Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Hayırseverlere yardım çağrısı

Fakirleri Koruma Derneği Başkanı Adem Vural, 1 Öğrenci de Sen Okut isimli kampanya başlattık. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz dedi

Hayırseverlere yardım çağrısı

Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği tarafından 1 Öğrenci de Sen Okut isimli kampanya başlatıldı. Dernek Başkanı Adem Vural, ihtiyacı olan öğrenciler için hayırseverlerden yardım beklediklerini söyledi.

SOKAKTA ÇOCUK İSTEMİYORUZ
Yeni eğitim-öğretim yılının kısa süre sonra başlayacağına dikkat çeken Vural, Daha önceden de olduğu gibi bu yıl da 1 Öğrenci de Sen Okut isimli  kampanya başlattık. Derneğimizin bilgisi dahilinde olan ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları, eğitim için destek beklemektedir. Geçen yıl hayırseverlerimiz öğrencilere sahip çıktı. Bu yıl da yine sahip çıkmalarını istiyoruz. Çünkü biz sokakta bir çocuk istemiyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz. Bu eğitim-öğretim yılında da 600 ün üzerinde öğrencimiz, bize müracaat etti. Az demeden yardım eli bekliyoruz. Ne kadar olursa olsun. O yardımlar çocuklarımız için mutluluk demektir. Eğitimli bir toplum yetiştirirsek ülkemiz o kadar rahat ve mutlu olur dedi.

KONAKLAMA SORUNLARI VAR
Üniversiteyi kazanan öğrencilerin yurt sıralamasında çok gerilerde olduğunu belirten Başkan Vural, Birçok yoksul öğrencimiz bizim de yardımlarımızla üniversiteyi kazandı. Bu öğrenceliler yurt sılamasında bin 300 üncü, bin 500 üncü yedek olarak görünüyorlar. Ocak ayına kadar devlet kredisi de olmadığı için kazandıkları yerlerde konaklama sorunları, maddi sıkıntıları var. Konuyu Vali beyle de görüştüm, kendisi de olumlu yaklaşmıştı. Yine Valiliğimiz ve Kaymakalıklarımız vasıtasıyla maddi ihtiyaçları karşılansın. Aksi durumda belki de bu çocuklarımızın birçoğu okulu bırakmak zorunda kalacak ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Taşeron kadro müjdesi bekliyor

1 Taşeron 'kadro' müjdesi bekliyor

Saatlere dikkat

2 Saatlere dikkat!

Yalan söyleyen

3 Yalan söyleyen...

Ödeme yapamadık

4 Ödeme yapamadık

Keyifsiz çalışma

5 Keyifsiz çalışma

 Fırıncıya kurşun yağdırdı

6 Fırıncıya kurşun yağdırdı

Ufak bir gerilim

7 Ufak bir gerilim

Altın istiyorlar

8 Altın istiyorlar

AK Parti insan hakları ihlalinin önüne geçiyor

9 AK Parti insan hakları ihlalinin önüne geçiyor

Bakan Kılıç Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında verilen karar düzeltilmelidir

10 Bakan Kılıç: 'Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında verilen karar düzeltilmelidir'