ŞEHİT ANNESİNDEN GÜL E SİTEM

Iğdır da PKK lı teröristlerin yola döşediği bombanın patlatılması sonucu servis aracında şehit olan 13 polisten 42 yaşındaki Fehmi Şahin ve 27 yaşındaki Ali Koç u bugün Ankara’da devletin zirvesi uğurladı.

ŞEHİT ANNESİNDEN GÜL E SİTEM

Şehit Şahin’in 60 yaşındaki Nezahat Şahin, Benim oğlum size siper oldu korudu, siz o’nu koruyamadınız diye ağıt yakarak gözyaşı döktü.

Iğdır da şehit olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ün eski koruması Fehmi Şahin in ve şehit polis Ali Koç için Kocatepe Camii nde tören düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Sadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, kuvvet komutanları, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, İçişleri Bakanı Selahattin Altınok, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve cami avlusuna girmesine izin verilen gaziler ile az sayıda vatandaş yer aldı. 

Şehit Şahin’in Türk bayrağına sarılı naşını Gül’ün korumalığını aynı dönem yaptığı arkadaşları karşılayarak elleri üzerinde musalla taşına gözyaşlarıyla götürdü. Şahin in arkadaşları birbirlerine sarılarak gözyaşı dökerken eski Koruma Müdürü Osman Cangal’da cenaze töreninde yeraldı. Törene, şehit Fehmi Şahin in eşi Çiğdem, 11 yaşındakı oğlu Yağız, kardeşi Erhan, annesi 60 yaşındaki Nezahat ile yakınları katılırken, Şahin in kanser hastası olan babası Faruk Şahin in 2 yıl önce vefat ettiği öğrenildi. 

ŞEHİT ANNESİ KORUYAMADINIZ DİYEREK GÖZYAŞI DÖKTÜ

Şehit Şahin’in annesi Nezahat Şahin, oğlunun cenazesine sarılmak üzere iki kadın polisin kolları arasında güçlükle götürülürken, Benim oğlum size siper oldu korudu, siz onu koruyamadınız diye ağıt yakarak gözyaşı döktü. Acılı anne Şahin, yakın korumalığını yaptığı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’de taziyelerini iletirken kendisine, “Niye oğlumu yanında götürmedin” dedi.

RABBİM SENİ EN GÜZEL YERDE AĞIRLASIN

Diğer şehit olan polis memuru Ali Koç un acılı haberini hac vazifesini yerine getirirken alan anne Emine ve baba Mithat Koç, bu hacdan bu sabah dönerek cenaze törenine katıldı. Törende yanında gelini Nurcan, torunu 1,5 yaşındaki Amina Koç ile oğlunun tabutuna sarılmak üzere güçlükle yakınlarının kolları arasında yürümeye çalışan acılı anne Emine Koç un, Alim hakkım sana helal olsun. Rabbim seni en güzel yerde ağırlasın diye ağıt yaktı.

GAZİ ASKERİN SÖZLERİ

Batman da görev yaptığı sırada terörle mücadelede iki ayağını kaybeden gazi İzzet Ertunç, Benim bacaklarım bu ülkeye feda olsun. Ama buradaki millete değil, bu topraklara feda olsun. Bu kadar duyarsız bir toplum olabilir mi, cenazeye giremiyoruz. Allah geride kalanlara yardım etsin. Neden hala terör durdurulamıyor, neden hala şehitler geliyor dedi.

İzzet Ertunç Ben sadece, cenaze törenine katılabilmek için bin bir zorluk yaşadığımızı, hala şehitlerin geldiğiyle ilgili bir şey söylemedim, amacım protesto falan değil. İki günde 30’dan fazla şehit oldu. Birilerinin buna dur demesi gerekiyor. Ölen öldüğüyle kalıyor. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ deniyor, ama şehitte ölüyor, vatanda bölünüyor. Bu ağlayan anne ve babalar üç gün sonra unutulacak. Şehitler öldüğü ile kalacak. Lütfen bu işi sağa sola çekmeyin. Ben paralelci değilim. Ben bu ülke için vatanını seven, iki ayağını feda eden bir askerim. İki bacağımı da terörle mücadelede kaybettim. Benim bacaklarım bu ülkeye feda olsun. Ama buradaki millete değil, bu topraklara feda olsun. Bu kadar duyarsız bir toplum olabilir mi, cenazeye giremiyoruz. Allah geride kalanlara yardım etsin dedi. 

ARKADAŞLARININ ELLERİ ÜZERİNDE TAŞINDILAR

Ardından iki polisin naaşları polis tören kıtasının omuzlarında taşınırken, birlikte mesai yaptığı arkadaşları da gözyaşları dökerek ellerinin üzerinde taşındı. Baba Mithat Koç’ta oğlunun cenazesini taşıyarak biran olsun yanından ayrılmadı. Şehit polis memurlarından Fehmi Şahin Cebeci Polis Şehitliği ne, şehit polis memuru Ali Koç ise Ankara nın Haymana ilçesindeki aile mezarlığına defnedilmek üzere son yolcuğuna uğurlandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Kötü kokular gelen dairede yaşlı adamın cesedi çıktı

1 Kötü kokular gelen dairede yaşlı adamın cesedi çıktı

Kazada otomobilin kopan kapısından yola savrulan kadın hayatını kaybetti

2 Kazada otomobilin kopan kapısından yola savrulan kadın hayatını kaybetti

Osmaniye polisi şok uygulamada esrar ele geçirdi

3 Osmaniye polisi şok uygulamada esrar ele geçirdi

Otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

4 Otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

Hatay'da otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

5 Hatay'da otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

Hatay'da otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

6 Hatay'da otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

Otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

7 Otomobil şarampole devrildi: 2 yaralı

Gece yarısı şok operasyon: 50 kaçak göçmen yakalandı

8 Gece yarısı şok operasyon: 50 kaçak göçmen yakalandı

Gece yarısı şok operasyon: 50 kaçak göçmen yakalandı

9 Gece yarısı şok operasyon: 50 kaçak göçmen yakalandı

Osmaniye polisi şok uygulamada esrar ele geçirdi

10 Osmaniye polisi şok uygulamada esrar ele geçirdi

hızWeb