Kurbanlar Mehmetçiğe

Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilcisi Emekli Kurmay Albay İbrahim Yıldırım, kurban bağışlarının başladığını, 700 TL karşılığında bağışların kabul edildiğini açıkladı

Kurbanlar Mehmetçiğe

Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilcisi Emekli Kurmay Albay İbrahim Yıldırım, kurban bağışı kampanyasının başladığını ve 700 TL karşılığında bağışların kabul edildiğini söyledi.
Yıldırım, Haber Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun u ziyaret etti. Mehmetçik Vakfı nın çalışmaları hakkında bilgi veren  Yıldırım, artan terör olaylarına da değinerek, Şehitler ölmez. Şehitleriz ülkemizin harcı onlar vatan sevgimizi, birbirimize bağlılığımızı arttıran bir unsur. Bizler her alanda kenetlenip güçlü olmanın yollarını denemeliyiz. Şehitlerimize Allah tan rahmet, şehit ailelerine sabır diliyorum. Ayrıca silahlı kuvvetlerimizin şehitlerimizin öcünü alacağına canı gönülden inanıyorum dedi.

44 BİN KİŞİYE YARDIM
Mehmetçik Vakfı nın gelirinin bağışlardan sağlandığını belirten Yıldırım, Mehmetçik Vakfı sadece er veya erbaşlara yönelik olarak kurulmuş bir vakıftır. 1111 sayılı kanuna göre; zorunlu askerlik yapan er, erbaşlara ve şehitlere, askerdeyken herhangi bir sebepten dolayı yaşamını yitirenlere, gazilere, engelli durumuna düşen mehmetçiklerin kendilerine ve geride kalan ailelerine maddi manevi destek sağlamak maksadıyla kurulmuş bir vakıftır. Kurulduğundan bu yana  vakfımız 44 bin kişiye, yaklaşık  402 milyon TL yardım yapmıştır. Halen 8 bin kişiye her ay 5,5 milyon TL yardım yapmaktadır. Mehmetçik Vakfı nın devlet destekli herhangi bir gelir kaynağı yoktur. Tamamen vatandaşlarımızın menkul ve gayrimenkul bağışlarıyla ayakta duran bir vakıftır. Gelirin yüzde 86 sını bağışlar, yüzde 14 nüde her sene kurban bağışından elde edilen gelirler oluşturmaktadır diye konuştu.

KURBAN FİYATI 700 LİRA
Kurban bağış fiyatınının bu yıl için 700 Tl olduğunu, 20 Ağustos ta başlayar bağış kabullerinin 23 Eylül e kadar devam edeceğini açıklayan Yıldırım, Haber Medya ya da teşekkür etti. Yıldırım, Haber Medya Grubu ve Necdet Bey Mehmetçik Vakfı nın Samsun da bu konuda en büyük destekçisi. Ben kendisine Mehmetçik Vakfın a ve Türk Silahlı Kuvvetleri ne olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

2 Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

3 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Prova Samsunspor'un

4 Prova Samsunspor'un

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

5 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

6 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

7 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

8 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

9 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

10 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti