Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

20 AYDA 5 YILLIK HİZMET

Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, seçimden önce vaat ettikleri hizmetlerin hepsini tamamlamak üzere olduklarını belirterek, 20 ayda 5 yıllık hizmet yaptık dedi

20 AYDA 5 YILLIK HİZMET

Samsun un Asarcık İlçe Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Haberaks TV Programlar Koordinatörü Sinan Sallabaş ın sunduğu Samsun un Nabzı programına konuk oldu. Gündemi ve terör olaylarını değerlendiren Kılağuz, ilçesindeki çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

20 AYDA 5 YILLIK HİZMET
MHP li bir başkan olarak vaad edilen tüm çalışmaları 1.5 yıl içerisinde tamamladıklarını kaydeden Kılağuz, 30 Mart yerel şeçimlerden önce, daha başkan şeçilmemişken vatandaşa makul ve mantıklı vaatler yaptık. Göreve geldiğimizde ilk işimiz ekibimizi kurmak oldu. Sağlam bir ekibiniz varsa gerisi gelecektir. 20 ay gibi bir süreçte bizim beş yıl için verdiğimiz sebze pazarı dışındaki vaatlerin hepsine başladık. Ve verdiğimiz bütün vaatleri 2016 yılının sonunda tamamlamayı hedefliyoruz. Bütçemizi ve kendimizi ona göre ayarladık, bizim borçlanmamız da çok cüzzi ve akıllı diye konuştu.

200 KADINA İSTİHDAM
İstihdam projelerini de anlatan Başkan Kılağuz şunları söyledi: İstihdamla alakalı çok ciddi bir firma ile anlaştık. Asarcık ta tekstil üzerine Samsun da belki de ilk 10 da olan bir fabrika açılacak. Burada 200 ev kadınını istihdam edeceğiz. Bizim ilçemizde kadının ekonomiye hiç katkısı yok. Artık kadını ekonomiye kazandırmanın zamanı geldi. Ve fabrikanın yanında kreş açmayı planlıyoruz böylece kadınlar çocuklarını oraya bırakabilecek. 3 ay içerisinde de fabrikamızı faaliyete geçireceğiz.

KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ
Kılağuz, Sallabaş ın Muhalefet partisi olarak Büyükşehir Belediyesi ile sorun yaşıyor musunuz? sorusuna ise şu yanıtı verdi: Büyükşehir Belediyesi nden isteyip de alamadığım çok az şey vardır. Biz gayet uyumlu anlaşıyoruz. Koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Ben uçta bir siyasetçi olmadım, olmayacağım da. Önemli olan Asarcık ın menfaatleri. Bunun içinde gece gündüz çalışıyoruz.


 EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

1 Karadeniz'in merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

Trabzonspor Başkanı Ustadan Samsunspora destek sözü

2 Trabzonspor Başkanı Usta'dan Samsunspor'a destek sözü

Samsun Havalimanı bakıma alınacak

3 Samsun Havalimanı bakıma alınacak

Samsunda Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

4 Samsun'da Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

5 Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

Samsun dahil 9 kentte abla operasyonu

6 Samsun dahil 9 kentte 'abla' operasyonu

Samsunda cami eylemi

7 Samsun'da cami eylemi!

Samsunda dev DAEŞ operasyonu Çok sayıda gözaltı var

8 Samsun'da dev DAEŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren En büyük acıyı biz yaşadık

9 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: En büyük acıyı biz yaşadık

İşte Samsunspordaki sakat futbolcularda son durum

10 İşte Samsunspor'daki sakat futbolcularda son durum