan acı haber 2 asker şehit, 4 yaralı

6 Ağrı'dan acı haber: 2 asker şehit, 4 yaralı

Samsunspor Göksu Kafa kafaya çarpışmışız

7 Samsunspor: Göksu: Kafa kafaya çarpışmışız

Samsun Haber Samsunda korkutan kaza Otomobil yan yattı

8 Samsun Haber: Samsun'da korkutan kaza! Otomobil yan yattı

Samsun merkezli FETÖ operasyonu 15 gözaltı

9 Samsun merkezli FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Fındık Fındıkta rekolte savaşları başladı

10 Fındık: Fındıkta rekolte savaşları başladı