Başkan Genç e övgü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nin Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, Canik Belediyesi nein çalışmalarına hayran kaldı. Başkan Osman Genç i öven Işısal, Bu çalışmalar çoğu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıyor dedi

Başkan Genç e övgü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nden Canik e gelen Kardeş Şehir heyeti, 3 günlük gezinin ardından memleketlerine döndü. Atakum Grand Amisos Otel de verilen veda yemeğinde Canik Belediye Başkanı Osman Genç, eşi Nimet Genç, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal ile eşi Ayşe Işısal, Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, eşi Eylem Usta ve Değirmenlik Belediye Meclis Üyeleri biraraya geldi. 

ÇOĞU BÜYÜK ŞEHİRDE YOK
Işısal, Canik te belediye tarafından yapılan çalışmaların hayranlık uyandırdığını ve çoğu Büyükşehir Belediyesi nin dahi yapamadığını söyledi. Işısal, Canik i son derece gelişmiş bulduk. Başkanımız tarafından yapılan çalışmaları yakından inceleme imkanı bulduk. Gördüğümüz bütün eğitim, kültür, spor tesislerinin yanında yapılan kentsel dönüşüm yatırımları gerçekten büyük çalışmalar. Canik te 7 den 77 ye herkese hitap eden yatırımlar var. Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Merkezi, Canik Kültür Merkezi, Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi, Engelsiz Kafe ve Park, Hanım Konakları gibi çalışmaları gezdiğimiz çoğu Büyükşehirlerde göremedik. Canik Belediyesi nin bu tecrübesinden ve Başkanımızın bilgi birikiminden mutlaka faydalanacağız diye konuştu.

TECRÜBEMİZİ PAYLAŞMAYA HAZIRIZ
Dünyanın artık daha küçük olduğunu ve şehirlerin yarıştığını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç de, Biz de Canik Belediyesi olarak şehrimizi bu yarışın en önüne taşımak için çalışıyoruz. Bu manada dünyanın değişik yerlerindeki şehirlerle etkileşim içerisinde olduğumuz gibi yine dünyanın pek çok noktasında çalışmalar yürütüyoruz. Biz, dar perspektifte bir yönetim anlayışıyla değil, geniş bir vizyon ve yüzünü dünyaya dönen bir anlayışla şehrimizi gelişmiş şehirler sınıfına sokmanın mücadelesini veriyoruz. Bu manada kardeş şehirlerimizle de gerek teknik, gerekse bilgi anlamında alışverişlerimiz olacaktır. Biz bilgi ve tecrübemizi Kıbrıslı kardeşlerimizle paylaşmaya hazırız diye konuştu.
Veda gecesinin sonunda Başkan Osman Genç ile eşi Nimet Genç ve Başkan Yardımcısı Alican Usta ile eşi Eylem Usta, Kıbrıslı misafirlerine hediyeler verdi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da meyhaneye silahlı saldırı: 3 yaralı

1 Adana'da meyhaneye silahlı saldırı: 3 yaralı

Şehit binbaşının cenazesi Samsun'a getirildi

2 Şehit binbaşının cenazesi Samsun'a getirildi

Adana'da düğünde çıkan silahlı kavgada iki çocuk yaralandı

3 Adana'da düğünde çıkan silahlı kavgada iki çocuk yaralandı

Asfalta yapışan keçiyi kurtarma operasyonu

4 Asfalta yapışan keçiyi kurtarma operasyonu

Başkent'te 'sahte içki' operasyonu

5 Başkent'te 'sahte içki' operasyonu

Trafik ışığına çarpan otomobil takla attı: 1 yaralı

6 Trafik ışığına çarpan otomobil takla attı: 1 yaralı