CHP DEN SORU ÖNERGESİ

Atakum Belediyesi nin CHP li meclis üyeleri, belediye hizmetleri ile ilgili olarak cevaplandırılması istemiyle meclise soru önergesi verdi

CHP DEN SORU ÖNERGESİ

Atakum Belediyesi nin eylül ayı meclis toplantısı Başkan Vekili Recep Öztel başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda komisyonlardan geçen maddeler karara bağlanırken, CHP li meclis üyeleri, Başkan İshak Taşçı nın cevaplandırması istemiyle bazı belediye hizmetleri ile ilgili olarak meclise soru önergesi verdi.

HASTANE SORUSU
Soru önergesinde, Atakum Kültür ve Sanat Merkezi olarak planlanan binanın kamu hastanesine dönüştürülmesi ile ilgili olarak, Basında bu bina kamu hastanesi olarak sunulmaktadır. Bu yerin yataklı tedavi yeri olmayacağı, poliklinik hizmeti vereceğini beyan ettiniz. Bunlardan hangisi doğrudur? Ayrıca resimli ilanlarda öğrenci yurtları, Yaşam Park, Yalı Kafe ve Kilitli Parke Taş Tesisi Belediyemiz tarafından yapılan eserler olarak gösterilmektedir. Buralarda yapılanlar tadilat ve iyileştirme şeklinde olduğu halde kamuoyu neden yanıltılmaktadır denildi.

CEZA KRİTERİ NEDİR?
Belediye nin çeşitli gelirleri olmasına rağmen 30.06.2015 itibariyle iki buçuk milyon TL lik ciroda 945 bin TL zarar gösterildiği öne sürülen önergede, Altı ay için gösterilen zarar aylık 160 bin TL ye denk gelmektedir. Bu zararın sebebi nedir? Göreve geldiğiniz bir buçuk yılda, belediyemizde çalışan memurlar, görevden alma, görev yeri değiştirme, başka ilçelere gönderilme, açığa alma, disiplin soruşturması geçirme gibi olaylara muhatap olmuşlardır. Öte yandan kanuna göre başarılı memurlara ödül verilmesi ile ilgili uygulamadan kimler yararlanmıştır? Ceza ve ödül vermedeki kriterler nelerdir? soruları yöneltildi.
Başkan Recep Öztel, soruların ekim ayı toplantısındaki mecliste cevaplandırılacağını ifade ederek oturumu kapattı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

3 Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsunlu şehit kendini feda etmiş

4 Samsunlu şehit kendini feda etmiş

Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

5 Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

Samsunspor'a sponsor aranıyor

6 Samsunspor'a sponsor aranıyor

Samsun merkezli 3 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 7 gözaltı

7 Samsun merkezli 3 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 7 gözaltı

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

8 Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

9 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Başkanın inadı...

10 Başkanın inadı...