X Reklamı Kapat

Hayırseverlere yardım çağrısı

Fakirleri Koruma Derneği Başkanı Adem Vural, 1 Öğrenci de Sen Okut isimli kampanya başlattık. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz dedi

Hayırseverlere yardım çağrısı

Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği tarafından 1 Öğrenci de Sen Okut isimli kampanya başlatıldı. Dernek Başkanı Adem Vural, ihtiyacı olan öğrenciler için hayırseverlerden yardım beklediklerini söyledi.

SOKAKTA ÇOCUK İSTEMİYORUZ
Yeni eğitim-öğretim yılının kısa süre sonra başlayacağına dikkat çeken Vural, Daha önceden de olduğu gibi bu yıl da 1 Öğrenci de Sen Okut isimli  kampanya başlattık. Derneğimizin bilgisi dahilinde olan ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları, eğitim için destek beklemektedir. Geçen yıl hayırseverlerimiz öğrencilere sahip çıktı. Bu yıl da yine sahip çıkmalarını istiyoruz. Çünkü biz sokakta bir çocuk istemiyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz. Bu eğitim-öğretim yılında da 600 ün üzerinde öğrencimiz, bize müracaat etti. Az demeden yardım eli bekliyoruz. Ne kadar olursa olsun. O yardımlar çocuklarımız için mutluluk demektir. Eğitimli bir toplum yetiştirirsek ülkemiz o kadar rahat ve mutlu olur dedi.

KONAKLAMA SORUNLARI VAR
Üniversiteyi kazanan öğrencilerin yurt sıralamasında çok gerilerde olduğunu belirten Başkan Vural, Birçok yoksul öğrencimiz bizim de yardımlarımızla üniversiteyi kazandı. Bu öğrenceliler yurt sılamasında bin 300 üncü, bin 500 üncü yedek olarak görünüyorlar. Ocak ayına kadar devlet kredisi de olmadığı için kazandıkları yerlerde konaklama sorunları, maddi sıkıntıları var. Konuyu Vali beyle de görüştüm, kendisi de olumlu yaklaşmıştı. Yine Valiliğimiz ve Kaymakalıklarımız vasıtasıyla maddi ihtiyaçları karşılansın. Aksi durumda belki de bu çocuklarımızın birçoğu okulu bırakmak zorunda kalacak ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Elazığda trafik azası 1 ölü 2 yaralı

1 Elazığ'da trafik azası: 1 ölü 2 yaralı

Adanada barda silahlı kavga 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

2 Adana'da barda silahlı kavga: 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

Bodrumdaki deprem İzmirde hissedildi

3 Bodrum'daki deprem İzmir'de hissedildi

Bodrumda 63 şiddetinde deprem

4 Bodrum'da 6.3 şiddetinde deprem

Deprem Datçada da hissedildi

5 Deprem Datça'da da hissedildi

Sokak kavgasında kan aktı 3 yaralı

6 Sokak kavgasında kan aktı; 3 yaralı

Kos Adasındaki caminin minaresi yıkıldı, büyük hasar oluştu

7 Kos Adası'ndaki caminin minaresi yıkıldı, büyük hasar oluştu

Deprem Marmariste de şiddetli hissedildi

8 Deprem Marmaris'te de şiddetli hissedildi

Deprem Didimlileri korkuttu

9 Deprem Didimlileri korkuttu

Bodrumda deniz suyu çekildi, kıyıya vuran tekneler parçalandı

10 Bodrum'da deniz suyu çekildi, kıyıya vuran tekneler parçalandı