Eğitimin güvenliği için önlem alınmalı

Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, okulların açılmasına az bir süre kaldığını belirterek, Yetkililer, bir milyon eğitim çalışanı ve milyonlarca öğrencinin güvenliği konusunda ciddi önlemler almalı dedi

Eğitimin güvenliği için önlem alınmalı

Okulların açılmasına az bir zaman kaldığını hatırlatan Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, yetkililerin bir milyon eğitim çalışanı ve milyonlarca öğrencinin güvenliği konusunda ciddi önlemler alması gerektiğini söyledi.

YENİ ŞEHİTLER İSTEMİYORUZ
Zor, 28 Eylül tarihi itibariyle eğitimin başlayacağını, ülke genelinde artan terör olayları nedeniyle okul güvenliği konusunun çok daha önemli hale geldiğini kaydetti.  Zor, Son 30 yılda 125 meslektaşlarının şehit olduğu mel’un ve menfur terör olayları tekrar hortlamış ve milletimizin yüreğine ocağına ateş düşürmüştür. Bizler millet olarak ve eğitim çalışanları olarak yeni şehit haberleri almak istemiyoruz. Meslektaşlarımızı mel’un teröre kurban vermek istemiyoruz. İlgili kamuoyunun korkuya teslim olmasını istemiyoruz. Karakollarımızın saldırıya uğradığı, onlarca kahraman polis ve askerimizin şehit düştüğü, okul ve kurs gibi eğitim yuvalarının yakıldığı, yolların kesilip araçların yakıldığı, bazı kamu görevlilerinin alıkonulup dağa kaldırıldığı şu günlerde yaklaşık bir milyon eğitim çalışanı ve milyonlarca öğrencimizin güvenliği konusunda ciddi önlemler alınmalıdır diye konuştu.

TERÖRE ÇARE NİTELİKLİ EĞİTİM
Terörü önlemenin en önemli yolunun nitelikli eğitim sunmadan geçtiğini ifade eden Zor şunları söyledi: Terör olaylarının olduğu illerimizde zaten var olan öğretmen açığı büyüyecek ve oradaki çocuklarımızın eğitime erişimdeki dezavantajları artacaktır.  Bu nedenle; valilikler tarafından tüm okulların güvenliğini sağlamaya yönelik özel önlemler alınmalıdır. Okullara yeteri kadar güvenlik görevlisi tahsis edilmelidir. Dezavantajlı bölgelerde ve zor koşullarda görev yapan personelin özlük hakları ek ödeme ve tazminatlarla iyileştirilmelidir.  


 EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

3 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

4 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

5 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

6 Yaşlı adam evinde ölü bulundu