TÜRKİYE SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Dağlıca saldırısı sonrası Türkiye nin dört bir tarafında teröre tepki yürüyüşleri düzenlendi

TÜRKİYE SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Dağlıca dan gelen acı haberin ardından Türkiye nin dört bir tarafında teröre tepki yürüyüşleri düzenlendi.
Konya nın Seydişehir ilçesinde bir grup Hakkari nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayının, zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında PKK lılar tarafından patlatılmasının ardından tepki gösterdi. 
 
Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Ülkü Ocakları önünde toplanan grup Caddeyi trafiğe kapatarak burada açtıkları dev Türk Bayrağı ile birlikte bir süre slogan attı. Grup daha sonra Türk Bayrağı astıkları araçlarına binerek İlçenin ana caddeleri üzerinde korna çalarak dolaşarak tepkilerini gösterdi. 
Öte yandan Seydişehir de sosyal medya üzerinden düzenlenen bir etkinlik ile yarın 17:30 da yürüyüş yapılacağı öğrenildi. 

ESKİŞEHİR DE 500 ARAÇLI TERÖRE TEPKİ KONVOYU 

Hakkari nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinden gelen şehit ve yaralı haberlerinin ardından Eskişehirliler, düzenledikleri yaklaşık 500 araçlık konvoyla teröre tepki gösterdiler.
 
Toplanmalarının ardından araçlarına binerek harekete geçen yaklaşık 500 araçlık konvoy, teröre tepki göstermek maksadıyla çaldıkları kornalar eşliğinde Üniversite Caddesi üzerindeki bir alışveriş merkezi önüne gelerek burada kontak kapattı. Türk Bayraklarıyla araçlarından inen vatandaşlar, bir süre Şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları atarak tekbir getirdi. Burada saygı duruşunda bulunduktan, İstiklal Marşı ve şehitler için dualar okuduktan sonra araçlarına binen vatandaşlar, Cengiz Topel ve Şair Fuzuli caddelerini takiben Atatürk Bulvarı na çıktı. Teröre tepki kornası çalarak Osmangazi Üniversitesi Kavşağı na kadar gelen grup, burada da kontak kapatarak araçlarından indi. Yine burada da bir süre slogan atan grup, saygı duruşunda bulunduktan, İstiklal Marşı ve şehitler için dualar okuduktan sonra araçlarına binerek şehir turu atmaya devam ediyor. 

BURSA ŞEHİTLERİ İÇİN MEYDANLARA DÖKÜLDÜ 

Hakkari nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında şehit olan askerlerimiz için Bursalılar Kent Meydanında toplandı. 

Kent Meydanı nda toplanan yaklaşık 100 kişilik bir grup, lastik yaktı ve yolu trafiğe kapattı. Meydanda okunan İstiklal Marşı nın ardından grup, ateşi söndürmeye gelen itfaiye ekiplerinin önünde barikat kurdu. Meydanda süren yaklaşık 2 saatlik eylemin ardından grup, sloganlar eşliğinde Pınarbaşı Şehitliği ne yürüdü. Şehitler için dua eden grup, olaysız bir şekilde dağıldı. 

ŞEHİT HABERLERİ GENÇLERİ SOKAĞA DÖKTÜ 

Karabük te Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları mensubu gençler Hakkâri nin Çukurca ilçesinde Dağlıca bölgesinde hainler tarafından düzenlenen mayınlı saldırı sonucu askerlerin şehit haberleri üzerine toplanarak terörü protesto etti. 
Karabük Merkez de bulunan Çevik Kuvvet Amirliği önüne gelen gençler İstiklal Marşı okudu. Sonrasında Karabük ün çeşitli mahallelerini Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez. , Ne Mutlu Türküm Diyene sloganlarıyla ve korna basarak gezen gençler düzenlenen hain saldırıya tepki gösterdi. 
Ayrıca teröre tepki konvoyunu gören sürücüler de korno basarak destek verirken seyir halinde olan motosikletli grupta teröre tepki konvoyuna katıldı. 
Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları mensubu gençler teröre tepki konvoyunun ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

TEKİRDAĞ DA 150 ARAÇLIK KONVOY

Tekirdağ da vatandaşlar, Hakkari nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde meydana gelen saldırıyı kınamak için yürüyüş düzenledi. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen gruba yaklaşık 150 araçta konvoy oluşturdu. 

SİVAS TA ALPEREN VE ÜLKÜ OCAKLARI TERÖRE TEPKİ GÖSTERDİ

Sivas ta, Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları üyeleri Hakkari de PKK lı teröristler tarafından askere yönelik gerçekleştirilen mayınlı saldırıyı protesto etti. Dev Türk Bayrakları açarak İnönü Bulvarı üzerinde yürüyüşe geçen grup sloganlar attı. 50 inci Yıl Kavşağı üzerinde İstiklal Marşı okuyan grup daha sonra sloganlar atarak kent meydanına kadar yürüdü. Gruba yoldan gelen araçlar ve bazı vatandaşlar da evlerinin balkonlarından destek verdi. Daha sonra şehitler için dua eden grup dağıldı. 

