Proje amacına ulaştı

Samsun un da aralarında bulunduğu 30 ilde gerçekleşen ve 25 bin gencin katıldığı Şehirler ve Kültürler Projesi sona erdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Projemiz amacına ulaştı dedi

Proje amacına ulaştı

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu yıl hayata geçirdiği Şehirler ve Kültürler Projesi sona erdi. 25 bin gencin yararlandığı projeyle ilgili değerlendirme yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Projemiz amacına ulaştı diye konuştu.

SAMSUN DAN BAŞLADI
22 Temmuz da Samsun dan başlayan etkinlikler, Adana, Adıyaman, Amasya, Ankara, Aydın,  Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Nevşehir,  Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van’da devam etti. Proje kapsamında son etkinlik 10 Eylül’de Bolu’da gerçekleştirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından karşılanan gençler, Kredi ve Yurtlar Kurumu na ait yurtlarda misafir edildiler. Beş günlük gezi kapsamında gençler “100. Yılında Çanakkale” ve Anadolu da Selçuklu/Osmanlı İzleri konusunda bilgilendirildi.  “Madde Bağımlılığı” konusunda eğitim alan gençler, Gençlik Merkezleri nde sinema gösterimlerine katıldılar. Son gün, Bolu Yöresi Türküleri, Bolu Yöresi Halkoyunları gösterilerini izleyen gençler, Kokartlı rehberler eşliğinde Gölcük, Abant Gölü ve Şehir gezisi ile şehire veda ettiler.

ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARINA ÖNCELİK VERDİK
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şehirler ve Kültürler Projesi ne 30 ilin ev sahipliği yaptığını ve bu illerdeki etkinliklerden Türkiye’nin farklı illerinden gelen 25 bin gencin yararlandığını ifade etti. Proje ile özgüven sahibi, gezip görerek öğrenen, sosyal barışa kardeşlik ve huzura hizmet eden bir gençliğin yetişmesine katkı sağlamayı amaç edindiklerini belirten Bakan Kılıçş, şöyle konuştu: Gençler daha önce hiç gitmedikleri şehirlerde farklı kültürleri, tarihi ve doğal güzellikleri görüp tanıma fırsatı buldular. Gençlerin seçiminde; şehit veya gazi yakını olanlara, anne ve/veya babası vefat edenlere, dezavantajlı ve kırsal kesimde yaşayan gençlere öncelik verdik.  Gençlerimizi Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında misafir ettik. Gerçekleştirilen tüm etkinliklerin masrafları Bakanlığımızca karşılandı. Farklı illerden gelen gençler, program boyunca birbirlerini tanıma imkanı buldular, yeni dostluklara ve kardeşliklere yelken açtılar. Tarihi ve kültürel alanda hareketlilik faaliyetlerinin yanı sıra, gençlere madde bağımlılığı, gönüllülük konusunda da eğitimler de verildi. Kısacası projemiz amacına ulaştı.

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Kamyonet park halindeki araçlara çarptı: 1 yaralı

1 Kamyonet park halindeki araçlara çarptı: 1 yaralı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Ağrı'da

2 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Ağrı'da

Bodrum'da ekipleri alarma geçiren patlama

3 Bodrum'da ekipleri alarma geçiren patlama