Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İç savaş hazırlığı

MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Türkiye de son dönemde Türk-Kürt ayrımı körüklenmekte. Bu bir iç savaş hazırlığıdır. Bu provakasyonlara gelmemek lazım dedi

İç savaş hazırlığı

MHP Samsun milletvekilleri  Erhan Usta ve Hüseyin Edis, Haber Medya yı ziyaret etti. Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun la sohbet eden Usta ve Edis, terörle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

BEKA SORUNU VAR
Çözüm sürecini ihanet süreci olarak adlandırdıklarını ve terör olaylarının biran önce bitmesi gerektiğini kaydeden Erhan Usta, Bu rezalet Habur da başladı. Devletin valisini, savcısını, hakimini oraya götürüp, mobil mahkemelerin kurulmasıyla bu süreç başladı. Terör örgütüne nefes alınma imkanı sağlandı. Bunun acısını malesef görüyoruz. Devletin Cumhurbaşkanı nın Başbakanı nın Biz kandırıldık edebiyatı yapma hakkı yoktur. Kaç defa kandırılacaksınız. Türkiye bir beka sorunu ile karşı karşıyadır. Bu ortamda sayın Cumhurbaşkanı kalkıp 400 milletvekili olsaydı bunlar olmazdı diyebiliyor, bunu anlamak mümkün değil. Biz MHP ne kadar haklı olduğumuzu görüyoruz diye konuştu.

DEVLET ASLAN GİBİDİR
MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis de şehitlere Allah tan rahmet dileyerek şunları söyledi: Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Suriye son derece huzurlu bir ülke iken, birden bire karıştı ve bir iç savaşa girdi. Eşzamanlı olarak biz de bir açılım sürecine girdik. Türkiye ye şuana kadar ne kadar mühimmat girdiğini bilmiyoruz. Ben devleti doğadaki aslana benzetiyorum. Eğer aslan güçlü ise hiç bir sırtlan yaklaşamaz. Eğer aslan yaralı görüntüsü verirse, bütün sırtlanlar saldırır. Devletin şuanda geldiği nokta budur. Devletin acilen kendisine gelmesi lazım. Terör ile müzakerenin hiçbir işe yaramadığını herkesin görmesi lazım. Türkiye de son dönemde Türk-Kürt ayrımı körüklenmekte. Bu bir iç savaş hazırlığıdır. Bu provakasyonlara bizim gelmememiz lazım. MHP olarak yıllardan beri uyarıyoruz, çözüm sürecinden vazgeçin diye. Gelin koalisyon kuralım dedik onlar yanaşmadı. Biz haklı çıktık, keşke çıkmasaydık. Bütün siyasi partilerin biraraya gelip akan kanı durması lazım.  

Dilber BAHADIR- Nevin AYDOĞANEN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

1 Karadeniz'in merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

Trabzonspor Başkanı Ustadan Samsunspora destek sözü

2 Trabzonspor Başkanı Usta'dan Samsunspor'a destek sözü

Samsun Havalimanı bakıma alınacak

3 Samsun Havalimanı bakıma alınacak

Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

4 Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

Samsunda dev DAEŞ operasyonu Çok sayıda gözaltı var

5 Samsun'da dev DAEŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Samsun dahil 9 kentte abla operasyonu

6 Samsun dahil 9 kentte 'abla' operasyonu

Samsunda cami eylemi

7 Samsun'da cami eylemi!

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren En büyük acıyı biz yaşadık

8 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: En büyük acıyı biz yaşadık

İşte Samsunspordaki sakat futbolcularda son durum

9 İşte Samsunspor'daki sakat futbolcularda son durum

Orada ne işi var

10 Orada ne işi var?..