Hayırseverlere yardım çağrısı

Fakirleri Koruma Derneği Başkanı Adem Vural, 1 Öğrenci de Sen Okut isimli kampanya başlattık. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz dedi

Hayırseverlere yardım çağrısı

Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği tarafından 1 Öğrenci de Sen Okut isimli kampanya başlatıldı. Dernek Başkanı Adem Vural, ihtiyacı olan öğrenciler için hayırseverlerden yardım beklediklerini söyledi.

SOKAKTA ÇOCUK İSTEMİYORUZ
Yeni eğitim-öğretim yılının kısa süre sonra başlayacağına dikkat çeken Vural, Daha önceden de olduğu gibi bu yıl da 1 Öğrenci de Sen Okut isimli  kampanya başlattık. Derneğimizin bilgisi dahilinde olan ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları, eğitim için destek beklemektedir. Geçen yıl hayırseverlerimiz öğrencilere sahip çıktı. Bu yıl da yine sahip çıkmalarını istiyoruz. Çünkü biz sokakta bir çocuk istemiyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz. Bu eğitim-öğretim yılında da 600 ün üzerinde öğrencimiz, bize müracaat etti. Az demeden yardım eli bekliyoruz. Ne kadar olursa olsun. O yardımlar çocuklarımız için mutluluk demektir. Eğitimli bir toplum yetiştirirsek ülkemiz o kadar rahat ve mutlu olur dedi.

KONAKLAMA SORUNLARI VAR
Üniversiteyi kazanan öğrencilerin yurt sıralamasında çok gerilerde olduğunu belirten Başkan Vural, Birçok yoksul öğrencimiz bizim de yardımlarımızla üniversiteyi kazandı. Bu öğrenceliler yurt sılamasında bin 300 üncü, bin 500 üncü yedek olarak görünüyorlar. Ocak ayına kadar devlet kredisi de olmadığı için kazandıkları yerlerde konaklama sorunları, maddi sıkıntıları var. Konuyu Vali beyle de görüştüm, kendisi de olumlu yaklaşmıştı. Yine Valiliğimiz ve Kaymakalıklarımız vasıtasıyla maddi ihtiyaçları karşılansın. Aksi durumda belki de bu çocuklarımızın birçoğu okulu bırakmak zorunda kalacak ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

1 Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

2 Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

Erkurt Tutu aday değil

3 Erkurt Tutu aday değil

CHP'den SAMULAŞ tepkisi

4 CHP'den SAMULAŞ tepkisi

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

5 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

6 Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

7 Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

8 FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

İşadamı oğlunu öldürdü

9 İşadamı oğlunu öldürdü

Girişim yok

10 Girişim yok