Ümit Özat’tan Kaleci Furkan Açıklaması

Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, “Kaleci mevkiisi öyle oyuncu mevkiisi gibi zırt-pırt değiştirilecek bir mevki değil” dedi

Ümit Özat’tan Kaleci Furkan Açıklaması

PTT 1. Lig ekibi Samsunspor’da teknik direktör Ümit Özat, antrenman öncesinden yaptığı basın açıklaması ile haftalardır hatalı gol yiyen kaleci Furkan’ın durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Kaleci mevkisinin devamlı değiştirilecek bir mevki olmadığını belirten Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, “Kime görev verip vermeyeceğimi bugünden söylemem çok doğru olmaz. Benimle antrenmana çıkan her oyuncu önümüzdeki maç için oynamaya aday oyuncudur. Bu takımın bir iskeleti var. Önümüzde 10 gün gibi bir süre var. Kaleci mevkisi öyle oyuncu mevkisi gibi zırt-pırt değiştirilecek bir mevki değil. Buradan da Furkan değiştirilmeyecek anlamı çıkartılmasın. Burada önümüzdeki süreçte Furkan’ın ruh hali, kendini geliştirmeye çalıştırması, çalışma alanındaki temposu ve morali vereceğimiz kararda önemli olacak dedi.

OYUNCULARIN YÜZÜNE SÖYLEDİĞİM HİÇBİR ŞEYİ KİMSEYE SÖYLEMEM

Oyunların eleştireye açık olması gerektiğini vurgulayan Özat, Bazı oyuncular eleştirilerden beslenir. Bazı oyuncular övgüden beslenir. Kimisi de kavgadan beslenir. Daum, Volkan Demirel ile ilgili olarak ‘Kalede gördüğüm zaman tüylerim ürperiyor’ demişti. Volkan Demirel Türkiye’ye 10 yıl damgasını vurdu. Daum, bunu belki de Volkan’dan tüyleri ürperdiği için söylemedi. Belki de en iyi performansı sergilemesi için söyledi. Biz eleştiriye açık bir toplum değiliz. Beni de eleştirebilirsiniz. Eğer bu takım son 2 maçtan puan çıkaramasaydı belki de Samsun halkı beni eleştirecekti. Ben bu kadar genç oyuncuyu oynatıp kariyerimi ‘Kariyerime ne olursa olsun’ deyip oyuncularımı kazanmak istiyorsam oyuncular da eleştiriye açık olacaklar. Futbolcularım benim evlatlarım, kardeşlerim. Onların yüzüne söylemediğim hiçbir şeyi kimseye söylemem. Bu eleştirilerden alınıyorlarsa eğer burada olmalarının bir anlamı yok. Çok daha iyi yerlerde olmaları için bu eleştirilere alışacaklar ve kaldırabilecekler. Böylelikle ilerleyen günlerde daha iyi yerlere geldiklerinde zorluk çekmeyecekler” diye konuştu.

Öte yandan kırmızı-beyazlı ekip günü akşam saatlerinde yaptığı tek antrenman ile tamamladı. Düz koşu ve ısınma hareketleri ile başlayan antrenman 5’e 2 top kapma çalışması ile devam etti. Akşam antrenmanı istasyon çalışmasının ardından yarı sahada çift kale maçla son buldu.

ÜmitEN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

2 Marsilya, tura göz kırptı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

3 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

4 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

5 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

6 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

7 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

8 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

9 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

SAMDOB'dan romantik eser

10 SAMDOB'dan romantik eser