SERVİS ARACINA HAİN SALDIRI: 13 ŞEHİT

Iğdır Valiliği, Dilucu Sınır Kapısına görevli polis memurlarını götüren servis minibüsüne düzenlenen bombalı saldırıda 13 polisin şehit olduğunu açıkladı.

SERVİS ARACINA HAİN SALDIRI: 13 ŞEHİT

Sabah saatlerinde il merkezinden Nahçıvan sınırındaki Dilucu Sınır Kapısına görevli polisleri taşıyan aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcı infilak etti. Ardından çıkan çatışmada resmi olmayan rakamlara göre 13 polis şehit olurken, 2 polis yaralandı. Saldırı sonrası bölgede güvenlik güçleriyle PKK lı teröristler arasında çatışmanın devam ettiği öğrenilirken, yaralı polisler Iğdır Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yollarda tuzaklamalar olması ihtimaline karşı yol araç trafiğine kapatılırken, bölgede operasyonlar devam ediyor. 
 

1 TON PATLAYICI!
Iğdır’dan Dilucu Sınır Kapısına görevli polis memurlarını götüren servis minibüsüne düzenlenen 13 polisin şehit olduğu saldırıda 1 ton bomba kullanıldığı ortaya çıktı.Patlama sonucu araçlar kullanılamaz hale gelirken 13 polis memurumuz şehit oldu.
Güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştiren PKK lı teröristlerin yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyona başladı.
Geçen 27 Ağustos 2015 tarihinde aynı güzergahta servis minibüsüne yapılan saldırıda bir polis memuru yaralanmıştı. 
 

IĞDIR VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA: 13 POLİS ŞEHİT
 Iğdır Valiliği, Dilucu Sınır Kapısına görevli polis memurlarını götüren servis minibüsüne düzenlenen bombalı saldırıda 13 polisin şehit olduğunu açıkladı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 08.09.2015 günü saat 08.45-09.00 sıralarında Iğdır-Aralık yolu Çamurlu köyü mevkisinde terör örgütü mensupları tarafından Dilucu Kara Hudut Kapısında vatandaşlarımıza hizmet veren görevli polis memurlarını taşıyan servis aracı ile bu araca koruma görevi yapan Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı iki zırhlı araca bombalı saldırı yapıldığı, saldırı sonucu 13 polisimiz şehit olurken 1 Özel Harekat polis memurunun hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı belirtildi.
Olayın ardından başlatılan operasyonda, olayla ilgisi olduğu düşünülen 2 kişinin yakalandığı ifade edilerek şöyle denildi: Operasyonlar devam etmektedir. Devletimizin ve ülkemizin birlik ve beraberliği için gece gündüz demeden görev yapan kahraman polislerimize yapılan bu hain saldırıyı esef ve şiddetle kınıyorum. Şunu asla ve asla unutmayalım ki; vatanımızı bölmeye, birlik ve beraberliğimizi yıkmaya hainlerin gücü yetmeyecektir. Bu vesile ile Iğdır halkı adına, merhumlara Allah tan rahmet acılı ailelerine ve yakınlarına sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum.” EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları ne kadar? 22 Kasım Cuma il il güncel fındık fiyatları

1 Fındık fiyatları ne kadar? 22 Kasım Cuma il il güncel fındık fiyatları

Hani Atakum ve Canik bataktı?

2 Hani Atakum ve Canik bataktı?

Vergi affı geldi

3 Vergi affı geldi

Samsun cuma namazı saati: 22 Kasım Samsun cuma namazı vakti kaçta?

4 Samsun cuma namazı saati: 22 Kasım Samsun cuma namazı vakti kaçta?

Samsun'da büyük panik! 6 katlı bina tahliye edildi

5 Samsun'da büyük panik! 6 katlı bina tahliye edildi

Samsun'da Prof. Dr. Emine Coşkun'a hazin tören

6 Samsun'da Prof. Dr. Emine Coşkun'a hazin tören

Samsun'da silahlı saldırı

7 Samsun'da silahlı saldırı

Samsunlu 2 çocuk babasının feci ölümü

8 Samsunlu 2 çocuk babasının feci ölümü

Samsunspor'da yıkım planı hazırlanıyor

9 Samsunspor'da yıkım planı hazırlanıyor

Samsun'da zehir tacirleri yakalandı

10 Samsun'da zehir tacirleri yakalandı

hızWeb