Canik e kardeş misafir

Canik Belediyesi ile kardeş şehir olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nin Değirmenlik Belediyesi nin Başkanı Osman Işıtal ve meclis üyeleri Samsun a geldi. Başkan Genç, şehri dünyayla buluşturduklarını söyledi

Canik e kardeş misafir

Kıbrıs ın Başkenti Lefkoşe ye bağlı Değirmenlik Belediyesi ile geçtiğimiz Ocak ayında imzalanan Kardeş Şehir protokolünün ardından, iki belediye arasındaki işbirliği kuvvetleniyor. Canik Belediye Başkanı Osman Genç in Kıbrıs ziyaretinin ardından şimdi de Lefkoşe nin Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işıtal ve eşi Ayşe Işıtal ile Belediye Meclis Üyeleri, Canik Belediyesi nin misafiri olarak Samsun a geldi. Başkan Osman Genç ve Başkan Yardımcısı Alican Usta tarafından karşılanan Kıbrıslı misafirler, üç günlük gezi boyunca Samsun u gezecek.

ARTIK ŞEHİRLER YARIŞIYOR
Eşi Nimet Genç ile birlikte misafirleriyle yemekte biraraya gelen Başkan Genç, artık şehirlerin yarış içerisinde olduğuna dikkat çekerek, Şehirlerin yarıştığı 21. yüzyılda kabuğunuza sıkışarak, dünyaya gözlerinizi kapatarak büyümeniz mümkün değildir. Bu yüzyılda belediyecilik anlayışı değişti. Artık imparatorluklar ve ülkeler değil, şehirler yarışıyor. Bu yüzyılda şehirleri yerel yönetimler ön plana çıkaracaktır. Bu nedenle farklı ülkelerdeki şehirlerle etkileşimde bulunuyoruz. Kültür alışverişi ve belediyeler arası işbirliği, içinde bulunduğumuz yüzyılda büyük önem taşımaktadır dedi. 

KARŞILIKLI İŞBİRLİĞİ GÜÇLENECEK
Türkiye nin gözbebeği olan Canik i dünyayla bütünleştirme adına çalışmalarının sürdüğünü belirten Genç, Değirmenlik Belediyemiz ile daha önce Kardeş Şehir Protokolü imzalamıştır. Kıbrıs ile zaten gönül bağımız var. Tarihi ve kültürel miras ile çevrenin korunması, çalışanların eğitimi, ekonomi, gençlik, spor ve sosyal hizmetler ile mahalli idarelerin görevine giren diğer alanlarda işbirliği yapmak ve bu çerçevede her türlü katkıyı sunmak kararlılığındayız. İnşallah karşılıklı ziyaretlerle bu işbirliği daha da güçlenecek diye konuştu.

Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işıtal da, kendilerini ağırlayan Başkan Osman Genç e teşekkür ederek, Canik Belediyesi ile Kardeş Şehir olmaktan son derece memnunuz. İnşallah Başkanımızla birlikte iki şehrimiz için güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum ifadelerini kullandı.

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

İsmet Taşdemir gidiyor! İşte ilk aday

1 İsmet Taşdemir gidiyor! İşte ilk aday

Samsunspor'da köklü değişim

2 Samsunspor'da köklü değişim

Nihat Özdemir'den destek sözü

3 Nihat Özdemir'den destek sözü

Nurten Öğretmen'den bir ilk daha

4 Nurten Öğretmen'den bir ilk daha

Olduğu yere düştü... Samsun'da acı ölüm!

5 Olduğu yere düştü... Samsun'da acı ölüm!

Şampiyon Samsunspor!

6 Şampiyon Samsunspor!

Samsunlu iş adamı Yusuf Ziya Kurt hayatını kaybetti

7 Samsunlu iş adamı Yusuf Ziya Kurt hayatını kaybetti

Samsun Karadeniz birincisi

8 Samsun Karadeniz birincisi

Samsun'da silahla yaralamaya tutuklama

9 Samsun'da silahla yaralamaya tutuklama

Samsun'da bir garip olay! Öldü diye morga kaldırıldı ama...

10 Samsun'da bir garip olay! Öldü diye morga kaldırıldı ama...