12 puana kadar yolu var

Samsunspor un puan silme cezası almasını değerlendiren Ümit Özat, 12 puana kadar yolu var. Ha 4 maç kaybetmişsiniz ha 12 puanınız silinmiş” dedi.

 12 puana kadar yolu var

Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, haftalık basın toplantısında gazetecelerin sorularını yanıtladı. Nuri Asan Tesisleri nde gerçekleşen toplantıda çarpıcı açıklamalar yapan genç teknik adam, Samsunspor un mali kriterlere uyulmadığı için puan silme cazası almasını da değerlendirdi.  Puan silme cezasıyla ilgili olarak samimi konuşan Özat, Samsunspor un geçen sezonda böyle bir sıkıntıyla karşılaştığını belirterek, şunları söyledi: Bu çok önemli bir konu. Sanırım kulübümüz geçen senede böyle bir sıkıntı  ile karşılaşmış. Bu senede puan silme cezası oldu. 

18-22 MAÇ GALİBİYET 
Henüz netleşmedi. Bildiğim kadarıyla Tahkim Kurulu na başvurulacak.  Oradan gelecek cevabı bekliyoruz. Burada şu haksız bu haksızdan ziyade benim için önemli olan sezon başında kendimize koyduğumuz bir hedef var. Bizim hedefimiz 60 ın üzerinde bir puanla ligi tamamlamak. Sezon başı itibariyle benim hedefim 18-22 maç arası galibiyetti. 6 maçta kaybetme kredimiz var. Onun içinde mutlaka kayıplarda olacaktı.

OYUNCULARIM TELAFİ EDER 
Onları da o kayıplardan sayacağız. 12 puana kadar yolu var. 12 puan 4 maça denk geliyor. Burada federasyon haklıdır kulüp haksızdır konuşmuyoruz. Kişiler üzerinden konuşmuyoruz. Sadece ha 4 maç kaybetmişsiniz ha 12 puanınız silinmiş.Veya 3-5 puanınız silinmiş. 12 ye kadar yolu var. Benim içinde oyuncularım içinde sorun yok. Çok daha iyi konsantre olup gerekeni yapacağız. Umarım bu puan silinmez. Silinsede çokta önemli değil. Benim oyuncularım gerekeni yaparlar o kayıbı telafi ederler.  

GÖZTEPE Yİ YENMELERİNİ İSTERDİM 
Şanlıurfaspor maçının çok zor geçeceğini vurgulayan Özat, Şanlıurfaspor un Göztepe yi yenerek buraya gelmesini çok isterdim. Çünkü şu anda hiç galibiyetleri yok. Şimdi dördüncü maçlarında galip gelmek için herşeylerini ortaya koyacaklar. Özellikle hücum hattı çok iyi oyunculardan kurulu bir takım. Puan sıralamasındaki yerlerine bakmamak lazım. En az Adana Demirspor ve Karşıyaka maçları kadar zor geçecek. Onlardan aşağıda bir takım değil. Bunu herkes görecek dedi. 

SAHA VE SEYİRCİ AVANTAJI
Karşılaşmanın kendileri açısından da çok büyük önem taşıdığını dile getiren genç teknik adam, Biz de taraftarımızın önünde ilk galibiyetimizi almak istiyoruz.  Maç bizim açımızdan da çok büyük önem taşıyor. Koyduğumuz hedefler doğrultusunda buradan 3 puan almalıyız. Güzel bir maç olacak. Saha ve seyirci avantajımızı iyi kullanıp inşallah sahadan üç puanla ayrılırız diye konuştu.  

KADRODA ROTASYON 
Kadroda rotasyona gidip gitmeyeceği hakkında sorulan soru üzerine Ümit Özat, şunları söyledi: Kadroda 7-8 oyuncuyu herkes sayabiliyor. Onun dışında belki 1 veya 2 oyuncu değiştirebilirim. Onlara yardımcılarımla birlikte oturup karar vereceğiz. Her takımın omurgası  vardır. 7-8 kişilik iskelet kadro vardır. Diğerleri değişir.

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR