Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

GURBETÇİLERİN TEDAVİ ADRESİ

11 yıldır İngiltere’de yaşayan genç kadın, diğer ülkelerdeki gurbetçiler gibi tedavi için Türkiye’ye tercih etti.

GURBETÇİLERİN TEDAVİ ADRESİ

Londra’da yaşayan Aynur Çelik (33), fazla kilolarıyla ilgili yaşadığı sağlık sorunlarından kurtulmak için Türkiye’yi tercih etti. 110 kilo ağırlığındaki Aynur Çelik, yaşadıklarını şöyle anlattı:

İstediğim bir çok şeyi yapamıyorum. Rahat nefes alamıyorum. Son dönemlerde şikayetlerim daha da çok arttı. Bir gün oğlumu okula götürdüğümde bana ’Anne sen okula girme, arkadaşlarımın annesi zayıf, sen kilolusun, arkadaşlarımın seni böyle görmesini istemiyorum’ dedi. 7-8 sene süren araştırma ve kararsızlık dönemi, arkadaşımın tavsiyesi ve bu son yaşadığım olay üzerine uzun bir araştırma yaptım. Tedavim için Türkiye’ye tercih ettim. İngiltere’de yaptığı araştırmada Samsun Medicana İnternational Hospital Hastanesi’nde Opr. Dr. Recep Aktimur’un ismine ulaştım. Tereddüt yaşadığım konuları kendisiyle uzun uzun konuşma fırsatı yakaladım. Uyguladığı yöntemi anlattı. Recep beyin hastaları arasında komplikasyon yaşayan yok, Türkiye’deki obezite cerrahları arasında 1 günde taburcu eden ve diyet yapmadan kilo verdirebilen başka doktor olmadığını öğrendim. Türkiye’de sağlık sistemi İngiltere’deki sağlık sisteminden çok daha iyi durumda. 11 yıldır İngiltere’de yaşıyorum ve sağlık sorunlarım ile ilgili bir çok defa sağlık kuruluşlarına gittim. Buraya geldiğimizde aradaki farkı çok daha iyi anlayabiliyoruz. Şu anda 110 kiloyum, hayalim 55-60 kiloya düşmek ve eski sağlıklı günlerime kavuşmak. Dr. Recep bey sayesinde bunun olacağına gönülden inanıyorum ve kendisine güveniyorum.

Daha önce de İngiltere’den ve farklı ülkelerden gelen hastaları olduğunu hatırlatan Samsun Medicana İnternational Hospital Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı ve Opr. Dr. Recep Aktimur, Obezite sayısı Türkiye’de ve dünya da sürekli artış gösteriyor. Hastamız İngiltere’den obezite şikayeti ile bana ulaştı. Yaptığımız değerlendirme, tahlil ve tetkikler sonrası obezite cerrahisine uygun olduğunu belirledik. Yaptığımız protokol sayesinde hastalarımızı aç bırakmadan, diyet yaptırmadan, dinç bir şekilde sağlıklı ve mutlu olarak kilo vermelerini sağlıyoruz. Bizim uyguladığım yöntemi Türkiye’de uygulayan ve hastayı 1 günde taburcu edebilen yok. Bizim hastalarımız istenmeyen bir durum gelişmediği takdirde günlük yaşamlarından ödün vermeden 1 gün sonra taburcu olup 2. gün normal hayatlarına devam edebiliyorlar.Bugüne kadarki yapmış olduğum işlemlerde istenmeyen herhangi bir durum gelişmedi şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

2 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

3 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

4 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

6 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

7 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Lovelette kahkaha tufanı

8 Lovelet'te kahkaha tufanı

Zonguldakta amatör maçta tekme tokat kavga

9 Zonguldak'ta amatör maçta tekme tokat kavga

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

10 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar