Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SINIRDA NÖBET TUTAN ASKER ŞEHİT OLDU

Hatay ın reyhanlı ilçesi sınır bölgesinde nöbet tutan asker Suriye tarafından açılan ateş sonucu şehit oldu

SINIRDA NÖBET TUTAN ASKER ŞEHİT OLDU

Hatay ın Reyhanlı İlçesi ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı yakınında sınırda görev yapan 21 yaşındaki Piyade Er Gökhan Çakır, Özgür Suriye Ordusu na bağlı grupların kontrolündeki Suriye tarafından gelen merminin isabet etmesi ile şehit oldu. Valilik, angajman kuralları gereği merminin geldiği tarafa misliyle karşılık verildiğini açıkladı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Hatay Valiliği saldırının saat 02.00 sıralarında meydana geldiğini bildirdi. Açıklamada, Hatay 2 nci Piyade Hudut Alay Komutanlığı na bağlı Cilvegözü Piyade Hudut Karakolu nda görevli personelin bulunduğu nöbet mevziisinden, Suriye tarafında Bir görüntü alındığına dair bilginin karakola bildirildiği ifade edildi. Açıklamada, şöyle denildi:

Bölgeye intikal eden karakol komutanı yanındaki görevli personele mevzi aldırarak bir er ile beraber bölgeyi taramak üzere devriye görevi icra ederken, bir el silah sesi duyulmuş ve Piyade Er Gökhan Çakır yaralanmıştır. Ateş edilen bölgeye angajman kuralları çerçevesinde misli ile karşılık verilmiş, olay yerine çağırılan ambulans ile yaralı Gökhan Çakır Antakya Devlet Hastanesi ne sevk edilmiştir. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Piyade Er Gökhan Çakır, kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimize Allah tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Şehit Er Çakır ın cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu na gönderildi. Şehit Gökhan Çakır ın Muş nüfusuna kayıtlı olduğu ve ailesinin İzmir de oturduğu belirtildi.

CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISI KAPATILDI

Piyade Er Gökhan Çakır ın Suriye tarafından açılan ateşle şehit olması ardından başlatılan soruşturma kapsamında Cilvegözü Sınır Kapısı, ikinci bir emre kadar tüm giriş çıkışlara kapatıldı. Bu nedenle Cilvegözü ile Bab-Al Hava Sınır Kapısı arasındaki tampon bölgeye yük taşıyan TIR ların geçişine izin verilmiyor. Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı na bağlı olay yeri inceleme ekipleri de Gökhan Çakır ın şehit düştüğü sınır bölgesinde inceleme yaptı. Olay yerinde yapılan detaylı incelemenin ardından ekipler sınırdan ayrıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda dağa evet yazdılar

1 Samsun'da dağa 'evet' yazdılar

Karadenizde amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

2 Karadeniz'de amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

Samsunda bugün okullar tatil mi edildi

3 Samsun'da bugün okullar tatil mi edildi?

Çiftlik Caddesinde hayatı durduran an

4 Çiftlik Caddesi'nde hayatı durduran an

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

Kehanete bakın

6 Kehanete bakın!..

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Onlar teröristlerin dostu

7 Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç: 'Onlar teröristlerin dostu'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

BAŞKAN SÖZ VERDİ

9 BAŞKAN SÖZ VERDİ

Muhteşem manzara

10 Muhteşem manzara