Peyzaj Mimari Öğrencilerinin Projeleri Sergilendi

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde düzenlenen ’Peyzaj Mimarları Odası Genç Yaz Okulu Projesi’ kapsamında hazırlanan projelerin sergisi açıldı

Peyzaj Mimari Öğrencilerinin Projeleri Sergilendi

23 Ağustos ve 6 Eylül tarihleri arasında Samsun’un Bafra ilçesindeki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde düzenlenen ’Peyzaj Mimarları Odası Genç Yaz Okulu Projesi’ne katılan öğrencilerin hazırladığı projeler, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi bahçesinde sergilendi.

PMO ve AK Parti Samsun Milletveki Çiğdem Karaaslan’ın yürüttüğü, Valilik ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği, 20 farklı ilden en başarı 40 Peyzaj mimari öğrencisinin 15 gün boyunca araştırarak hazırladığı projelerin sergisine, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, annesinin rahatsızlığı nedeniyle katılamadı. Düzenlenen programa AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Necmi Çamaş, PMO Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, öğrenciler ve akademisyenler katıldı.

Projenin Samsun için çok önemli olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Değerli öğrenciler, Samsun için önemli bir projeye katkı vererek destek oldunuz. Ben inanıyorum ki Samsun’da çok güzel şeyler oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer yöneticilerimizin kapıları yeni fikirlere çok açık. Ufukları çok açık. Hepimizin bu ülke üzerinde çok güzel hayalleri var. Bizim 2023 için, 2053 için ve 2071 için hayalimiz var. Bu hayalleri gerçekleştirmek için sadece siyasetçiler çok yeterli olmaz. Herkesin mutlaka kendi mesleği ile ilgi üstüne düşeni yapması lazım. Bu projeyi şehre katacağınız katkı yönünden çok önemsiyorum. Çünkü siz ‘Kuş Cenneti Deltası’ alanını 40 farklı bakış açısı ile değerlendirdiniz. 5 ana bölümde ele alıp daha da detaya indiniz. Sizin çalışmalarınız çok önemli projelere kaynak oluşturacak. Bu çalışmalar belki de önümüzdeki günlerde bir çalıştayla ya da sempozyuma dönerek devam eder. Bence bizime en büyük eksiklerimizden birisi yapmış olduğumuz projelerin arkasını takip etmemektir. O yüzden inşallah Samsun’a sizin gelişlerinizi sürekli hale getiririz. Sizin birbirinizle olan bu tanışıklığın ileride size çok güzel bir şekilde yansıyacağını düşünüyorum. Şehrimize geldiğiniz ve bu projeye destek verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Serginin açılışından sonra Peyzaj Mimarı Odası Genel Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, projede emeği geçenlere plaket takdim etti.

Peyzaj

Peyzaj

PeyzajEN ÇOK OKUNANLAR

Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt vefat etti

1 Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt vefat etti

Samsun'da hava bugün sağanak yağışlı (21 Kasım Perşembe)

2 Samsun'da hava bugün sağanak yağışlı (21 Kasım Perşembe)

Fındık fiyatları ne kadar? 21 Kasım Perşembe il il güncel fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 21 Kasım Perşembe il il güncel fındık fiyatları

Kötü kokular gelen dairede yaşlı adamın cesedi çıktı

4 Kötü kokular gelen dairede yaşlı adamın cesedi çıktı

Tek katlı evde çıkan yangın paniğe neden oldu

5 Tek katlı evde çıkan yangın paniğe neden oldu

Karadeniz'de aşırı soğuktan dereler dondu

6 Karadeniz'de aşırı soğuktan dereler dondu

Kazada otomobilin kopan kapısından yola savrulan kadın hayatını kaybetti

7 Kazada otomobilin kopan kapısından yola savrulan kadın hayatını kaybetti

Otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

8 Otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

Hatay'da otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

9 Hatay'da otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

Osmaniye polisi şok uygulamada esrar ele geçirdi

10 Osmaniye polisi şok uygulamada esrar ele geçirdi

hızWeb