ERHAN USTA NIN SEÇİM KAYGISI

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, seçim güvenliğinin ciddi bir problem olduğunu belirterek, Seçimlerde millet iradesi tecelli etsin istiyoruz ama bu nasıl olacak? dedi

ERHAN USTA NIN SEÇİM KAYGISI

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, güvenliğin olmadığı bir ortamda seçim yapılmasını doğru bulmadıklarını söyledi. Usta, millet iradesinin sandığa yansımaması konusunda çekinceleri olduğunu ifade etti.

GÜVENLİ DEĞİL
Artan terör olaylarından sonra, seçim güvenliğinin olmadığı bir ortam oluştuğunu belirten Usta, Bu nedenle seçim yapılmasını biz güvenli bulmuyoruz. Bu ciddi bir problem oluşturmaktadır. Aslında 7 Haziran da bile bazı sorunların olduğunu biliyoruz. Böyle bir ortamda vatandaşın hür iradesi nasıl sağlanacak? Seçimlerde millet iradesi tecelli etsin istiyoruz ama bu nasıl olacak? Bu yüzden de seçimlerin yapılmasına karşı çıktık. Ancak seçim kararı alındı. Bundan sonra yapılacak tek şey hükümetin seçimleri güvenli bir ortamda tamamlanması için gerekli tedbirleri almasıdır diye konuştu.

Hedeflerinin 7 Haziran a göre oylarını artırmak olduğunu belirten Usta açıklamalarını şöyle sürdürdü: Milletimiz bize bir teveccüh gösterdi ve bir olan milletvekili sayımızı ikiye çıkardık. Bugün daha güçlü bir şekilde seçime giriyoruz. Bir defa önceki seçimde hiçbir aday milletvekili değildi, bu kez öyle değil. İnsanlar bizleri az da olsa tanıdı ve neler olabileceğini hissetti. Listelerimizde yenilenecek, bu da yeni bir heyecan demek. Bu ülkeyi yeniden seçime götüren unsurun Cumhurbaşkanı ve AKP olduğu ortada. Vatandaşlarımıza bunu anlatacağız. 3 ayda bir milletin önüne sandık koymanın anlamı yok. Bir şeyler değişecek. AKP güçsüzleşecek. Milliyetçi Hareket Partisi nin ülkenin en temel sorunlarına ilişkin haklılığı ortaya çıktı. Vatandaşlarımız da bunu görecektir ve partimizi seçimlerden daha güçlü şekilde çıkaracaktır.  

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

İstanbul'da lüks otelde terör operasyonu: 1 gözaltı

1 İstanbul'da lüks otelde terör operasyonu: 1 gözaltı

Spor Bakanlığından Gümüşhane'nin amatör spor kulüplerine destek

2 Spor Bakanlığından Gümüşhane'nin amatör spor kulüplerine destek

Gümüşhane'de kurumlararası halı saha turnuvasının şampiyonu Belediye oldu

3 Gümüşhane'de kurumlararası halı saha turnuvasının şampiyonu Belediye oldu

Sosyal medya hesabındaki notu okuyan herkes evine koştu

4 Sosyal medya hesabındaki notu okuyan herkes evine koştu

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden şarkıcı Hacer Tülü'nün İzmir'de toprağa veri

5 Silahlı saldırıda hayatını kaybeden şarkıcı Hacer Tülü'nün İzmir'de toprağa veri

Şehit Resul Bayracı baba ocağına getirildi

6 Şehit Resul Bayracı baba ocağına getirildi

Adana'da sağanak yağışa teslim oldu

7 Adana'da sağanak yağışa teslim oldu

Kuşadası Körfezi'nde 38 kaçak göçmen yakalandı

8 Kuşadası Körfezi'nde 38 kaçak göçmen yakalandı

Van'da terör operasyonu; 16 gözaltı

9 Van'da terör operasyonu; 16 gözaltı

Kütahya'da yangında panik

10 Kütahya'da yangında panik