HEDEF 10 BİN YÜZÜCÜ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Samsun’da başlattığı Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesi 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında da devam edecek.

HEDEF 10 BİN YÜZÜCÜ

Gençlik Ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın Samsun da bizzat başlattığı Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesinin 2015-2016 eğitim öğretim yılında da devam edeceği bildirildi. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında Canik 100.Yıl ve Kocatepe İlkokulu ile İlkadım Gazipaşa ve Arıburnu İlkokulu nda uygulanan proje kapsamında öğrenciler 12 saat yüzme eğitimi aldı. Eğitimlerin sonunda projenin olumlu etkisi, 240 öğrencinin dikkat sürelerinin artması; 202 öğrencinin su üstünde durmayı, 169 öğrenci ise yüzmeyi öğrenmesi ile kendini gösterdi.
 
İLÇELERE YAYILACAK
Spor bilinciyle büyüyen nesiller yetiştirilmesini ve Samsun’da yüzme bilmeyen çocuğun kalmamasını hedefleyen proje 2015-2016 eğitim öğretim yılında da Canik, İlkadım, Atakum, Çarşamba, Tekkeköy, Bafra ve Ayvacık ilçelerinde yaygınlaştırılarak devam edecek. Bu ilçelerdeki öğrenciler öğretmenlerinin refakatinde kendilerine en yakın yüzme havuzunda eğitim alacak. Canik 19 Mayıs Yüzme Havuzu nda günde iki seans, Atakum Yüzme Havuzu nda günde üç seans ve Bafra Yüzme Havuzu nda da üç seans ders verilecek.
 
TÜRKİYE YE ÖRNEK 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Spor bilinciyle büyüyen nesiller yetiştirilmesini ve Samsun’da yüzme bilmeyen çocuğun kalmamasını hedefleyen projenin meyvelerini vermeye başladığını söyledi. Samsun’da ilk etapta  5 ilkokulda başlayan projenin bu eğitim ve öğretim yılında il genelinde yaygınlaştırılacağını belirten Bakan Çağatay Kılıç, Amacımız 10 bin öğrenciye ulaşmak, daha sonra da Türkiye genelinde bu projeyi yaygınlaştırmak. Milli Eğitim Bakanlığı yla da bu projeyle ilgili temas halindeyiz diye konuştu.
 
ÜCRET ALINMIYOR
Bakan Kılıç, şöyle devam etti: Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklığında başlattığımız projeye katılanlardan herhangi bir ücret almıyoruz. Çocuklarını bu projeye yönlendiren Samsunlu hemşerilerine teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, projelerimizin hayata geçirilmesinde büyük bir destek sağlıyorlar. Bu kapsamda inanıyorum ki sporun hemen her branşında marka sporcular yetiştirerek, spor ülkesi imajımızı sağlamlaştıracağız.EN ÇOK OKUNANLAR

Kamyonet park halindeki araçlara çarptı: 1 yaralı

1 Kamyonet park halindeki araçlara çarptı: 1 yaralı

Bodrum'da ekipleri alarma geçiren patlama

2 Bodrum'da ekipleri alarma geçiren patlama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Ağrı'da

3 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Ağrı'da

Beyoğlu'nda 22 yaşında erkek cesedi bulundu

4 Beyoğlu'nda 22 yaşında erkek cesedi bulundu

Önce kasadaki parayı sonra sigarayı istediler

5 Önce kasadaki parayı sonra sigarayı istediler