Erdoğan hayranıyım

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Talip Öztürk, baba ocağı Ayvacık’ta Haber’in sorularını yanıtladı. Öztürk, “AK Parti yi bize sevdiren sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dır. Ben kendisinin hayranıyım. Bana AK Parti yi sevdiren O’dur” dedi

Erdoğan hayranıyım

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Talip Öztürk, Samsun un Ayvacık ilçesindeki baba ocağında Haber Gazetesi ne açıklamalarda bulundu. Öztürk, iş hayatından aday adaylığı sürecine giden yolu, amaçlarını ve hedeflerini anlattı.

HABER: Samsunlular sizi daha yakından tanımak istiyor. Bizlere kendinizden söz eder misiniz?

TALİP ÖZTÜRK: Samsun un Çarşamba ilçesinde, 1 Mart 1972 yılında doğdum. Eğitim hayatımı burada tamamladıktan sonra İstanbul a gittim. Uzun yıllardır İstanbul da yaşıyorum. İstanbul da çaycılıktan simitçiliğe, ayakkabıcılığa kadar birçok işle uğraştım. Büyük mücadeleler verdim. Otogarlarda yolcu taşımacılığı işiyle de uğraştım. Hayatımın önemli bir bölümü otobüsçülükle geçti. İstanbul a, Topkapı ya ilk gittiğimde, orada kafeteryalar vardı. Bizim büyüğümüz, amcamız, Mustafa Dağıstanlı abimizin desteğiyle orada bir kafeterya kiraladık. Kafeterya, restoran, çay ocaklarını uzun bir zaman işlettik. Bu işlerden sonra Metro Turizm ortaya çıktı. Rahmetli büyük ağabeyim, Galip ağabeyimle birlikte yıllarca çalıştık, mücadele ettik bir yerlere geldik.

HABER: Aday Adaylığı düşüncesi sizde ne zaman ve nasıl oluştu?

TALİP ÖZTÜRK: Aday adaylığı düşüncesi bende geçtiğimiz seçimde de vardı. Ancak tam olarak kendimi hazır hissetmedim, kafamda tam olarak yer etmemişti. Bu nedenle de aday adaylığı başvurusunda bulunmadım. Bu dönem de kararımı son gün verdim ve müracaat ettim. Bunun sonucunda bugün buradayım. Bu tamamen kendi fikrimdi. Burada kendimi daha iyi ifade edebileceğimi düşündüm. Bizleri destekleyen dostlarımız, arkadaşlarımız var. Ben adaylıktan ziyade en hayırlısının olması taraftarıyım. Adaylık hayır getirecekse olsun isterim. Hakkımızda hangisi hayırlıysa o olsun inşallah.


HABER: Aday Adaylığı için neden Samsun u tercih ettiniz?

TALİP ÖZTÜRK: Burası benim memleketim. Şöyle bir söz vardır, Doğduğum yer değil, doyduğum yer . Ben bu düşüncede olmadım. İstanbul da yaşıyorum, orada ekmeğimi kazanıyorum, ama ben buradan asla kopmadım. Ben memleketimi seviyorum. İstanbul dayken de burayı özlüyoruz. Ben milletvekili olacaksam, Samsunlu olduğum için, buradan olmak istedim. Kendi memleketime her zaman nasıl katkı sağlayabilirim diye düşündüm. Şu bir gerçek ki, biz burayla bağımızı asla koparmadık, koparamıyoruz. Tüm ailem burada. Ben İstanbul dan aday adayı olmadım. Eğer olsaydım ve adaylık şansı bizlere tanınsaydı, büyük ihtimalle milletvekili seçilirdik. Yani orada şansımız daha fazla olurdu. Ancak ben olacaksam Samsun Milletvekili olmalıyım düşüncesini taşıdım ve bu yönde adım attım.


HABER: Aday Adaylığı için neden AK Parti yi tercih ettiniz?

TALİP ÖZTÜRK: AK Parti benim görüşlerime, inancıma daha yakın geliyor. Kendi duygularımla yıllardır AK Parti ile birlikte hareket ettim. Desteğimi hep bu partiye verdim. Şunu özellikle ifade etmek isterim, AK Parti yi bize sevdiren sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dır. Ben kendisinin hayranıyım. Bana AK Parti yi sevdiren odur. Otogar işletmeciliğimiz sırasında, Sayın Erdoğan ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden biliyorduk. Çeşitli yerlerde karşılaştık. Sima olarak bizleri tanır. Ancak insanların birbirini sevmesi için yakından tanımasına gerek yok. Başarılarından, zekasından dolayı benim sevdiğim, saygı duyduğum bir insandır. Onun doğrultusunda AK Partili olduk, o yolda da devam ediyoruz.


HABER: Bundan önce siyasi bir deneyiminiz oldu mu?

TALİP ÖZTÜRK: Bundan önce siyasi bir deneyimim hiç olmadı, ancak hep siyasetin içinde olduk. Ben bu konuda ilk kez bir adım attım. Benim için çok değişik ve yeni bir heyecan. Aday gösterildiğim takdirde iyi işler çıkaracağımı düşünüyorum. Burada Samsun halkıyla birlikte hareket ederek güzel çalışmaların içinde olacağıma inanıyorum. Kendi enerjimi partime de yansıtacağımı düşünüyorum. Örneğin bir tane atla başladım, kendimi derneğin başkanı olarak buldum. Samsunspor da ikinci başkan olarak yaptığım dönemler oldu. Ben bulunduğum yerde başarılı olmasını seven bir insanım. Ben buraya girdim de kimliği alıp cebime koyayım mantığı içerisinde hiçbir zaman olmadım. Milletvekilliğinde de aynı durum söz konusu. O konuma geldiğim takdirde Samsunumuzu en iyi şekilde temsil etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğim. Vekil olduktan sonra ortadan kaybolan bir profil çizmeyeceğiz.


HABER: Bir at yetiştiriciliği merakınız olduğunu biliyoruz. Bununla ilgili neler söylemek istersiniz?

TALİP ÖZTÜRK: Evet doğru. Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği nin Başkanlığını yapıyorum. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Kendi atlarım Başbakanlık, TJK, Çaldıran gibi yarışlarda 20 nin üzerinde kupa kazandı. Çok sevdiğim bir ağabeyimden at almıştım, onunla birlikte devam ettim ve at yetiştiriciliği işiyle meşgul oldum. Bir de Samsun da hipodrom kazandırılması ile ilgili bir düşüncem var. Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Necati Demirkol la hipodrom için görüş alışverişinde bulundum. Seçim atmosferi içerisindeki belirsizlikten dolayı netleştiremedik. Bu iş olmayacak demek değildir. Biz bu işin takipçisi olacağız. İstihdam açısından, tanıtım açısından Samsun a büyük katkıları olacak bu hipodromun buraya kazandırılması için üzerimize düşeni yapacağız. Atçılık ayrı bir sevda. Bunu söylüyoruz ancak bunu kumar gibi düşünmemek lazım. At yarışı oynayan insan zaten ganyan bayine gidip oynuyor. Her şeyiyle şehrimize büyük bir katkısı olacaktır. Benim aday adayı olmamla alakalı bir durum değil bu. Aday olamasak da bu ve bu gibi hizmetleri Samsun a kazandırmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

HABER: Son dönemlerde Türkiye de bir siyasi belirsizlik oldu. Terör olaylarının da ardı arkası kesilmiyor. Siz bu konuda ne söylemek istersiniz?

TALİP ÖZTÜRK: Ülke olarak, kötü bir süreçten geçiyoruz. Bakıyoruz, her gün bir evladımızı kaybediyoruz. Bunlar bizi oldukça üzüyor. Bir sabah kalkıyoruz, şehit haberi duyuyoruz. Yapabileceklerimiz de sınırlı olduğu için daha çok üzülüyoruz. Ülkedeki siyasi belirsizliklerin artık ortadan kalkması lazım. Siyasi olarak belirsizlikler belki de bizleri bu noktaya götürüyor. Bu sorunların, olumsuzlukların ortadan kalkması için iktidara gelmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ben partimizin önümüzdeki seçimde tek başına iktidar olacağına inanıyorum. Bazı kesimlerde, bir Tayyip Erdoğan Hazımsızlığı var. Tayyip Erdoğan yok olsun da, yanında Türkiye de yok olsun. Böyle bir mantık var. Böyle bir şey olabilir mi? Milletimizin bu konuyu göz önünde bulundurması lazım. Bu sorunların düzelmesi için ülkenin AK Parti iktidarına ihtiyacı var. Ben insanların da neyin ne olduğunu gördüğünü düşünüyorum. Bu dönem her dönemden farklı olacaktır ve partimiz seçimden başarıyla ayrılacaktır.


HABER: Samsunspor da İsmail Uyanık döneminde ikinci başkanlık görevinde bulundunuz. Samsunspor bugün maddi olarak zor günlerden geçiyor. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

TALİP ÖZTÜRK: Samsunspor sevdamız hiçbir zaman bitmedi, bitmez de. Bugün bakıyorum. Samsunspor yalnız kalmış gibi bir hava sezinliyorum. Samsun da takıma karşı bir sahipsizlik var. Bu sadece Galip le, Talip le, Ahmet le, Mehmet le olmuyor. Bir bütün olarak hareket etmek gerekiyor. Sahip çıkanlar var, ancak onlara destek olan yok. Tüm kesimleriyle Samsunspor a destek vermemiz lazım. Samsunsporumuzun yeri Süper Lig dir. Süper Lig deki takımlara baktığımız zaman takımımızdan fazlaları yok. Ben bu kadar zorluk içerisinde bu başarıları yakalayan ekibimizi tebrik ediyorum. Son iki sezonda Süper Lig in kıyısından döndük. Umuyorum ki bu sezon o çok hak ettiğimiz Süper Lig e yükseliriz.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Sakata geldik

2 Sakata geldik

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

3 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

MHP'li Usta birinci sıradan aday

5 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

7 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

8 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

9 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

Şehidin memleketi belli oldu

10 Şehidin memleketi belli oldu