Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İç savaş hazırlığı

MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Türkiye de son dönemde Türk-Kürt ayrımı körüklenmekte. Bu bir iç savaş hazırlığıdır. Bu provakasyonlara gelmemek lazım dedi

İç savaş hazırlığı

MHP Samsun milletvekilleri  Erhan Usta ve Hüseyin Edis, Haber Medya yı ziyaret etti. Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun la sohbet eden Usta ve Edis, terörle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

BEKA SORUNU VAR
Çözüm sürecini ihanet süreci olarak adlandırdıklarını ve terör olaylarının biran önce bitmesi gerektiğini kaydeden Erhan Usta, Bu rezalet Habur da başladı. Devletin valisini, savcısını, hakimini oraya götürüp, mobil mahkemelerin kurulmasıyla bu süreç başladı. Terör örgütüne nefes alınma imkanı sağlandı. Bunun acısını malesef görüyoruz. Devletin Cumhurbaşkanı nın Başbakanı nın Biz kandırıldık edebiyatı yapma hakkı yoktur. Kaç defa kandırılacaksınız. Türkiye bir beka sorunu ile karşı karşıyadır. Bu ortamda sayın Cumhurbaşkanı kalkıp 400 milletvekili olsaydı bunlar olmazdı diyebiliyor, bunu anlamak mümkün değil. Biz MHP ne kadar haklı olduğumuzu görüyoruz diye konuştu.

DEVLET ASLAN GİBİDİR
MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis de şehitlere Allah tan rahmet dileyerek şunları söyledi: Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Suriye son derece huzurlu bir ülke iken, birden bire karıştı ve bir iç savaşa girdi. Eşzamanlı olarak biz de bir açılım sürecine girdik. Türkiye ye şuana kadar ne kadar mühimmat girdiğini bilmiyoruz. Ben devleti doğadaki aslana benzetiyorum. Eğer aslan güçlü ise hiç bir sırtlan yaklaşamaz. Eğer aslan yaralı görüntüsü verirse, bütün sırtlanlar saldırır. Devletin şuanda geldiği nokta budur. Devletin acilen kendisine gelmesi lazım. Terör ile müzakerenin hiçbir işe yaramadığını herkesin görmesi lazım. Türkiye de son dönemde Türk-Kürt ayrımı körüklenmekte. Bu bir iç savaş hazırlığıdır. Bu provakasyonlara bizim gelmememiz lazım. MHP olarak yıllardan beri uyarıyoruz, çözüm sürecinden vazgeçin diye. Gelin koalisyon kuralım dedik onlar yanaşmadı. Biz haklı çıktık, keşke çıkmasaydık. Bütün siyasi partilerin biraraya gelip akan kanı durması lazım.  

Dilber BAHADIR- Nevin AYDOĞANEN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

2 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspordan 5li imza

3 Samsunspor'dan 5'li imza

Buz tutan barajda kayboldu

4 Buz tutan barajda kayboldu

Samsunlu gence acı kader

5 Samsunlu gence acı kader

 Hızlı tren başka  bahara kaldı

6 Hızlı tren başka bahara kaldı

Futbol şehitlerine beste

7 Futbol şehitlerine beste

FETÖnün imamları gözaltına alındı

8 FETÖ'nün imamları gözaltına alındı

AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

9 AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

Okmeydanında terör operasyonu  5 gözaltı

10 Okmeydanı'nda terör operasyonu : 5 gözaltı