Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Başkan Genç e övgü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nin Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, Canik Belediyesi nein çalışmalarına hayran kaldı. Başkan Osman Genç i öven Işısal, Bu çalışmalar çoğu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıyor dedi

Başkan Genç e övgü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nden Canik e gelen Kardeş Şehir heyeti, 3 günlük gezinin ardından memleketlerine döndü. Atakum Grand Amisos Otel de verilen veda yemeğinde Canik Belediye Başkanı Osman Genç, eşi Nimet Genç, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal ile eşi Ayşe Işısal, Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, eşi Eylem Usta ve Değirmenlik Belediye Meclis Üyeleri biraraya geldi. 

ÇOĞU BÜYÜK ŞEHİRDE YOK
Işısal, Canik te belediye tarafından yapılan çalışmaların hayranlık uyandırdığını ve çoğu Büyükşehir Belediyesi nin dahi yapamadığını söyledi. Işısal, Canik i son derece gelişmiş bulduk. Başkanımız tarafından yapılan çalışmaları yakından inceleme imkanı bulduk. Gördüğümüz bütün eğitim, kültür, spor tesislerinin yanında yapılan kentsel dönüşüm yatırımları gerçekten büyük çalışmalar. Canik te 7 den 77 ye herkese hitap eden yatırımlar var. Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Merkezi, Canik Kültür Merkezi, Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi, Engelsiz Kafe ve Park, Hanım Konakları gibi çalışmaları gezdiğimiz çoğu Büyükşehirlerde göremedik. Canik Belediyesi nin bu tecrübesinden ve Başkanımızın bilgi birikiminden mutlaka faydalanacağız diye konuştu.

TECRÜBEMİZİ PAYLAŞMAYA HAZIRIZ
Dünyanın artık daha küçük olduğunu ve şehirlerin yarıştığını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç de, Biz de Canik Belediyesi olarak şehrimizi bu yarışın en önüne taşımak için çalışıyoruz. Bu manada dünyanın değişik yerlerindeki şehirlerle etkileşim içerisinde olduğumuz gibi yine dünyanın pek çok noktasında çalışmalar yürütüyoruz. Biz, dar perspektifte bir yönetim anlayışıyla değil, geniş bir vizyon ve yüzünü dünyaya dönen bir anlayışla şehrimizi gelişmiş şehirler sınıfına sokmanın mücadelesini veriyoruz. Bu manada kardeş şehirlerimizle de gerek teknik, gerekse bilgi anlamında alışverişlerimiz olacaktır. Biz bilgi ve tecrübemizi Kıbrıslı kardeşlerimizle paylaşmaya hazırız diye konuştu.
Veda gecesinin sonunda Başkan Osman Genç ile eşi Nimet Genç ve Başkan Yardımcısı Alican Usta ile eşi Eylem Usta, Kıbrıslı misafirlerine hediyeler verdi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

2 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

3 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

4 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

6 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

7 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Lovelette kahkaha tufanı

8 Lovelet'te kahkaha tufanı

Zonguldakta amatör maçta tekme tokat kavga

9 Zonguldak'ta amatör maçta tekme tokat kavga

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

10 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar