El sanatları sokağına ihtiyaç var

SAKDER Başkanı Selma Gündoğdu, kadınların el sanatları ürünlerini sergileyebilecekleri, Samsun turizmine de katkı verecek olan bir El Sanatları Sokağı na ihtiyaç duyduğunu söyledi

El sanatları sokağına ihtiyaç var

Samsun Engelli Kadınlar Derneği (SAKDER) Başkanı Selma Gündoğdu, Samsun için büyük potansiyel taşıyan el sanatları ürünlerinin satışının yapılabileceği bir el sanatları sokağına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

El Sanatları Sokağı nın Samsun a turizm açısından da katkısı olabileceğini ifade eden Gündoğdu, Geçen hafta yönetim kurulumuz ve eğitimcilerimizle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel i ziyarete gittik. Kendilerinden Samsun da el sanatları ürünlerini sergileyebileceğimiz, satışını yapabileceğimiz bir yer talep ettik. İsteğimizi onaylayarak bu konuda çalışmalar yapılacağını söyledi. Biz çok uzun zamandır, Samsun da sayısı bir hayli fazla olan el sanatları ile uğraşan kadınların yaptıklarını satabilecekleri bir yer olmasını istiyorduk. Bu hem Samsun turizmine, hem de el sanatları ile uğraşan kadınların bütçelerine katkı olacak dedi

HEPİMİZ UMUTLUYUZ
Samsun da turizmin güçlenmesi için Büyükşehir Belediyesi nin çok güzel projeleri olduğunu kaydeden Gündoğdu Bu planların hepsi derneğimizdeki engelli kadınlara umut verdi. Biz dernekte Samsun un yöresel el sanatlarını ortaya çıkarmak için çalışıyoruz. Zamanla daha çok ürün ortaya koyabileceğiz. Sürekli araştırıp, ürün çeşitliliğimizi arttırmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda bu ürünlerin, Türkiye ye ve yurtdışına tanıtılması konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Samsun da bir El Sanatları Sokağı olmasını çok önemsiyoruz. Eski Samsun evlerinin minyatür formunda, şehrimize dışarıdan gelen misafirleri alışveriş yapabilecekleri,  el emeği göz nuru ürünlerimizi tanıtabileceğimiz bir sokağı büyük bir hevesle bekliyor, Samsun halkına yaptığımız işleri bir an önce sunmak istiyoruz diye konuştu.

İŞADAMLARINA ÇAĞRI
Derneklerinin şu anda bir apartmanın ikinci katında olduğunu ifade eden Gündoğdu şunları söyledi: İkinci kat olduğu için akülü arabalı engelli kadınlar derneğe gelemiyorlar. Mecburen biz aşağıya inip, apartmanın girişinde konuşuyoruz. Bunu her defasında üzülerek anlatıyorum. Bütün engellilerin ulaşabileceği giriş katı bir yeri çok uzun zamandır arıyoruz. Ancak ev sahipleri sırf dernek olduğu için kiralamak istemiyorlar. Bu konuda büyüklerimizden, işadamlarından destek bekliyoruz.  

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

1 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Son prova Samsunspor'un

2 Son prova Samsunspor'un

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

3 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

5 Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

6 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

7 Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

8 Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

Canberk tribünde

9 Canberk tribünde

Onlar da izledi

10 Onlar da izledi