Kan bağışı çağrısı

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, Ama binamızın işlevsel olabilmesi için kan olması gerekir. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyorum dedi

Kan bağışı çağrısı

Samsun da hizmete giren Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi nin yeni binasının tanıtımı yapıldı. Canik te açılan Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi nin tanıtımı basın mensuplarına verilen kahvaltı programıyla başladı. Ardından Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin ve Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım bir sunum yaparak genel çalışmalar ve kan merkezi hakkında bilgiler verdiler. Tanıtım toplantısına, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin ve Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan ve basın mensupları katıldı. 

FAALİYETLER ARTACAK
Samsun da ilk kan merkezinin 9 Eylül 1959 da açıldığını söyleyen Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, tanıtım toplantısını ilk kan merkezinin açılışının yıl dönümünde yaptıklarını ifade etti. İlk kan merkezinin açılışından bu yana Türk Kızılayı nın birçok faaliyette bulunduğunu belirten Yıldırım, faaliyetlerinin yeni kan merkezi binasında artarak devam edeceğini söyledi. Yıldırım, kan bağışı noktasında 18-65 yaş arası vatandaşların düzenli bir şekilde kan bağışında bulunabileceğini belirtti.

MUHTEŞEM BİR YAPI
Yeni Bölge Kan Merezi nin muhteşem bir yapı olduğunu belirten Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin ise, Bu bina, Türk Kızılayı nın, Türk milletinin eseridir. Bu binanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ama binamızın işlevsel olabilmesi için için de kan olması gerekir. Dolayısıyla şifa bekleyen hastalarımıza ulaştırılmak üzere bütün vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyorum. Türk Kızılayı tamamıyla insan hayatına yönelik hizmetler üretmektedir dedi.

Toplantının sonunda, Kızılay ın faaliyetlerinin tanıtımına katkı sağlayan basın mensuplarına teşekkür plaketi takdim edildi.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları yükselişe geçti! 23 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

1 Fındık fiyatları yükselişe geçti! 23 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

Halı sahada acı ölüm

2 Halı sahada acı ölüm

Yangın faciası: 3'ü çocuk 4 ölü

3 Yangın faciası: 3'ü çocuk 4 ölü

Samsun'dan ekonomiye 654 milyon TL katkı

4 Samsun'dan ekonomiye 654 milyon TL katkı

Merve Boluğur'a çıplak fotoğraf şantajı

5 Merve Boluğur'a çıplak fotoğraf şantajı

Samsunspor'da Sancaktepe mesaisi başladı

6 Samsunspor'da Sancaktepe mesaisi başladı

Samsun'da kahvehaneler ve çay ocakları denetlendi

7 Samsun'da kahvehaneler ve çay ocakları denetlendi

Çaya düşen genç boğuldu

8 Çaya düşen genç boğuldu

Telefonlarına bakmadığı için 15 yerinden bıçaklamış

9 Telefonlarına bakmadığı için 15 yerinden bıçaklamış

Komşusuna kurşun yağdırdı!

10 Komşusuna kurşun yağdırdı!