ZONGULDAK TA MHP DEN TERÖRE TEPKİ 

Zonguldak ın Ereğli ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) mensupları Hakkâri nin Çukurca ilçesine Dağlıca bölgesinden gelen şehit haberleri üzerine toplanarak terörü protesto etti. 
Sosyal paylaşım siteleri ve sms yolu ile haber verilmesi üzerine yaklaşık 500 kişi Hakkari nin Çukurca ilçesine bağlı Dağlıca Bölgesi nde terör saldırısı sonucu çok sayıda askerin şehit ve yaralı olduğu haberleri üzerine toplandı. Alanda dev Türk Bayrağı açılırken, bazı vatandaşlarda üzerlerine Türk Bayrağı sardı. 
Eylem olaysız bir şekilde sona erdi. 

DAĞLICA DAKİ SALDIRI MERSİNLİ VATANDAŞLARI SOKAĞA DÖKTÜ 

Mersin in Erdemli İlçesinde Hakkari nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde askeri araca yapılan saldırıyı kınayan vatandaşlar Mersin Antalya karayolunda bayrak yürüyüşü gerçekleştirdi. 

Erdemli merkezinde gerçekleştirilen yürüyüş esnasında zafer işareti yapan bir otomobil ve otobüs şoförünün araçlarını grup üzerine sürmesiyle ilçede gerginlik yaşandı. 
Olayı duyan vatandaşlar Mersin-Antalya D-400 Karayolu üzerinde toplanmaya başladı. Bir süre sonra yaklaşık 600 kişi yolu trafiğe kapadı. Ambulans ve güvenlik güçleri dışında araç trafiğine izin verilmedi. Gurup yol ortasında İstiklal Marşı okudu. 
Konuşmanın ardından gurubun sakinleşmesiyle yol trafiğe kontrollü olarak açıldı. 

GAZİANTEP TE PROTESTODA GERGİN ANLAR YAŞANDI 

Gaziantep te Dağlıca da yaşanan terör saldırısını protesto etmek için yürüyüş yapan grup ile polis arasında gerginlik yaşandı. Yürüyüş yapmakta ısrar eden 50 kişilik grup ile polis arasında yaşanan kısa süreli gerginlik, amirlerinin müdahalesiyle büyümeden önlendi. 
Yeşilsu Parkı nda toplandıktan sonra Ordu Caddesi boyunca sloganlar atarak yürüyüşe geçen grup, Orduevi önüne gidip saldırıyı lanetleyen sloganlar attı.  Saldırıyı protesto eden gruba çevrede bulunan vatandaşlar ve sürücüler de destek verdi.  Polis, Sigorta Kavşağı na ilerlemek isteyen grubun yürüyüşünü engellemek istedi. Yürüyüş yapmakta ısrar eden grup ile polisler gerginlik yaşandı. Grup yürüyüşüne devam edince Çevik Kuvvet Ekipleri çağrıldı. Slogan atan grup ile polisler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Arbedeyi araya giren polis amirleri engelledi. İnönü Caddesi girişinde durdurulan grup İstiklal Marşı okuduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu şehit Binbaşı Zafer Akkuş'un cenaze programı belli oldu!

1 Samsunlu şehit Binbaşı Zafer Akkuş'un cenaze programı belli oldu!

Adana'da meyhaneye silahlı saldırı: 3 yaralı

2 Adana'da meyhaneye silahlı saldırı: 3 yaralı

Samsun şehit binbaşı Zafer Akkuş'u karşıladı

3 Samsun şehit binbaşı Zafer Akkuş'u karşıladı

Samsunspor formaları hayran bırakıyor... Asalet, Ateş tamam, sıra 'Güç'te!

4 Samsunspor formaları hayran bırakıyor... Asalet, Ateş tamam, sıra 'Güç'te!

Meteorolojiden Samsun için son dakika uyarısı!

5 Meteorolojiden Samsun için son dakika uyarısı!

Yüksel Yıldırım: 'Rekor kırmanızı istiyorum'

6 Yüksel Yıldırım: 'Rekor kırmanızı istiyorum'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Samsun'da

7 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Samsun'da

Samsunspor o futbolcuyla yollarını ayırdı!

8 Samsunspor o futbolcuyla yollarını ayırdı!

Samsunspor'dan ilk idman

9 Samsunspor'dan ilk idman

20 Temmuz Cumartesi Samsun hava durumu

10 20 Temmuz Cumartesi Samsun hava durumu