Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

O SEVGİLİ GÖZALTINDA

Alanya da, erkek arkadaşı tarafından darp edildiğini ileri süren genç kızın eski sevgilisi Sedat D., jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

O SEVGİLİ GÖZALTINDA

Alanya da, erkek arkadaşı tarafından darp edildiğini ileri süren genç kız, yaşadıklarını oluşturduğu blokla sosyal medya üzerinden paylaştı. Olay üzerine Alanya Kaymakamının talimatıyla eski sevgilisine şiddet uyguladığı iddia edilen Sedat D., jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.
Alanya’da yaşayan Kübra Yılmaz (22), eski sevgilisi Serdar D.’den gördüğünü iddia ettiği şiddeti güvenlik kamerası kaydı ve fotoğraflar eşliğinde kendi blog sayfasında paylaştı. Blog sayfasında eski sevgilisinden gördüğü şiddeti ve çaresizliğini paylaşan Yılmaz, Bu yazıyı buraya yazmamın bir ikinci nedeni eğer bugün evden dışarı markete giderken, sokakta öldürülürsem ya da yine darp edilirsem ve eve gelemeden morga gidersem, beni öldüren katilimi bilin. Çünkü defalarca gittiğim jandarma karakolu beni ciddiye almadı, bana yardım etmedi diye yazdı.
 

APARTMANIN ÖNÜNDE DARP EDİLDİM
Günlerdir evden dışarı çıkamadığını, geçen hafta oturduğu apartmanın önünde dövüldüğünü belirten Yılmaz, şöyle konuştu: “Jandarma hiçbir şey yapmadı. Kamera kayıtlarını almalarını istedim ama almadılar. Beni darp eden adamı nezarethaneye koymadılar ve hatta ifadesini bile almadılar. Mahkemeye bile çıkmadı. Bana aylardır yaptığı tüm kötülüklerin hesabını vermedi.
Ailesinin yurt dışında olduğunu, kendisinin ise Alanya’da yalnız yaşadığını belirten Kübra Yılmaz, “Geçen yıl tanıştığım Serdar D., eski erkek arkadaşım. Kendisinden ayrılmama rağmen benim peşimi bırakmıyor. Beni dışarıda darp ediyor, hakaret ve tehditler ediyor, evime zorla giriyor, beni rehin alıyor, evimde taciz ediyor, telefonumu ve paramı çalıyor, kapıyı açmadığım için kapımın önüne işeyip gidiyor. Artık tahammül edemiyorum hiçbir şeye. Serdar D. denetimli serbestlikte olduğu için ve haftanın birkaç günü karakola gidip imza attığı için oradaki komutanları tanıdığı için, ona kimse bir şey demiyor. Adliyeye bile korkudan gidemiyorum çünkü sürekli dışarıda beni bekliyor iddialarında bulundu.

kizz.jpg
 

BENİ ÖLDÜREN KATİLİMİ BİLİN
Alanya da bir kadına işkence başlığıyla yazdığı blogunda Kübra Yılmaz, Eğer bugün evden dışarı markete giderken, sokakta öldürülürsem ya da yine darp edilirsem ve eve gelemeden morga gidersem beni öldüren katilimi bilin, çünkü defalarca gittiğim jandarma karakolu beni ciddiye almadı, bana yardım etmedi ifadelerini kullanmıştı.
 

KAYMAKAM TALİMAT VERDİ
Kübra Yılmaz tarafından görüntülerin blog sayfasında paylaşılmasının hemen ardından Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, konu ile ilgili olarak İlçe Jandarma Komutanına olayın bir an önce aydınlatılması ve araştırılması talimatını verdi. Talimatın verilmesinin ardından Kübra Yılmaz a aşırı derecede şiddet uyguladığı iddia edilen ve hakkında defalarca şikayet bulunan eski sevgili Serdar D., Mahmutlar da bulunan Kübra Y. nin evinin 100 metre ilerisindeki bir caminin avlusunda jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Serdar D. sorgulanmak üzere jandarma merkezine götürülürken, Kübra Yılmaz ın avukatlığını Çağdaş Hukukçular Derneği ne üye avukatlar üstlendi. Yılmaz, avukatları ile birlikte Serdar D. hakkında şikayette bulundu.
Sosyal medyada büyük yankı bulan olay sonrası, konu ile ilgili yapılan araştırma hakkında Alanya Kaymakamlığı tarafından bir açıklama yapıldı.
Açıklama şu şekilde:
Kübra Yılmaz tarafından Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığına yapılan 20.06.2015, 28.06.2015, 03.07.2015, 18.07.2015, 30.07.2015, 04.08.2015, 08.08.2015 ve 27.08.2015 tarihli toplam 8 şikayet hakkında adli işlem yapılmıştır. 28.06.2015 tarihinde Kübra Y. tarafından ilgili şahıs hakkında kasten yaralama suçundan yapılan şikayet üzerine yapılan işlem sonrası 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun 5/2 maddesinin ve 5/1 maddesinin a, b, c ve d fıkralarına göre şüpheli şahsa 1 ay süre ile Kübra Yılmaz ın kendisine ve ikametgahına yaklaşmama kararı verilmiş ve bu karar Aile Mahkemesi tarafından 01.07.2015 tarihinde onaylanarak uygulamaya başlanmıştır. İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri tarafından yapılan görüşmede Kübra Yılmaz defalarca şikayetçi olmasına rağmen şahsın kendisini rahatsız etmeye devam etmesi nedeniyle bu olayı internete verdiğini beyan etmiştir.
Açıklamada, Kübra Yılmaz ile yapılan görüşmede yapmış olduğu müracaatlar ile ilgili olarak kendisine Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığından yapılan işlemler ile ilgili bilgi verildiği, adli sürecin devam ettiğinin bildirildiği belirtilerek şöyle denildi:
Kübra Yılmaz şahıs tarafından kendisinin tekrar rahatsız edilmesi durumunda hemen Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığına bilgi vermesi gerektiği, konunun Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven tarafından da yakından takip edildiği bildirilmiştir. Ayrıca Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven tarafından İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne Kübra Yılmaz a gerekli psikolojik desteğin verilmesi talimatı verilmiştir. Konu ile ilgili olarak adli süreç devam etmekte olup kaymakamlığımızca hassasiyetle takip edilmektedir.  EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki Bank Asya operasyonunda sıcak gelişme

1 Samsun'daki 'Bank Asya' operasyonunda sıcak gelişme

Samsunda feci kaza 1 ölü, 1 yaralı

2 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Karadenizde 11 terörist

3 Karadeniz'de 11 terörist

Samsunda 11 Iraklı gözaltına alındı

4 Samsun'da 11 Iraklı gözaltına alındı

Samsunsporun yeni stadında ses sistemleri test edildi

5 Samsunspor'un yeni stadında ses sistemleri test edildi

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acı günü

6 Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acı günü

Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu

7 Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu!

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu Bu pazar biz güleceğiz

8 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: Bu pazar biz güleceğiz

Sürücüsü kalp krizi geçirdi 1 ölü, 4 yaralı

9 Sürücüsü kalp krizi geçirdi: 1 ölü, 4 yaralı

Orduda 25 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı O adamdan ilginç savunma

10 Ordu'da 2.5 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı! O adamdan ilginç savunma