ÖZLENEN GÜNLER GELECEK

Samsunspor Gençlik Geliştirme Koordinatörü Fedayi Aksoy, altyapıdaki hedeflerini anlattı.

ÖZLENEN GÜNLER GELECEK

Deneyimli spor adamı, En küçük kategoriden itibaren tüm sporcularımızı Atatürk armalı Samsunspor formasının değerini bilmeleri yönünde yetiştireceğiz. A Takım, altyapı, sporcu, antrenör ve veli işbirliğiyle özlenen günleri geri getirmek istiyoruz dedi

AHLAKLI VE DÜRÜST
Kırmızı- Beyazlılarda Gençlik Geliştirme Koordinatörü olarak göreve getirilen Fedayi Aksoy, altyapıyı yeniden şaha kaldırmak için hazırladığı projeleri anlattı. Türkiye Futbol Federasyonu nda en üst seviye olan TUDOR olarak da görev yapan spor adamı, Öncelikli hedefimiz dürüst, ahlaki değerlere saygılı ve Atatürk armalı Samsunspor formasının değerini bilen futbolcular yetiştirmek. Altyapı takımlarımızdan U-21, U-19 ve U-17, A Takımımıza köprü görevi görecek. Sporcularımıza, Samsunspor un bir yaşam tarzı olduğunu öğreteceğiz. Altyapıda görev alan tüm sporcu, antrenör ve personel gelişime ve değişimez hazır olacak ve olmalı diye konuştu. 

ANTRENÖR DE GELİŞECEK
Aksoy, şöyle devam etti: Göreve geldikten sonra tüm altyapı antrenörleriyle bir araya geldim ve projeleri anlattım. Şu an itibarıyla hiç kimseyi görevden almadım. İlave yapıp gruplar arasında rotasyon yaptım. Her birinin görev tanımını somut bir şekilde yaptım. Kesinlikle bunun dışına çıkılmayacağının önemle altını çizdim. Hatta süreç içinde nasıl bir yol izleneceğini görsel bir sunumla anlattım. Samsunspor un misyon ve vizyonuna uygun olarak neler yapmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Samsun’daki tüm antrenörlerimiz Samsun ve Samsunspor için bir değerdir. Zaman içerisinde amatör kulüplerimizdeki tüm antrenörlerimizin de kapısını çalacağız.

3 OYUNCU A TAKIM DA
İzlenimlerim ve geçirilen hazırlık dönemi itibarıyla altyapıda eksiler vardı. En önemli sıkıntıyı zaman konusunda yaşadık. U21 ve U19 takımlarımız tam hazırlanamadan lig başladı. İstediğimiz kadar olmasa da takımlar oturmaya başladı. Ancak U21 takımı için tanımı zor yapılabilecek bir durumla karşılaştım. Şu an elbirliği ile gidermeye çalışıyoruz. Buna rağmen çok kısa sürede A Takım Teknik Direktörü Ümit Özat, üç oyuncumuzu, kadroya dahil etti. Kendisiyle yaptığım görüşmede skorun önemli olmadığını, oyuncu yetiştirmeye önem verdiğimi söyledim. Kendisi de benimle aynı görüşte. Altyapıda hem yarışıq, hem yetiştireceğiz.

TÜM KULÜPLER BİZİM
U17 grubumuz yeniden yapılanıyor. U14, U15 ve U16 takımlarımız planlı ve tempolu bir şekilde hazırlıklarını sürdürüyor. Bu sezon için yeni felsefemizi oturtmayı planlıyoruz. Şimdiden yarınları planlıyoruz. İlimizde bulunan tüm kulüpleri kendi kulübümüz gibi, tüm hocalarımızı da kendi hocalarımız gibi göreceğiz. Samsunspor u içini oyuncu bazında kadro dolsun diye doldurmayacağız. Birlikte, nitelikli olanlarla dolduracağız. Spor okulumuza da bir kültür kazandırmalıyız. Spor okulunda fiziksel, zihinsel, psikolojik, sosyal ve kültürel değerleri önem verip, başarılı çocuklarımızı yarışmacı gruplara monte edeceğiz. Görevde olduğum sürede de yapıcı eleştirileri dikkate alıp, onlardan ders çıkaracağım.

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

1 Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

2 Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi

3 Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi