2 GÜNDE 6 EVE GİRMİŞLER

Kayseri’den geldikleri Samsun’da 2 günde 6 evin kapısını levye ile açarak yaklaşık 100 bin lira değerinde ziynet eşyası çaldıkları iddia edilen 5 kişi, Samsun polisinin takibi sonucu Kayseri’deki evlerinde yakalanarak gözaltına alındı.

2 GÜNDE 6 EVE GİRMİŞLER

M.A. (44), S.Ç. (26), E.B. (19) ve D.A. (28) adlı kadın ve 17 yaşındaki D.B. adlı genç kız, Kayseri’den hırsızlık yapmak için Samsun’a geldi. Kayseri’de bir galeriden satın alacaklarını söyleyip kapora bırakarak denemek bahanesiyle 06 plakalı otomobili alan zanlılar, geldikleri Samsun’un İlkadım ve Atakum ilçelerinde 7-8 Ağustos tarihlerinde 6 ayrı evin kapısını levye ile kırıp açtıktan sonra yaklaşık 100 bin liralık ziynet eşyasını çaldılar. Daha sonra aynı araçla Kayseri’ye dönen zanlılar, otomobili almak istemediklerini ve beğenmediklerini söyleyerek galeriye geri iade ettiler. Atakum ilçesi Esenevleri Mahallesi’ndeki C.İ.’ye ait evin kapasını levye ile açarak içeriden 10 bir liralık altın çalınması olayından yola çıkan Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, diğer hırsızlık olaylarının yaşandığı sokaklardaki güvenlik kameralarından da yararlanarak hırsızların kaçtığı otomobilin plakasını tespit etti. Samsun polisi, Plaka Tanıma Sistemi (PTS) vasıtasıyla hırsızların Kayseri’ye gittiklerini belirledi. Eşkal doğrultusunda Kayseri’de araştırma yapan Samsun polisi, şüphelilerin kimliklerini ve evlerini tespit etti. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama izniyle Kayseri’de yapılan baskında 5 hırsızlık şüphelisi evlerinde yakalanarak gözaltına alındı. Zanlıların evlerinde suçta kullandıkları malzemeler ve giysiler de ele geçirildi. Gözaltına alınarak Samsun’a getirilen 5 kişi, suçlamaları kabul etmedi. D.B., yaşı küçük olduğu için Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Sorgulanması tamamlanan 5 zanlı bugün Samsun Adliyesi’ne sevk edildi.

D.B. adlı kız Çocuk Savcısı na ifade verdikten sonra serbest bırakılırken, 4 kişi ise soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdikten sonra adli kontrol şartı ile nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren ve suçlamaları kabul etmeyen 1 i kadın 4 kişi mahkemece serbest bırakıldı.EN ÇOK OKUNANLAR