Eğitimin güvenliği için önlem alınmalı

Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, okulların açılmasına az bir süre kaldığını belirterek, Yetkililer, bir milyon eğitim çalışanı ve milyonlarca öğrencinin güvenliği konusunda ciddi önlemler almalı dedi

Eğitimin güvenliği için önlem alınmalı

Okulların açılmasına az bir zaman kaldığını hatırlatan Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, yetkililerin bir milyon eğitim çalışanı ve milyonlarca öğrencinin güvenliği konusunda ciddi önlemler alması gerektiğini söyledi.

YENİ ŞEHİTLER İSTEMİYORUZ
Zor, 28 Eylül tarihi itibariyle eğitimin başlayacağını, ülke genelinde artan terör olayları nedeniyle okul güvenliği konusunun çok daha önemli hale geldiğini kaydetti.  Zor, Son 30 yılda 125 meslektaşlarının şehit olduğu mel’un ve menfur terör olayları tekrar hortlamış ve milletimizin yüreğine ocağına ateş düşürmüştür. Bizler millet olarak ve eğitim çalışanları olarak yeni şehit haberleri almak istemiyoruz. Meslektaşlarımızı mel’un teröre kurban vermek istemiyoruz. İlgili kamuoyunun korkuya teslim olmasını istemiyoruz. Karakollarımızın saldırıya uğradığı, onlarca kahraman polis ve askerimizin şehit düştüğü, okul ve kurs gibi eğitim yuvalarının yakıldığı, yolların kesilip araçların yakıldığı, bazı kamu görevlilerinin alıkonulup dağa kaldırıldığı şu günlerde yaklaşık bir milyon eğitim çalışanı ve milyonlarca öğrencimizin güvenliği konusunda ciddi önlemler alınmalıdır diye konuştu.

TERÖRE ÇARE NİTELİKLİ EĞİTİM
Terörü önlemenin en önemli yolunun nitelikli eğitim sunmadan geçtiğini ifade eden Zor şunları söyledi: Terör olaylarının olduğu illerimizde zaten var olan öğretmen açığı büyüyecek ve oradaki çocuklarımızın eğitime erişimdeki dezavantajları artacaktır.  Bu nedenle; valilikler tarafından tüm okulların güvenliğini sağlamaya yönelik özel önlemler alınmalıdır. Okullara yeteri kadar güvenlik görevlisi tahsis edilmelidir. Dezavantajlı bölgelerde ve zor koşullarda görev yapan personelin özlük hakları ek ödeme ve tazminatlarla iyileştirilmelidir.  


 EN ÇOK OKUNANLAR

Koca dehşeti! Eşini göğsünden vurdu

1 Koca dehşeti! Eşini göğsünden vurdu

Kriz, yatırım projelerini vurdu...Samsun'da tasfiye talepleri peş peşe geliyor!

2 Kriz, yatırım projelerini vurdu...Samsun'da tasfiye talepleri peş peşe geliyor!

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Günü'nde bütün köyü bayraklarla donattılar

3 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Günü'nde bütün köyü bayraklarla donattılar

Yaşlı kadın evinin bahçesinde ölü bulundu

4 Yaşlı kadın evinin bahçesinde ölü bulundu

Kur'an Kursu öğrencilerinden şehit mezarına ziyaret

5 Kur'an Kursu öğrencilerinden şehit mezarına ziyaret

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

6 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Tokat'ta 15 Temmuz dualarla yad edildi

7 Tokat'ta 15 Temmuz dualarla yad edildi

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü

8 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü

Ünyeli vatandaşlar meydanlara indi

9 Ünyeli vatandaşlar meydanlara indi

Bozüyük'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri

10 Bozüyük'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri