20 AYDA 5 YILLIK HİZMET

Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, seçimden önce vaat ettikleri hizmetlerin hepsini tamamlamak üzere olduklarını belirterek, 20 ayda 5 yıllık hizmet yaptık dedi

20 AYDA 5 YILLIK HİZMET

Samsun un Asarcık İlçe Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Haberaks TV Programlar Koordinatörü Sinan Sallabaş ın sunduğu Samsun un Nabzı programına konuk oldu. Gündemi ve terör olaylarını değerlendiren Kılağuz, ilçesindeki çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

20 AYDA 5 YILLIK HİZMET
MHP li bir başkan olarak vaad edilen tüm çalışmaları 1.5 yıl içerisinde tamamladıklarını kaydeden Kılağuz, 30 Mart yerel şeçimlerden önce, daha başkan şeçilmemişken vatandaşa makul ve mantıklı vaatler yaptık. Göreve geldiğimizde ilk işimiz ekibimizi kurmak oldu. Sağlam bir ekibiniz varsa gerisi gelecektir. 20 ay gibi bir süreçte bizim beş yıl için verdiğimiz sebze pazarı dışındaki vaatlerin hepsine başladık. Ve verdiğimiz bütün vaatleri 2016 yılının sonunda tamamlamayı hedefliyoruz. Bütçemizi ve kendimizi ona göre ayarladık, bizim borçlanmamız da çok cüzzi ve akıllı diye konuştu.

200 KADINA İSTİHDAM
İstihdam projelerini de anlatan Başkan Kılağuz şunları söyledi: İstihdamla alakalı çok ciddi bir firma ile anlaştık. Asarcık ta tekstil üzerine Samsun da belki de ilk 10 da olan bir fabrika açılacak. Burada 200 ev kadınını istihdam edeceğiz. Bizim ilçemizde kadının ekonomiye hiç katkısı yok. Artık kadını ekonomiye kazandırmanın zamanı geldi. Ve fabrikanın yanında kreş açmayı planlıyoruz böylece kadınlar çocuklarını oraya bırakabilecek. 3 ay içerisinde de fabrikamızı faaliyete geçireceğiz.

KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ
Kılağuz, Sallabaş ın Muhalefet partisi olarak Büyükşehir Belediyesi ile sorun yaşıyor musunuz? sorusuna ise şu yanıtı verdi: Büyükşehir Belediyesi nden isteyip de alamadığım çok az şey vardır. Biz gayet uyumlu anlaşıyoruz. Koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Ben uçta bir siyasetçi olmadım, olmayacağım da. Önemli olan Asarcık ın menfaatleri. Bunun içinde gece gündüz çalışıyoruz.


 EN ÇOK OKUNANLAR

2 gün önce evlenmişti! Evin banyosunda asılı halde bulundu

1 2 gün önce evlenmişti! Evin banyosunda asılı halde bulundu

Ercan hazırlanıyor

2 Ercan hazırlanıyor

Çocuk damadın en mutlu günü ölüm günü oldu

3 Çocuk damadın en mutlu günü ölüm günü oldu

24 Temmuz Çarşamba Samsun hava durumu

4 24 Temmuz Çarşamba Samsun hava durumu

Turizmciler tatil, sanayici üretim istedi! 9 günlük tatil ikilemi

5 Turizmciler tatil, sanayici üretim istedi! 9 günlük tatil ikilemi

Özel güvenlik görevlisi aracında uğradı silahlı saldırıda öldü

6 Özel güvenlik görevlisi aracında uğradı silahlı saldırıda öldü

İzmir'de 42 düzensiz göçmen yakalandı

7 İzmir'de 42 düzensiz göçmen yakalandı

D-100 Ankara istikametinde kaza: 4 yaralı

8 D-100 Ankara istikametinde kaza: 4 yaralı

Hakan Atilla Türkiye'ye gönderiliyor

9 Hakan Atilla Türkiye'ye gönderiliyor

Öğrenciler Samsun'dan memnun

10 Öğrenciler Samsun'dan memnun