KARA PAZAR: 3 ŞEHİT

Şırnak ta PKK lılar polis kontrol noktasın bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 2 polis memuru şehit olurken, 5 polis de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren PKK lılara yönelik düzenlenen helikopter destekli operasyonda 2 PKK lı öldürüldü

KARA PAZAR: 3 ŞEHİT

Saldırı 23 üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı girişindeki polis kontrol noktasında bugün saat 05.45 sıralarında meydana geldi. PKK lılar polis kontrol noktasına getirdikleri bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Şiddetli patlamada araç paramparça olurken, ilk belirlemelere göre 2 polis şehit oldu, 5 polis de yaralandı. Yaralılar bölgeye giden ambulanslarla Şırnak Devlet Hastanesi ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Saldırının ardından dağlık alana kaçan PKK lıların bulunduğu alanlara önce 23 üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ndan havan topları atıldı. Ardından kalkan Kobra helikopterlerle PKK lılar yoğun ateş altına alındı. Operasyonda ilk belirlemelere göre 2 PKK lı öldürüldü. PKK lıların kaçtığı bölgeye 3 Sikorsky helikopterle özel eğitimli komandolar indirilirken, karadan da polis özel harekat timleri sevk edildi. Bölgede zaman zaman PKK lılarla çatışmalar sürüyor.

SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN 2 PKK LI ÖLDÜRÜLDÜ

ŞIRNAK ta polis kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 2 polis memuru şehit oldu, 5 polis de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren 2 PKK lı öldürüldü, kaçan diğer teröristleri etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon başlatıldı.

Saldırı, bugün saat 05.45 sıralarında yapıldı. Şırnak taki 23 üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı girişindeki polis kontrol noktasına getirilen bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Şiddetli patlamada araç paramparça olurken, ilk belirlemelere göre 2 polis şehit oldu, 5 polis de yaralandı. Yaralılar bölgeye giden ambulanslarla Şırnak taki Asker Hastanesi ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaçan PKK lılar, Kobra helikopterlerle yoğun ateş altına alındı. Operasyonda ilk belirlemelere göre 2 PKK lı öldürüldü. PKK lıların kaçtığı bölgeye 3 Sikorsky helikopterle özel eğitimli komandolar indirilirken, karadan da polis özel harekat timleri sevk edildi. Bölgede zaman zaman PKK lılarla çatışmalar sürüyor.

ÖLÜ PKK LI SAYISI 5 E YÜKSELDİ

Şırnak ta polis kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlenen ve 2 polisin şehit olduğu 5 polisin de yaralandığı bombalı saldırı sonrası başlayan operasyon kapsamında çıkan çatışmada, ölü PKK lı sayısı 5 e yükseldi. Bombalı saldırı sırasında nöbet kulubesinde hasar meydana gelirken, olay yerinde bulunan 2 zırhlı araç kullanılmaz hale geldi. Hasar gören zırhlı araçlar, getirilen vinçlerle Şırnak Emniyet Müdürlüğü kademesine götürüldü. Patlama sonrası çıkan çatışma nedeniyle Şırnak-Uludere karayolu trafiğe kapatılırken, bölgede başlatılan hava destekli operasyonlar sürüyor.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Şırnak Valiliği, PKK saldırısı ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle denildi:

13.09.2015 günü saat 05.45 sıralarında ilimiz Şırnak merkez Uludere Yolu Polis Uygulama noktasına Bölücü Terör Örgütü Mensuplarınca bomba yüklü aracın patlatılması suretiyle yapılan saldırı sonucunda 2 polis memurumuz şehit olmuş, 5 polis memurumuz yaralanmıştır. Vatandaşlarımızın duyarlılığı ve katkılarıyla saldırının ardından yapılan operasyon sonucunda saldırıyı gerçekleştiren 5 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Operasyonlar devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

PKK, SİLVAN DA HENDEK KAPATAN POLİSE ROKETATARLA SALDIRDI: 1 ŞEHİT

DİYARBAKIR ın Silvan İlçesi nde sokaklara kazılan hendekleri kapatmaya giden polis ekiplerine bir grup PKK lı tarafından roketatar ve otomatik silahlarla saldırı düzenledi. Saldırıda 1 polis şehit oldu, 1 polis ve 1 sivil yaralandı. 

Silvan İlçesi nde terör örgütü PKK nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerinin sokaklara kazdıkları hendekleri kapatmak için İlçe Emniyet Müdürlüğü ne ait ekipleri, bu sabaha karşı çalışma başlattı. Zırhlı araçlar ve kepçe ile Mescit Mahallesi ne giden polis ekiplerine PKK lılar roketatar ve otomatik silahlarla saldırıda bulundu. Atılan roketatarın isabet ettiği kepçe alev alırken, içinde bulunan 1 polis memuru şehit oldu, 1 polis de yaralandı. 

Polislerin anında karşılık vermesiyle güvenlik güçleriyle PKK lılar arasında çatışma çıktı. Çatışma sırasında patlama sesi üzerine evinin bolkonuna çıkan 35 yaşındaki Hüseyin Yıldız yaralandı. Yaralı polis memuru ve evinde yaralanan Hüseyin Yıldız Diyarbakır daki hastanelere sevk edilerek tedavi altına alındı. 

Saldırıyı düzenleyen PKK lılar etkisiz hale getirmek için ilçede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında Mescit Mahallesi nde çatışma çıktı. Yer yer devam eden çatışmada henüz ölen ya da yaralanan konusunda bilgi alınmadı.

SICAK TEMAS SAĞLANDI, O ANLAR KAMERADA 

Diyarbakır ın Silvan İlçesi nde sokaklara kazılan hendekleri kapatmaya giden polis ekiplerine bir grup PKK lı tarafından roketatar ve otomatik silahlarla saldırı düzenledi. Saldırıda 1 polis şehit oldu, 1 polis ve 1 sivil yaralandı. Saldırının ardından PKK lı teröristlere yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldı. Polisin düzenlediği operasyonda PKK lı teröristler ile sıcak temas sağlandı ve çatışma çıktı. Çatışma DHA kameraları tarafından görüntülendi.

3 MAHALLEDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 

Diyarbakır ın Silvan İlçesi nde sokaklara kazılan hendekleri kapatmaya giden polis ekiplerine bir grup PKK lı tarafından roketatar ve otomatik silahlarla düzenlenen saldırıda 1 polisin şehit olması ve 1 polis ve 1 sivilin yaralanmasının ardından Mescit, Konak ve Tekel Mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsun'da UBFED'de deprem

4 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

5 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

6 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

7 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

Nükleer, Karadeniz'i bitirir

8 Nükleer, Karadeniz'i bitirir

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

9 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, milletvekili aday adayı

10 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, milletvekili aday adayı