20 AYDA 5 YILLIK HİZMET

Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, seçimden önce vaat ettikleri hizmetlerin hepsini tamamlamak üzere olduklarını belirterek, 20 ayda 5 yıllık hizmet yaptık dedi

20 AYDA 5 YILLIK HİZMET

Samsun un Asarcık İlçe Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Haberaks TV Programlar Koordinatörü Sinan Sallabaş ın sunduğu Samsun un Nabzı programına konuk oldu. Gündemi ve terör olaylarını değerlendiren Kılağuz, ilçesindeki çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

20 AYDA 5 YILLIK HİZMET
MHP li bir başkan olarak vaad edilen tüm çalışmaları 1.5 yıl içerisinde tamamladıklarını kaydeden Kılağuz, 30 Mart yerel şeçimlerden önce, daha başkan şeçilmemişken vatandaşa makul ve mantıklı vaatler yaptık. Göreve geldiğimizde ilk işimiz ekibimizi kurmak oldu. Sağlam bir ekibiniz varsa gerisi gelecektir. 20 ay gibi bir süreçte bizim beş yıl için verdiğimiz sebze pazarı dışındaki vaatlerin hepsine başladık. Ve verdiğimiz bütün vaatleri 2016 yılının sonunda tamamlamayı hedefliyoruz. Bütçemizi ve kendimizi ona göre ayarladık, bizim borçlanmamız da çok cüzzi ve akıllı diye konuştu.

200 KADINA İSTİHDAM
İstihdam projelerini de anlatan Başkan Kılağuz şunları söyledi: İstihdamla alakalı çok ciddi bir firma ile anlaştık. Asarcık ta tekstil üzerine Samsun da belki de ilk 10 da olan bir fabrika açılacak. Burada 200 ev kadınını istihdam edeceğiz. Bizim ilçemizde kadının ekonomiye hiç katkısı yok. Artık kadını ekonomiye kazandırmanın zamanı geldi. Ve fabrikanın yanında kreş açmayı planlıyoruz böylece kadınlar çocuklarını oraya bırakabilecek. 3 ay içerisinde de fabrikamızı faaliyete geçireceğiz.

KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ
Kılağuz, Sallabaş ın Muhalefet partisi olarak Büyükşehir Belediyesi ile sorun yaşıyor musunuz? sorusuna ise şu yanıtı verdi: Büyükşehir Belediyesi nden isteyip de alamadığım çok az şey vardır. Biz gayet uyumlu anlaşıyoruz. Koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Ben uçta bir siyasetçi olmadım, olmayacağım da. Önemli olan Asarcık ın menfaatleri. Bunun içinde gece gündüz çalışıyoruz.


 EN ÇOK OKUNANLAR

İsmail Uyanık'tan son rötuşlar

1 İsmail Uyanık'tan son rötuşlar

Samsun'da bir kişi evinde ölü bulundu

2 Samsun'da bir kişi evinde ölü bulundu

Okulumuz bir marka

3 Okulumuz bir marka

Emekliye bayram öncesi çifte müjde

4 Emekliye bayram öncesi çifte müjde

Samsun emniyetinde terfi

5 Samsun emniyetinde terfi

Çağrı'ya Altay'dan teklif var

6 Çağrı'ya Altay'dan teklif var

Samsun'da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

7 Samsun'da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Yolda su birikintisine kapılan araç takla attı: 4 yaralı

8 Yolda su birikintisine kapılan araç takla attı: 4 yaralı

En büyük sofra kuruluyor

9 En büyük sofra kuruluyor

Meteorolojiden Samsun için sağanak yağış uyarısı

10 Meteorolojiden Samsun için sağanak yağış uyarısı