BİR BAŞARI HİKAYESİ

Dünya Tekvando Şampiyonası nda 3. olarak tarih yazan Ahsen Şengün, hedeflerini bir bir gerçekleştiriyor. Milli sporcunun şimdi ki hedefi ise önce 2016 Gençler Türkiye Şampiyonası ardından 2020 Olimpiyat Oyunları nda kürsüye çıkmak.

BİR BAŞARI HİKAYESİ

Güney Kore de Dünya  Yıldızlar Tekvando Şampiyonası nda 3. olan İlkadım Belediyespor Kulübü sporcusu Ahsen Şengün ve ailesi evinmin kapılarını Haber Gazetesi ne açtı. Muhabirimiz Salim Yıldız a özel röportajda önemli açıklamalarda bulunan Ahsen, şimdiki hedefinin 2016 Gençler Türkiye Şampiyonası ve 2020 Olimpiyat Oyunları nda kürsüye çıkmak olduğunu söyledi. Ahsen, başarı hikayesini anlatırken annesi Fatma Şengün, diğer aile fertleri onu yalnız bırakmadı.  

MADALYA AVCISI 
En büyük destekçesinin ailesi olduğunu ifade eden Ahsen, adeta bir madalya avcısı. Bugüne kadar sayısız başarıya imza atan milli sporcunun kazandığı madalyalar ve belgeler, evinde odasının bir köşesinde duruyor. Ahsen, Dünya Şampiyonası nda rakipleriyle mücadele ederken annesi Fatma Şengün ise evinde onun için Kur an-ı Kerim okuyup sabaha kadar dua etmiş. 

ahsen.jpg


HAYALLERİM GERÇEKLEŞİYOR 
Hedeflerini bir bir gerçekleştiren Ahsen, Müsabakalar öncesi çok heyecanlandım. Ailem, antrenörlerim ve arkadaşlarım bu süreç içerisinde bana çok yardımcı oldu. Ben de onların güvenini boşa çıkarmadım ve Dünya üçüncüsü oldum. Başarılarım bundan sonrada sürecek. Şimdi ki hedefim 2016 Türkiye Şampiyonası ve 2020 Olimpiyat Oyunları nda kürsüye çıkmak. Türk ün gücünü tüm Dünya ya bir kez daha göstermek istiyorum dedi.

GÖZÜMÜZE UYKU GİRMEDİ 
Torunlarıyla büyük gurur duyduklarını belirten Ahsen in dedeleri İbrahim Şengün ve Saffet Sarıoğlu, Maçların oynandığı günler gözümüze uyku girmedi. Saatler geçmek bilmedi. Ahsen in başarısı için rabbimize çok dua ettik. Dualarımız kabul oldu. Torunumuz bizlere gurur yaşattı dediler. 


SEVİNÇTEN AĞLADIK 
Ahsen in annesi Fatma Şengün ise Kızım için sabaha kadar Kur an-ı Kerim okuyarak dua ettim. Dünya üçüncüsü olduğu zaman gözyaşlarımızı tutamadık. Sevinçten ağladık. Başarısına vesile olan önce antrenörü Mustafa Gençtürk e sonra bizleri destekleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok a ve Türkiye Tekvando Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun Tekvando İl Temsilcisi İbrahim Uzun a teşekkür ediyoruz diye konuştu.  

 

HAYALLERİM GERÇEKLEŞİYOR...

Ahsen, hedeflerinin bsüyük olduğunu ve Ay-Yıldızlı bayrağı dalgalandırmayı devam edecğini söyledi. 

SABAHA KADAR DUA ETTİM

Milli sporcunun annesi Fatma Şengün, kızının başarılı olması için sabaha kadar Kur an-ı Kerim okuyup dua ettiğini söyledi 

Salim YILDIZ

 

 

 

 

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

1 Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

Samsun'da kamyon ile tramvay çarpıştı

2 Samsun'da kamyon ile tramvay çarpıştı

Samsun'da patlama! Ortalık savaş alanına döndü

3 Samsun'da patlama! Ortalık savaş alanına döndü

Samsun'a yeni atamalar

4 Samsun'a yeni atamalar

Samsun'da çeteye baskın: 21 gözaltı

5 Samsun'da çeteye baskın: 21 gözaltı

AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

6 AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

Tom Muyters zemin arıyor

7 Tom Muyters zemin arıyor

Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

8 Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

9 Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

Samaras son şansını kullanamadı

10 Samaras son şansını kullanamadı