KABE DE KORKUNÇ KAZA

Suudi yetkililer Mescid-i Haram da yaşanan kazada 107 kişinin hayatını kaybettiğini, 238 kişinin de yaralandığını duyurdu.

KABE DE KORKUNÇ KAZA

Kabe de birkaç gündür devam eden şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Mescid-i Haram daki genişletme çalışmaları sırasında 50-55 metre uzunluğundaki vinç hacı adaylarının üzerine devrildi. 

Suudi Arabistan resmi televizyonu kazada ölenlerin sayısının 107 ye yükseldiğini duyurdu, 238 kişi ise yaşanan faciada yaralandı. 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mekke?de fırtınanın etkisiyle meydana gelen vinç kazasına dair yaptığı açıklamada, İki tane vefatımız var. Vefat eden hacı adaylarımızın tespiti yapılmış durumda ancak bu tespit görgü tanıklarına dayanmaktadır. Bir tanesi bizatihi yanında bulunan arkadaşının ifadesi, bir tanesinin de bizatihi eşi tarafından ifade edildiği için biz şimdilik kayıtlarımızda vefat ettiğini ifade ediyoruz fakat kesin neticeye kavuşturmadan vefat edip etmediğini resmen tespit etmeden bunu şimdilik bildirmeyi doğru bulmuyoruz. Bizim hacı adaylarımızdan 19 hacı adayımızın yaralı olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Bunların 13 hacı adayımız bizatihi kendi hastanemizde, herhangi bir hayati tehlikesi yok Allah?a hamdolsun. Her birisi küçük tedavilerle ayağa kalkabilecek konumdalar. Ancak 6 hacı adayımız Suudi Arabistan hastanelerine nakledildi. Onların da her birine arkadaşlarımız ulaştı. Hiç birinin hayati tehlikesi yok Allah?a hamdolsun ama bir takım kırıkları var, küçük de olsa yaraları var, küçük de olsa bir takım operasyonları söz konusu dedi.

Mescid-i Haram da genişletme çalışmaları 4 yıl önce başlamıştı. EN ÇOK OKUNANLAR

Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

1 Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler