ERHAN USTA NIN SEÇİM KAYGISI

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, seçim güvenliğinin ciddi bir problem olduğunu belirterek, Seçimlerde millet iradesi tecelli etsin istiyoruz ama bu nasıl olacak? dedi

ERHAN USTA NIN SEÇİM KAYGISI

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, güvenliğin olmadığı bir ortamda seçim yapılmasını doğru bulmadıklarını söyledi. Usta, millet iradesinin sandığa yansımaması konusunda çekinceleri olduğunu ifade etti.

GÜVENLİ DEĞİL
Artan terör olaylarından sonra, seçim güvenliğinin olmadığı bir ortam oluştuğunu belirten Usta, Bu nedenle seçim yapılmasını biz güvenli bulmuyoruz. Bu ciddi bir problem oluşturmaktadır. Aslında 7 Haziran da bile bazı sorunların olduğunu biliyoruz. Böyle bir ortamda vatandaşın hür iradesi nasıl sağlanacak? Seçimlerde millet iradesi tecelli etsin istiyoruz ama bu nasıl olacak? Bu yüzden de seçimlerin yapılmasına karşı çıktık. Ancak seçim kararı alındı. Bundan sonra yapılacak tek şey hükümetin seçimleri güvenli bir ortamda tamamlanması için gerekli tedbirleri almasıdır diye konuştu.

Hedeflerinin 7 Haziran a göre oylarını artırmak olduğunu belirten Usta açıklamalarını şöyle sürdürdü: Milletimiz bize bir teveccüh gösterdi ve bir olan milletvekili sayımızı ikiye çıkardık. Bugün daha güçlü bir şekilde seçime giriyoruz. Bir defa önceki seçimde hiçbir aday milletvekili değildi, bu kez öyle değil. İnsanlar bizleri az da olsa tanıdı ve neler olabileceğini hissetti. Listelerimizde yenilenecek, bu da yeni bir heyecan demek. Bu ülkeyi yeniden seçime götüren unsurun Cumhurbaşkanı ve AKP olduğu ortada. Vatandaşlarımıza bunu anlatacağız. 3 ayda bir milletin önüne sandık koymanın anlamı yok. Bir şeyler değişecek. AKP güçsüzleşecek. Milliyetçi Hareket Partisi nin ülkenin en temel sorunlarına ilişkin haklılığı ortaya çıktı. Vatandaşlarımız da bunu görecektir ve partimizi seçimlerden daha güçlü şekilde çıkaracaktır.  

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Denizde can pazarı: 1 ölü, 1 kayıp, 1 yaralı

1 Denizde can pazarı: 1 ölü, 1 kayıp, 1 yaralı

Bilecik'te trafik kazası: 6 yaralı

2 Bilecik'te trafik kazası: 6 yaralı

Köprülü kavşakta zincirleme kaza: 2 yaralı

3 Köprülü kavşakta zincirleme kaza: 2 yaralı

Düğünden döndüklerinde evlerini yanmış halde buldular

4 Düğünden döndüklerinde evlerini yanmış halde buldular

Kuşadası Körfezi'nde 28'i çocuk 77 kaçak göçmen yakalandı

5 Kuşadası Körfezi'nde 28'i çocuk 77 kaçak göçmen yakalandı

İki otomobil, İETT durağına daldı: 8 kişi yaralandı

6 İki otomobil, İETT durağına daldı: 8 kişi yaralandı

Ayvalık'ta 12'si çocuk, 10'u kadın olmak üzere 46 Afgan göçmen yakalandı

7 Ayvalık'ta 12'si çocuk, 10'u kadın olmak üzere 46 Afgan göçmen yakalandı

Yanında getirdiği evcil hayvan için kavga eden kadın, trene 2 saat rötar yaptırd

8 Yanında getirdiği evcil hayvan için kavga eden kadın, trene 2 saat rötar yaptırd

Türkiye Aba Güreşi Şampiyonası Başpehlivanı Ömer Yavuz oldu

9 Türkiye Aba Güreşi Şampiyonası Başpehlivanı Ömer Yavuz oldu