HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim in şikayeti üzerine açılan Haberleşmenin gizliliğini ihlal davasında, tutuksuz sanık Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

HAKKINDA YAKALAMA KARARI

İstanbul Adalet Sarayı nda bulunan 28. Asliye Ceza Mahkemesi nde görülen duruşmaya sanıklar katılmazken, taraf avukatları hazır bulundu. Şikayetçi Fatih Terim i duruşmada avukatı Rezan Epözdemir temsil etti. Rasim Ozan Kütahyalı nın avukatı, Müvekkilimiz Cumartesi Ankara ya gitmesi gerektiğinden duruşmaya katılamamıştır dedi. 


KÜTAHYALI HAKKINDA YAKALAMA EMRİ ÇIKARILMASINI TALEP EDİYORUZ

Fatih Terim in avukatı Rezan Epözdemir, Türkiye Futbol Federasyonu ndan mahkemeye gelen yazının kendi iddialarını doğrular nitelikte olduğunu belirterek Fatih Terim in Milli Takım Türkiye Futbol Direktörü olarak çalışmaya başladığı dönemde 4 maç üzerinden Galatasaray takımını çalıştıracağı sanık Ünal Aysal ın bilgisi dahilindedir. Bu nedenle Ünal Aysal ın savunma içeriğini çürütmektedir. dedi. Avukat Rezan Epözdemir, Rasim Ozan Kütahyalı ısrarla duruşmalara katılmamaktadır. Hakkında yakalama emri çıkarılmasını talep ediyoruz diye konuştu. 


MÜVEKKİLİMİZ GAZETECİDİR. ADALET VE KALKINMA PARTİSİNİN KONGRESİNE KATILACAKTIR

Bunun üzerine söz alan Rasim Ozan Kütahyalı nın avukatı Müvekkilimiz gazetecidir, Adalet ve Kalkınma Partisi nin kongresine katılacaktır dedi.

YAKALAMA VE ZORLA GETİRME KARARI

Duruşma sonunda mahkeme, tanık Ali Ertem Şener in zorla getirilmesine, sanık Rasim Ozan Kütahyalı nın ise yapılan aramalara karşılık bulunamadığını ve savunma vermekten kaçındığını belirterek hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Duruşma Ekim ayına ertelendi. 

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı nca hazırlanan iddianamede Teknik Direktör Fatih Terim ile aralarında yaptıkları mesajlaşmaların basında yayınlanmasına neden olduğu iddiasıyla Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal hakkında haberleşmenin gizliliği ihlal suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis, bu mesajları 30 Eylül 2013 tarihinde televizyon programında yayınlayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında da hakaret ve haberleşmenin gizliliğini ihlal suçundan 1 yıldan 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep ediliyor.

KÜTAHYALI İLE ÇİFTÇİ AHMET ARASINDA NE FARK VAR?

Avukat Rezan Epözdemir duruşma sonrası duruşmada yaşananları basın mensuplarına anlattı: Bu 6. duruşma. Rasim Ozan Kütahyalı nın mahkemeye gelmemesi hem mahkemeye hem bize saygısızlık. Rasim Ozan Kütahyalı ile Çiftçi Ahmet arasında ne fark var, Ne fark var?Çiftçi Ahmet birinci duruşmaya gelmeseydi hakkında yakalama kararı çıkacaktı, Rasim Ozan Kütahtya lı 6 duruşmaya gelmiyor hali hazırda hala böyle bir karar tesis edilmemiş. 6. duruşmada hala hakkında yakalama kararı yok. Gerekçe bir partinin kongresine gidecek olması. Yani bu makul, meşru kabul edilebilir bir gerekçe midir? Duruşmadan sonra gidebilirdi, yarın gidebilirdi. 6 duruşmadır yok. Çiftçi Ahmet ile Rasim Ozan Kütahyalı arasında bir fark olmadığını ortaya koyması için mahkemenin bir yakalama kararı çıkarması lazımdı. Bu hukuken kabul edilemez bir durumdur. Mahkemede yakalama kararı çıkardı. Bunun anlamı Türkiye de nerede bulunursa kelepçeyle getirilip gözaltına alınıp ifadesi alınacak. Bunun anlamı bu  EN ÇOK OKUNANLAR

Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

1 Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

2 Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

3 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

4 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı

5 Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı

Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

6 Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

7 Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü