Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CHP de buruk yıldönümü

Samsun İl Teşkilatı, CHP nin kuruluşunun 92. yıldönümünde Atatürk Anıtı na çelenk koydu. Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek, Hayati Tekin ve İl Başkanı Dinçer Soylu, teröre lanet okudu

CHP de buruk yıldönümü

Samsun İl Teşkilatı üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi nin (CHP) kuruluşunun 92. yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı nda saygı duruşunda bulunarak çelenk koydu. Törene, CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek, Hayati Tekin, Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, eski CHP Milletvekili Suat Bilici, eski Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, milletvekili aday adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı. 

İNSAN OLARAK UTANIYORUM
Önceki yıldönümleri kardeşlik havasında kutladıklarını ifade eden CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu Bugün Kutlayalım diyemiyorum. Lanet terör. Canlarımızı tek tek alıyor ,her gün onlarca kardeşimizi evladımızı öldürüyor. Bu acı içerisinde ulu çınarımıza çelenk koymakla yetinip yüreğimizde kutlayalım. Koltuk uğruna, saltanat uğruna, onlarca şehit verirken hala 400 milletvekili istemeler, hala şehit anne ve babalarına hakaretler. Emin olun bunları duydukça ben insan olarak utanıyorum. Kim bu kanları döküyorsa, kim bu terörün hortlamasına ön ayak oluyorsa bunlar halkın ve adaletin huzurunda hesap verecekler. İşte o gün biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak halay çekeceğiz. O gün şenlik içerisinde yıldönümlerimizi kutlayacağız diye konuştu

ÖNEMLİ BİR SÜREÇ
Ülkenin önemli bir süreçten geçtiğini ifade eden CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Terör kimler tarafından yapılırsa yapılsın, özellike PKK nın Doğu ve Güneydoğu daki yaptığı eylemleri lanetliyoruz ve akıttığı kanda boğulacaklarını söylüyoruz ifadelerini kullandı.

İYİ Kİ VARSIN CHP 
CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin ise Bu emaneti dimdik ayakta tutup gelecek nesillere aktarmak gibi sorumluluğumuz ve borcumuz var. Ben inanıyorum ki içinde bulunduğumuz acı, bundan sonraki süreçlerde Türkiye Cumhuriyeti nin yaşayacağı acıların kurtuluşu, reçetesi ve ümidi CHP dir. İyi ki varsın CHP dedi.

Konuşmaların ardından CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, CHP Samsun Milletvekilleri Hayati Tekin ve Kemal Zeybek Atatürk Anıtı na çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunsporda 3ü de tamam

1 Samsunspor: Samsunspor'da 3'ü de tamam

Samsunspor Özköylü Samsunda

2 Samsunspor: Özköylü Samsun'da

Atakuma gol makinesi

3 Atakum'a gol makinesi

Samsun Haber Samsunda FETÖden 38 iş adamının yargılanmasına başlandı

4 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den 38 iş adamının yargılanmasına başlandı

Samsunspor Ndiaye Gençlerbirliği yolunda

5 Samsunspor: N'diaye Gençlerbirliği yolunda

Samsunspor Samsunsporda kritik toplantı

6 Samsunspor: Samsunspor'da kritik toplantı

Unutmadık

7 Unutmadık...

Samsun Haber Meteorolojiden uyarı 2 Hazirandan sonrasına dikkat

8 Samsun Haber: Meteorolojiden uyarı! 2 Haziran'dan sonrasına dikkat!

Samsun Haber Samsunun Saklı Cennetine turistik tesis

9 Samsun Haber: Samsun'un 'Saklı Cenneti'ne turistik tesis

Samsun Haber Samsundaki anne cinnetinde sendrom şüphesi

10 Samsun Haber: Samsun'daki anne cinnetinde sendrom şüphesi