X Reklamı Kapat

CHP DEN SORU ÖNERGESİ

Atakum Belediyesi nin CHP li meclis üyeleri, belediye hizmetleri ile ilgili olarak cevaplandırılması istemiyle meclise soru önergesi verdi

CHP DEN SORU ÖNERGESİ

Atakum Belediyesi nin eylül ayı meclis toplantısı Başkan Vekili Recep Öztel başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda komisyonlardan geçen maddeler karara bağlanırken, CHP li meclis üyeleri, Başkan İshak Taşçı nın cevaplandırması istemiyle bazı belediye hizmetleri ile ilgili olarak meclise soru önergesi verdi.

HASTANE SORUSU
Soru önergesinde, Atakum Kültür ve Sanat Merkezi olarak planlanan binanın kamu hastanesine dönüştürülmesi ile ilgili olarak, Basında bu bina kamu hastanesi olarak sunulmaktadır. Bu yerin yataklı tedavi yeri olmayacağı, poliklinik hizmeti vereceğini beyan ettiniz. Bunlardan hangisi doğrudur? Ayrıca resimli ilanlarda öğrenci yurtları, Yaşam Park, Yalı Kafe ve Kilitli Parke Taş Tesisi Belediyemiz tarafından yapılan eserler olarak gösterilmektedir. Buralarda yapılanlar tadilat ve iyileştirme şeklinde olduğu halde kamuoyu neden yanıltılmaktadır denildi.

CEZA KRİTERİ NEDİR?
Belediye nin çeşitli gelirleri olmasına rağmen 30.06.2015 itibariyle iki buçuk milyon TL lik ciroda 945 bin TL zarar gösterildiği öne sürülen önergede, Altı ay için gösterilen zarar aylık 160 bin TL ye denk gelmektedir. Bu zararın sebebi nedir? Göreve geldiğiniz bir buçuk yılda, belediyemizde çalışan memurlar, görevden alma, görev yeri değiştirme, başka ilçelere gönderilme, açığa alma, disiplin soruşturması geçirme gibi olaylara muhatap olmuşlardır. Öte yandan kanuna göre başarılı memurlara ödül verilmesi ile ilgili uygulamadan kimler yararlanmıştır? Ceza ve ödül vermedeki kriterler nelerdir? soruları yöneltildi.
Başkan Recep Öztel, soruların ekim ayı toplantısındaki mecliste cevaplandırılacağını ifade ederek oturumu kapattı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Sürpriz isimler yolda

1 Sürpriz isimler yolda

Samsunda suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

2 Samsun'da suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

Samsunda patpat kazası 1 ölü, 1 yaralı

3 Samsun'da patpat kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsunda tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

4 Samsun'da tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

Yeni stat herkesi büyüledi

5 Yeni stat herkesi büyüledi

Futbolcular şaştı kaldı

6 Futbolcular şaştı kaldı

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden sıcak uyarısı

7 Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden 'sıcak' uyarısı

Samsunda sahte polis tutuklandı

8 Samsun'da sahte polis tutuklandı

Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak

9 Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak

İbre zulayı patlattı

10 İbre zulayı patlattı