Haber Medya da basın zirvesi

Haber Medya nın Borkonut NİŞ İş Merkezi nde Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Samsun Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Necdet Uzun un ev sahipliğinde basın zirvesi yapıldı

Haber Medya da basın zirvesi

Samsun Gazeteciler Cemiyeti ile 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti nin birleşme kararı almasının ardından Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Konya, Ordu ve Çorum, Samsun  ve 19 Mayıs gazeteciler cemiyetleri başkanları, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Samsun Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Necdet Uzun un ev sahipliğinde Haber Medya nın Borkonut NİŞ İş Merkezi ndeki çalışma ofislerinde biraraya geldi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan ın katıldığı ve Uzun un ev sahipliğinde gerçekleşen zirvede birleşme kararı konuşuldu.

BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, iki derneğin birleşme kararının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Bir vesile ile Çorum a gitmiştik. Sayın Necdet Uzun bize bu konudan bahsedince biz de Samsun a gelme kararı aldık. İki dernek başkanı arkadaşlarımızla toplantı gerçekleştirdik. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak Samsun a üye olmalarını ve birlikte mücadele etmemiz hususunda sohbet ettik. İnşallah birlikte hareket edeceğiz. Bizim için Samsun çok önemli, bölgenin en önemli kentlerinden biri. Bölgenin en güçlü medyasına sahip yerel kentlerden biri bu anlamda çok önem veriyoruz dedi.

KARARI TAKDİR EDİYORUZ
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ise, Bölgesinde medya alanında güçlü olan Samsun da, iki ayrı cemiyetimizin birleşmesi için adım attığını öğrendik ve geldik. Bu kararı takdir ediyoruz. Çünkü Anadolu nun birçok yerinde ayrı ayrı dernekler var. Örneğin Şanlıurfa da beş tane dernek var. Dolayısıyla Samsun un böyle bir adım atmasını ben önemsiyorum diye konuştu.

BİRLİKTE HAYIR VARDIR
Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Samsun da cemiyetlerin birleşmesini duyunca mutlu oldukların belirterek, Anadolu daki illerde birden fazla gazeteci cemiyetleri var. Bunlar haliyle birbirlerinin gücünü kırmış oluyor. Her zaman birlikte hayır vardır. Bu cemiyetlerimizin birleşmesini, oluşan yeni yapının daha kuvvetli olmasını, basın mensuplarına ve iline daha iyi hizmet eden bir yapı oluşturulacağını düşündüğüm için kutluyorum. Samsun basın anlamında bölgemizin en önemli şehri diye konuştu.

GÜÇ BİRLİĞİ İŞARETİ
Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen ise, Bu güzel haber Türk Basını için hakikaten önemli. Mehmet ve Mahmut Başkanlarımızı bu güzel karardan dolayı tebrik ediyorum, herkese örnek olmasını temenni ediyorum. Bu bir anlamda güç birliği işaretidir. Bu karar Türk Basını için çok önemli. Bu konuya önem verdiğiniz için sizlere de teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

KARIŞIKLIK DOĞURUYORDU
Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, Kongremizde olağanüstü bir genel kurul kararı aldık. Genel kuruldan Samsun da bulunan iki cemiyetin birleşmesi konusunda kara çıktı. İlimizde iki cemiyet olması bazı karışıklıklar doğuruyordu. Bunun giderilmesi amacıyla bu adımı attık. İnşallah da başaracağız ifadelerini kullandı.

HERKESLE PAYLAŞACAĞIZ
19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, güçlü Samsun basının tek çatı altında hareket etmesinin önemli olduğunu belirterek, Birleşip hareket edebilirsek şehrimiz için daha önemli işlere imza atabiliriz diye düşünüyoruz. Samsun Gazeteciler Cemiyeti nin genel kurulunda birleşme ile ilgili çalışmaların başlayacağı ile ilgili bir karar çıktı. Bununla ilgili paylaşımlarımızı hem üyelerimizle hemde kamoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz şeklinde konuştu.

Barış BUDANOĞLU - Dilber BAHADIR EN ÇOK OKUNANLAR

Tartıştığı servis şoförünü silahla vurdu

1 Tartıştığı servis şoförünü silahla vurdu

Motosikletle servis minibüsü çarpıştı: 2 ağır yaralı

2 Motosikletle servis minibüsü çarpıştı: 2 ağır yaralı

Mürsel Küçükal'ın emniyetteki ifadesi ortaya çıktı

3 Mürsel Küçükal'ın emniyetteki ifadesi ortaya çıktı

Polisten kaçmak isteyen sürücü 134 promil alkollü çıktı

4 Polisten kaçmak isteyen sürücü 134 promil alkollü çıktı

Esenyurt'ta 4 katlı binanın çatısı kül oldu

5 Esenyurt'ta 4 katlı binanın çatısı kül oldu

hızWeb