İKİZ DEN YATIRIMCILARA DAVET

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, ilçede yeni sıcak su sondajlarına başladıklarını belirterek, yatırımcılara davette bulundu. İkiz, Yatırımcılar Havza’ya gelsinler, çünkü sıcak su sorunumuz yok dedi

İKİZ DEN YATIRIMCILARA DAVET

 

Karadeniz’in önemli termal merkezi olan Samsun Havza ilçesinde Samsun Havza Termal Su Birliği mevcut kaynaklarını artırmak amacı ile yeni bir sondaj çalışması başlattı.  Yeni sondaj çalışmasına yüklenici firma tarafından Sondaj Mahallesi nde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) şantiyesi bahçesinde başlandı.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, yeni sondaj çalışmalarını inceleyerek SASKİ Jeoloji Mühendisi ve Şantiye Danışmanı Kemal Akpınar’dan bilgi aldı. Akpınar termal su sondaj çalışmalarının 4 ay devam edeceğini ve ilk etapta 300 metre daha sonra 500 metreye kadar sıcak su araması çalışması yapılacağını söyledi.

YATIRIMA DAVET
Bir süre çalışmaları inceleyen İkiz yapmış olduğu açıklamada ilçedeki mevcut termal kaynakları artırmak için Havza Belediyesi nin de üye olduğu Samsun Havza Termal Su Birliği tarafından yapılan ihale ile yeni bir sondaj çalışması başladığını söyledi. İkiz, Sondaj çalışmaları başladı. Samsun Büyükşehir ve Havza Belediyesi nin üye olduğu Termal Su Birliği tarafından ihalesi yapıldı ve firmada sıcak su çalışmalarına başladı. İnşallah bu sıcak su çalışmalarından iyi netice alacağız. 500 – 600 metre kadar aşağıya kadar ineceğiz. Ben buradan yatırımcıları Havza’ya davet ediyorum. Havza’ya gelsinler Havza’da sıcak su sorunu yoktur. Yeni yeni sondaj çalışmalarımız devam ediyor. Bundan sonrada sondaj çalışmalarımız devam edecek. Havza’da sıcak suyu geliştirmek çoğaltmak için bir çok çalışmamız vardır. Bu çalışmalarımız 10 - 11 yıldır aralıksız devam etti bundan sonrada devam edecektir dedi. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

1 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

2 Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

Boluspor taraftarından büyük ayıp

3 Boluspor taraftarından büyük ayıp

Öldük öldük dirildik

4 Öldük öldük dirildik

Hop oturup hop kalktı

5 Hop oturup hop kalktı

6 bin taraftar

6 6 bin taraftar

Van'da uyuşturucu operasyonu

7 Van'da uyuşturucu operasyonu

5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

8 5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

Bir kere daha...

9 Bir kere daha...

12. beraberlik

10 12. beraberlik