BAKAN KILIÇ A İFTİRA

Baştan sona gergin geçen TBMM nin dünkü oturumunda, CHP li vekiller Bakan Kılıç ı silah çekti iddiasıyla hedef seçti. Bu alçakça iftiradır diyen Bakan Kılıç a CHPli Hayati Tekin, O beni gözümden vursa inanmam sözleriyle destek verdi

BAKAN KILIÇ A İFTİRA

TBMM nin dünkü oturumu oylamalar sırasındaki tartışmalar, MHP ve HDP nin Genel Kurulu terketmesiyle gergin geçti. Adalet Bakanı Kenan İpek in yemin ettiği sırada CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin in Adaletin nerede ş.....! diye bağırması tartışmaları hararetlendirdi.

SİLAHINA DAVRANDI İDDİASI
CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, olay sonrasında Bakanlar Kurulu sırasında oturan Samsun Milletvekili, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın silahına davrandığını iddia etti. İddianın ardından TBMM nde gazetecilere açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin bir bakanı TBMM ye silahla girmez. Bu alçakça bir iftiradır dedi.

CHP Lİ TEKİN DEN KILIÇ A DESTEK
Tartışmayı başlatan sözlere imza atan CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin de Bakan Kılıç ın silah çektiği iddialarının gerçek olmadığını Bakan yeğenim gibidir, gözümden vursa inanmam sözleriyle ortaya koydu.

İDDİALAR GERÇEK DIŞI
HDP li Pervin Buldan ın konuyu verilen aranın ardından TBMM de gündeme getirmesi üzerine Bakan Akif Çağatay Kılıç açıklama yaparak şunları söyledi: Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu nda silah çektiğim iddia edilmiş. Konu bana intikal ettikten sonra biraz evvel gazetecilere gerekli açıklamaları yaptım. Ayrıca hem AK Parti Grup Başkan Vekilimiz Sayın Mahir Ünal Bey, CHP Grup Başkan Vekili Sayın Özgür Özel ve Levent Bey ile MHP Grup Başkan Vekili Sayın Oktay Vural ile de görüştüm. Bu noktada benim hiç bir zaman, hiç bir şart altında, her ne olursa olsun TBMM çatısı altında silah taşımak gibi bir durumun olamayacağını, şahsımın bu tip bir olayı asla ve asla tasvip etmeyeceğini tekrar dile getirmek istiyorum. Üzülerek belirtmek istiyorum ki bu bir iftiradır çünkü ben aynı zamanda bir milletvekiliyim ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin bir üyesiyim. Asla ve asla böyle bir hareketi yapmayacağımı, beni tanıyan tüm insanlar bilir. Kaldı ki ayrıca internet sitelerinde iddiaya konu olan kişi,  CHP Samsun Milletvekili Sayın Hayati Tekin Bey de bir açıklama yapmıştır. Bunun asla ve asla doğru olmadığını dile getirmiştir. Kendisine teşekkür ediyorum. Ayrıca tekrar altını çizerek söylüyorum; asla böyle bir şey olmamıştır. Hiçbir şart altında, ne olursa olsun böyle bir şeyin olamayacağını tekrar dile getirmek istiyorum. Meclisimizin çalışmaları içerisinde gerginlikler olabilir, tansiyon yükselebilir, bu esnada birbirimize karşı sesimizi yükselttiğimiz anlar olabilir. Ancak iddia edilen olay, tamamen gerçek dışıdır ve hiçbir şekilde de olamaz. Bu konuda şunu da açık şekilde dile getirmek istiyorum; Türkiye Cumhuriyeti nin Gençlik ve Spor Bakanıyım. Bu görevi ifa ediyorum. Gençlerimize sorunları çözme konusunda silaha başvurmak gibi bir örneği asla sunmam, bu yolu tercih edenleri de asla tasvip etmem. Şunu da dile getirmek istiyorum; farklı siyasi partilere mensup olabiliriz, farklı görüşlerimiz olabilir, zaman zaman bu görüşlerimizden dolayı birbirimize karşı farklı noktalarda sert sözler sarf edebiliriz.  Ancak CHP grup başkan vekilleri, MHP grup başkan vekilleri ve HDP grup başkan vekilleri de inanıyorum ki konuyu doğru araştırmaları sonucunda böyle bir durumun olmadığını göreceklerdir. Bu noktada beni destekleyen ve bu konuda tavrımı bilen arkadaşlarımızın da bu meclis çatısı altında bana karşı göstermiş oldukları destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

CEP TELEFONU
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da, TBMM nde söz alarak konuyla ilgili şunları söyledi: CHP den Sayın Özgür Özel de diğer arkadaşlar da şahit ki Sayın Bakan, cep telefonunu belinde taşıyor. Sayın Bakan gelirken cep telefonunu eline aldı ve buradaki arkadaşlar da gördü. Sayın Bakan ın silah taşımadığını da ve bir bakanın Meclis Genel Kurulu na bir silahla girmemesi gerektiğini hepimiz biliyoruz, Sayın Bakan da bu konunun bilincinde. Bu konuda üzücü olan şey şudur: Bu haberin bir takım internet sitelerine hemen bir şekilde havale edilmesi ve haber yapılması üzücüdür. Sayın Bakan da bu konuda hukuki işlem yapacağını açıklamıştır.

ŞAHSINA SÖYLEMEDİM
CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, bağımsız Adalet Bakanı Kenan İpek’e yemin ettiği sırada hakaret ettiği iddialarıyla ilgili olarak şunları söyledi: Ben aslında Sayın Bakanı kişisel olarak hiç tanımam. Yani bu söylediğim söz onun şahsında söylenmiş bir söz değildir. Sadece oylamada biz kazandığımız halde yanlı oy sayımı nedeniyle sonuç aleyhimize çıktı. Kaybettik ben de sinirlendim öyle bağırdım. Yani tepkim yeni bakana değil oy sayımının yanlı yapılmasınaydı.

BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK
Genel Kurul açılır açılmaz CHP adına söz alan Özgür Özel, CHP li Hayati Tekin tarafından kullanılan o sözlerin tutanaklardan çıkarılmasını istedi. Sadece CHP değil hiçbir parti mensubunun TBMM de böyle kelimeler kullanmasını tasvip etmediklerini belirten Özel, Sayın bakan çok incinmiştir. Biz de bu sözü tasvip etmiyoruz. Tutanaklardan çıkarılmasını rica ediyoruz. Büyük üzüntü duyuyoruz ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a yeni otobüs yolda

1 Samsunspor'a yeni otobüs yolda

AK Parti Samsun'da bir istifa daha!

2 AK Parti Samsun'da bir istifa daha!

Samsun'da silahlı çatışma: Yaralılar var

3 Samsun'da silahlı çatışma: Yaralılar var

Samsunspor'da Gökhan Alsan transferi yarın netleşecek

4 Samsunspor'da Gökhan Alsan transferi yarın netleşecek

Samsun'da 9 yaşındaki kız çocuğuna taciz! Akraba gözaltına alındı

5 Samsun'da 9 yaşındaki kız çocuğuna taciz! Akraba gözaltına alındı

Samsunlu futbolcunun acı günü!

6 Samsunlu futbolcunun acı günü!

Samsun'da veliler kapı isyanında

7 Samsun'da veliler kapı isyanında

Samsun'dan yola çıkan fındık işçileri kaza yaptı :1 ölü, 14 yaralı

8 Samsun'dan yola çıkan fındık işçileri kaza yaptı :1 ölü, 14 yaralı

Samsun'da silahlı saldırı zanlısı teslim oldu

9 Samsun'da silahlı saldırı zanlısı teslim oldu

Mustafa Aztopal: 'Rakım yordu'

10 Mustafa Aztopal: 'Rakım yordu'