Karaaslan, Şahin Ve Yılmaz Kuş Cenneti nde

Çiğdem Karaaslan, Kuş Cenneti’nde düzenlenen ’Peyzaj Mimarları Odası Genç Yaz Okulu Projesi’ kapsamında inceleme ve araştırma yapan peyzaj mimarlığı öğrencilerini Vali İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile buluşturdu

Karaaslan, Şahin Ve Yılmaz Kuş Cenneti nde

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın öncülüğünde Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde düzenlenen ’Peyzaj Mimarları Odası Genç Yaz Okulu Projesi’ kapsamında bir dizi inceleme ve araştırma yapan peyzaj mimarlığı öğrencileri önemli çalışmalara imza atıyor. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ni her yönüyle masaya yatıran öğrenci ve akademisyenler bölgede yapılacak çalışmalara yön verecek çalışmalar ortaya çıkarıyor. AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın öncülüğünü yaptığı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Peyzaj Mimarları Odası (PMO) Genel Merkezi işbirliği ile düzenlenen PMO Genç Yaz Okulu Projesi kapsamında Bafra’ya gelen 20 üniversiteden 40 peyzaj mimarlığı öğrencisi ve bir grup akademisyen, Kızılırmak Deltası’ndaki Kuş Cenneti’nde bir dizi inceleme ve araştırmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, projeye büyük önem veren Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Vali İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte deltada saha çalışmaları tamamlayan ve Armada Öğrenci Yurdu’nda çalışmalarını sürdüren öğrenci ve akademisyenleri ziyaret etti.

PMO Genel Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Yılmaz, PMO İzmir Şube Başkanı Özay Yerlikaya, Prof. Dr. Adnan Kaplan, Bilkent Üniversitesi Görevlisi Dr. Oktan Nalbantoğlu, PMO Teknik Görevlisi Burak Sevim ile tek tek görüşen Çiğdem Karaaslan, Vali Şahin ve Başkan Yılmaz, çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Kızılırmak Deltası’nın sadece bölge ve Türkiye için değil dünya için çok önemli bir sulak alan olduğuna dikkat çeken akademisyenler, Geleceğin peyzaj mimarı olacak öğrencilerimiz burada çok önemli saha çalışmaları gerçekleştiriyor. Sulak alanların korunmasının yanı sıra bölgede tarımsal faaliyetlerinin artırılması, eko turizmin geliştirilmesi gibi çalışmalara hazırlayacağımız raporlarla katkı sağlamak istiyoruz. Bu buluşmayı planlayan Milletvekilimiz Çiğdem Karaaslan’a öğrenciler ve akademisyenler olarak teşekkür ediyoruz dediler.

“SAMSUN ADINA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA”

Kendisinin de peyzaj yüksek mimarı ve kentsel tasarımcı olduğunu ifade eden AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Burada yapılan çalışmaları çok önemsiyorum. Kızılırmak Deltası ve Kuş Cenneti’nin hem Samsunumuz hem de Türkiye için önemini çok iyi biliyorum. Burada ekolojik anlamda doğaya hiç bir zarar vermeden ekosistemi kullanmak istiyoruz. Bunu yaparken de çok önemli hassasiyetlerimiz var. Burada hazırlanan çalışmaların Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde yapılması planlanan çalışmalara katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu proje hem peyzaj mimarı öğrencilerimize, hem de Samsun adına çok önemli bir çalışma olmuştur. Bu konuyu sahiplenen Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a, Valimiz İbrahim Şahin’e, Büyükşehir Belediye Başkanımızı Yusuf Ziya Yılmaz’a, ilçe belediye başkanlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

VALİ ŞAHİN VE BAŞKAN YILMAZ’DAN ÖVGÜ

Projeye büyük önem verdiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, Ortaya çıkan çalışmalar yön belirleyici olacak. Bu nedenle öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi kutluyorum, onlara teşekkür ediyorum diye konuştu.

Vali İbrahim Şahin de, Kuş Cenneti ve tüm bu bölge bakir ve ekosistem içerisinde son derece önemli. Bu alandaki her türlü çalışmaya da açık. Sizlerin ortaya koyacağınız veriler çok önemli olacak. Başarılar diliyorum şeklinde konuştu.

Peyzaj mimarı öğrencileri ziyaretin sonunda, kendilerini ziyaret eden ve çalışmalara destek veren Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Vali İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a kupa bardak hediye ettiler.

PMO Genel Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, Kızılırmak Deltası’nda yapılan çalışmalarla ilgili pazar günü Kent Müzesi’nde bir etkinlik düzenleyeceğini belirtti. Oruçkaptan, Düzenlenecek sergi ve yapılacak sunumlarla buradaki çalışmalar Samsunlulara anlatılacak açıklamasında bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a yeni otobüs yolda

1 Samsunspor'a yeni otobüs yolda

AK Parti Samsun'da bir istifa daha!

2 AK Parti Samsun'da bir istifa daha!

Samsun'da silahlı çatışma: Yaralılar var

3 Samsun'da silahlı çatışma: Yaralılar var

Samsunspor'da Gökhan Alsan transferi yarın netleşecek

4 Samsunspor'da Gökhan Alsan transferi yarın netleşecek

Samsun'da 9 yaşındaki kız çocuğuna taciz! Akraba gözaltına alındı

5 Samsun'da 9 yaşındaki kız çocuğuna taciz! Akraba gözaltına alındı

Samsunlu futbolcunun acı günü!

6 Samsunlu futbolcunun acı günü!

Samsun'da veliler kapı isyanında

7 Samsun'da veliler kapı isyanında

Samsun'dan yola çıkan fındık işçileri kaza yaptı :1 ölü, 14 yaralı

8 Samsun'dan yola çıkan fındık işçileri kaza yaptı :1 ölü, 14 yaralı

Samsun'da silahlı saldırı zanlısı teslim oldu

9 Samsun'da silahlı saldırı zanlısı teslim oldu

Mustafa Aztopal: 'Rakım yordu'

10 Mustafa Aztopal: 'Rakım yordu'