Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Kurbanlar Mehmetçiğe

Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilcisi Emekli Kurmay Albay İbrahim Yıldırım, kurban bağışlarının başladığını, 700 TL karşılığında bağışların kabul edildiğini açıkladı

Kurbanlar Mehmetçiğe

Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilcisi Emekli Kurmay Albay İbrahim Yıldırım, kurban bağışı kampanyasının başladığını ve 700 TL karşılığında bağışların kabul edildiğini söyledi.
Yıldırım, Haber Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun u ziyaret etti. Mehmetçik Vakfı nın çalışmaları hakkında bilgi veren  Yıldırım, artan terör olaylarına da değinerek, Şehitler ölmez. Şehitleriz ülkemizin harcı onlar vatan sevgimizi, birbirimize bağlılığımızı arttıran bir unsur. Bizler her alanda kenetlenip güçlü olmanın yollarını denemeliyiz. Şehitlerimize Allah tan rahmet, şehit ailelerine sabır diliyorum. Ayrıca silahlı kuvvetlerimizin şehitlerimizin öcünü alacağına canı gönülden inanıyorum dedi.

44 BİN KİŞİYE YARDIM
Mehmetçik Vakfı nın gelirinin bağışlardan sağlandığını belirten Yıldırım, Mehmetçik Vakfı sadece er veya erbaşlara yönelik olarak kurulmuş bir vakıftır. 1111 sayılı kanuna göre; zorunlu askerlik yapan er, erbaşlara ve şehitlere, askerdeyken herhangi bir sebepten dolayı yaşamını yitirenlere, gazilere, engelli durumuna düşen mehmetçiklerin kendilerine ve geride kalan ailelerine maddi manevi destek sağlamak maksadıyla kurulmuş bir vakıftır. Kurulduğundan bu yana  vakfımız 44 bin kişiye, yaklaşık  402 milyon TL yardım yapmıştır. Halen 8 bin kişiye her ay 5,5 milyon TL yardım yapmaktadır. Mehmetçik Vakfı nın devlet destekli herhangi bir gelir kaynağı yoktur. Tamamen vatandaşlarımızın menkul ve gayrimenkul bağışlarıyla ayakta duran bir vakıftır. Gelirin yüzde 86 sını bağışlar, yüzde 14 nüde her sene kurban bağışından elde edilen gelirler oluşturmaktadır diye konuştu.

KURBAN FİYATI 700 LİRA
Kurban bağış fiyatınının bu yıl için 700 Tl olduğunu, 20 Ağustos ta başlayar bağış kabullerinin 23 Eylül e kadar devam edeceğini açıklayan Yıldırım, Haber Medya ya da teşekkür etti. Yıldırım, Haber Medya Grubu ve Necdet Bey Mehmetçik Vakfı nın Samsun da bu konuda en büyük destekçisi. Ben kendisine Mehmetçik Vakfın a ve Türk Silahlı Kuvvetleri ne olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

2 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

3 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Mesaiye devam

4 Mesaiye devam

Samsunda tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

5 Samsun'da tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

Nerede hareket

6 Nerede hareket...

Şehzadelerden anlamlı kampanya

7 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

8 Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

9 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Bafra hocalarını unutmadı

10 Bafra hocalarını unutmadı