AKIL ALMAZ OLAY!

Osmaniye de oto tamircisi 48 yaşındaki Şıh Mehmet Toprak, iddiaya göre oğlu Ali Toprak ın eşine sarkıntılık yaptı.

AKIL ALMAZ OLAY!

25 yaşındaki Ali Toprak ve annesi 50 yaşındaki Mercan Toprak, para karşılığında anlaştıkları 41 yaşındaki Hayri Kale ve 25 yaşındaki Mehmet Güven e, Şıh Mehmet Toprak ı öldürttü.

Osmaniye Sanayi Sitesi nde iş yeri bulunan Şıh Mehmet Toprak, iddiaya göre oğlu Ali nin eşi E.Ş. ye sarkıntılık yaptı. Bunu öğrenen Ali ve ile annesi Mercan Toprak, para karşılığında anlaştıkları Haydar Kale den, Şıh Mehmet Toprak ı öldürmesini istedi. 

Kale, 2 Haziran da arkadaşı Mehmet Güven ile birlikte Şıh Mehmet Toprak ı arayıp aracının arızalandığını ve Toprakkale İlçesi nin Büyük Tüysüz Köyü civarında yolda kaldığını belirterek yardım istedi. 80 EG 940 plakalı otomobili ile verilen adrese giden Toprak, Haydar Kale tarafından pompalı tüfekle öldürüldü. Kale ve Güven, daha sonra Toprak ın cesedini olay yerinden yaklaşık 5 kilometre ileride bulunan Toprakkale Kalesi nin eteklerindeki boş araziye gömdü.

POLİSE KAYIP İHBARI

Haydar Kale ve Mehmet Güven, cesedi gömdükleri Toprak ın otomobilini de alıp yaklaşık Osmaniye ye 45 kilometre uzaklıkta Hasanbeyli İlçesi Kalecik Köyü Geyikliçukur mevkiindeki 10 metrelik uçurumdan yuvarladı. Ali Toprak ise 3 Haziran da Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü ne gidip, Babam dün akşam saat 21.00 de gelen telefonun ardından evden çıktı ve bir daha da geri dönmedi diyerek kayıp başvurusunda bulundu. 

PARMAK İZİ ELE VERDİ

Polis, Şıh Mehmet Toprak ı bulmak çalışma başlattı. Ekiplerin arama çalışması devam ederken, 19 Ağustos ta çobanlar tarafından Toprak ın otomobili bulundu. Olay yerinde inceleme yapan jandarmanın bilgi verdiği Cumhuriyet Savcısı, otomobilin polise teslim edilmesini istedi. İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekilen otomobil, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ne bağlı ekipler tarafından detaylı bir incelemeye aldı. 

Yapılan çalışmalar sonunda araçta Haydar Kale ile Mehmet Güven in parmak izini tespit eden polis, 2 sanığı gözaltına aldı. Suçlarını itiraf eden sanıkların gösterdikleri yerde de Şıh Mehmet Toprak ın cesedi bulundu. Güven ve Kale nin ifadeleri üzerine Ali ve annesi Mercan Toprak da gözaltına alındı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 4 sanık tutuklandı. 

Şıh Mehmet Toprak ın cesedi ise Adana Adli Tıp Kurumu nda yapılan otopsinin ardından Osmaniye de toprağa verildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Çarşamba'da dev operasyon! 20 gözaltı

1 Çarşamba'da dev operasyon! 20 gözaltı

Samsun'da gence ustura ile saldıran travesti yakalandı

2 Samsun'da gence ustura ile saldıran travesti yakalandı

Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

3 Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

Derbiyi izlemek 10 TL

4 Derbiyi izlemek 10 TL

Kamp yeri hazır

5 Kamp yeri hazır

Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

6 Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

7 Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın ayrılığının nedeni para

8 Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın ayrılığının nedeni para

Yerli otomobil için yer önerisi: 'Tersane alanı' doğru tercih'

9 Yerli otomobil için yer önerisi: 'Tersane alanı' doğru tercih'

Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?

10 Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?