Merzifon Pomem 14. Dönemde 514 Mezun Verdi

Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), 14. dönemde 514 mezun verdi

Merzifon Pomem 14. Dönemde 514 Mezun Verdi

Mezuniyet törenine, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Merzifon Kaymakam Vekili Hayati Taşdan, Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Cengiz Karacabey, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, diğer yetkililer, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı. Okuldan kurulduğundan bu yana 13 bin öğrencinin yetiştiğini hatırlatan Merzifon POMEM Müdürü İlyas Aktaş, büyük bir sorumluluk gerektiren polislik mesleğini özveri ile yerine getirecek öğrencilerin yetiştirdiklerini belirterek, mezun olan polis adaylarının görevlerinin bilincinde olarak bu kutsal görevi yapacaklarını söyledi.

Vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunması, kanun hakimiyeti ve devlet otoritesinin temininin günümüz devlet anlayışının ana gayelerinden biri olduğunu vurgulayan Vali Çomaktekin, “Her devlet kendi varlığını devam ettirecek kanunlara ve bu kanunları koruyacak bir kuvvete ihtiyaç duymuştur. İşte bugün eğitimlerini başarı ile tamamlayan gençlerimizin saflarına katıldığı Emniyet Teşkilatı da bu ihtiyaca binaen vücut bulmuştur. Polis, toplumsal güveni artırması, şiddeti azaltması, yolsuzluk ve örgütlü suçları önlemesiyle istikrar ortamına katkı sağlamakta, bu da sosyal ve ekonomik gelişmeyi beraberinde getirmektedir. Kaliteli bir eğitim ve nitelikli insan kaynağı bu görevin hakkıyla yapılmasının ön şartıdır” dedi.

Vali Çomaktekin, Polislik insan odaklı bir meslektir. Polisliğin uygulayıcısı da muhatabı da insandır. Dolayısıyla insan haklarının önemsendiği ve hak arama bilincinin yaygınlaştığı toplumumuzda, polislerimizden artık sıfır hata ile görev yapma beklentisi hakim olmuştur. Emniyet demek, inanmak, güvenmek, itimat etmek demektir. Dolayısıyla polis, devletin vitrinidir. Sokaktaki vatandaş polisin şahsında devleti görür, bu nedenle, devletin güler yüzlü ve sevecenliğini göstermek görevi, önce polise aittir. Sizlere burada büyük görev düşmektedir. Günümüzde devletimizin, ülkesiyle ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün sağlanmasında çok büyük emeği olan Emniyet Teşkilatımıza kazandıracağımız polislerimizin mesleki eğitimleri de o denli önem arz etmektedir. Günümüz polisinin çağı yakalaması, ancak bilimin ışığında daima kendisini yenilemesiyle mümkün olacaktır. Devlet ve milletimizin her türlü düşmanlarına karşı göğsünü siper ederek, ay yıldızlı bayrağımızı eşsiz vatanımızın her yerinde dalgalandıracaklarına, halkımızın huzur ve güvenliği ile birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen hainlerin korkulu rüyaları olarak, onlara asla fırsat vermeyeceklerine, polislik mesleğinin zor ama fedakarlık isteyen kutsal bir iş olduğuna inanarak, suç ve suçlularla mücadele edeceklerine olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle polislik gibi şerefli ve onurlu bir mesleğe adım atacağınız bu ilk günde görevinizde üstün başarılar dilerken, vatan uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize sağlıklı bir hayat sürmelerini diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Polislik mesleğinin mensubu olduğu için gurur duyduğunu belirten dönem birincisi Dursun Yelis ise halkın güven ve huzuru için çalışacağını söyledi. Yelis, daha sonra yaş kütüğüne plaket çaktı. Ardından Çomaktekin ve protokol üyeleri tarafından eğitim boyunca üstün başarı gösteren polis adaylarına çeşitli hediyeler verildi. Tören polis adaylarının yemin etmesi ve geçiş töreniyle son buldu.

MerzifonEN ÇOK OKUNANLAR

Anlaşmalar tamam... Samsunspor'a geliyorlar

1 Anlaşmalar tamam... Samsunspor'a geliyorlar

Kriz, yatırım projelerini vurdu...Samsun'da tasfiye talepleri peş peşe geliyor!

2 Kriz, yatırım projelerini vurdu...Samsun'da tasfiye talepleri peş peşe geliyor!

Sonu mutluluk olsun

3 Sonu mutluluk olsun

Samsun'da korkunç kaza! 2'si çocuk 9 yaralı

4 Samsun'da korkunç kaza! 2'si çocuk 9 yaralı

Samsun'da 16 yaşındaki çocuk bulduğu silahı eve getirdi... Sonrası korkunç

5 Samsun'da 16 yaşındaki çocuk bulduğu silahı eve getirdi... Sonrası korkunç

Ahmet Altın tarz değiştirdi

6 Ahmet Altın tarz değiştirdi

Haber Medya'dan kamuoyuna duyuru

7 Haber Medya'dan kamuoyuna duyuru

Yönetim başarı diledi

8 Yönetim başarı diledi

İlyas Kubilay Yavuz sezona hazır

9 İlyas Kubilay Yavuz sezona hazır

Koca dehşeti! Eşini göğsünden vurdu

10 Koca dehşeti! Eşini göğsünden vurdu