İl Milli Eğitim e dava açacaklar

Samsun Tarım Anadolu Meslek Lisesi eski Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar, Danıştay ın verdiği okulun eski yerine taşınması kararını uygulamayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ne dava açacaklarını ifade etti

İl Milli Eğitim e dava açacaklar

Danıştay 8. Dairesi, Protokol Cami yapılacağı gerekçesiyle boşaltılan ve Gelemen e taşınan Samsun Tarım Anadolu Meslek Lisesi ile ilgili olarak geçtiğimiz aylarda okulun eski binasına taşınması yönünde karar vermişti. Kararın 1 aylık yasal süre içerisinde uygulanmadığını söyleyen eski Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ne bugün dava açacaklarını söyledi.

BİR AYLIK SÜREDE UYGULANMALIYDI
Konuyla ilgili açıklamada bulunan davanın avukatı Afşın Soysal, Okulun eski yerine taşınması için açtığımız davayı Bölge İdare Mahkemesi reddetti. Biz bunu yürütmeyi durdurma talebi ile temyiz ettik. Danıştay yürütmeyi durdurma kararına gerek duymadan esas hakkındaki kararını verdi ve İdare Mahkemesi nin kararını bozdu. Okulun geri taşınması gerektiğini ve diğer tarafta kalmasının doğru olmayacağı yönünde karar aldı. Buna rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulu taşımamakta ısrarcı davranıyor. Çünkü yargı kararı açıktır ve kararların 1 ay içinde uygulanması gerekir. Yapmaları gereken 1 ay içerisinde bu kararı uygulamaktı. Ancak yapmadılar. Gerekçe olarak de İdare Mahkemesi nin bu yöndeki karar değişikliğini beklediklerini belirtmişler. Ancak Danıştay kararları çıktığı gibi uygulanabilirdir. Süre dolduğu için bizler de gerekli şikayetleri yapacağız dedi.

UYGULASINLAR, TEŞEKKÜRE GİDELİM
Samsun Tarım Anadolu Meslek Lisesi nin eski Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar, Danıştay kararını uygulamaması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü nün suç işlediğini belirterek, Yargı kararına uymamaları nedeniyle İl Milli Eğitim e dava açacağız. Bu dava Samsun un meselesi olmuştur. Bizler öğrencilerimiz, velilerimiz için davayı devam ettiriyoruz. Yargı kararlarına bir an önce uyulmasını ve okulun bir an önce eski yerine taşınmasını istiyoruz. Çünkü bu durum iki taraf için de yıpratıcı oluyor. Yargı kararını uygulasınlar, biz de kendilerine teşekkür ziyaretine gidelim. Olmazsa suç duyurusunda bulunacağız diye konuştu.

İDARECİLER DE KARARA UYSUN
Atakum Kent Konseyi Başkanı Murat Erkan ise, her zaman hukukun üstünlüğünü öne alarak hareket ettiklerini belirterek, Bugün Danıştay ın verdiği kararla haklılığımız ortaya çıktı. İdarecilerden beklediğimiz bu yargı kararını uygulamalarıdır. Ama görünen o ki, geri adım atmak istemiyorlar. Amacımız hiçbir şekilde inatlaşmak değil, sadece kararın uygulanmasını bekliyoruz. Başından beri mahkeme kararlarına saygı duyacağımızı söylemiştik, ne karar verilirse uyacağımızı söylemiştik. Biz uyuyoruz, idarecilerin de uymasını bekliyoruz dedi.

OKULUN TAŞINMASI KESİNLİKLE YANLIŞTIR
Eğitim-İş Sendikası Başkanı Rüstem Kara da okulu mesleki eğitimin en iyi şekliyle verildiği bir yer olarak gördüklerini belirterek, Eğitim kalitesinin düşmemesi açısından okulun buradan kaldırılması kesinlikle yanlıştır. Herhangi bir ilçeye tarım meslek lisesi açılacaksa elbette açılsın. Ancak çözüm lisenin yerini değiştirmek değildir. Bu bölge eğitim alanı olarak tescil edilmiş, mahkemeler de bu yönde bir karar vermiştir, orada lise 2015-2016 eğitim öğretim yılına yeniden başlamalıdır açıklamasında bulundu.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

İsmail Uyanık, Şen'i tebrik etti

1 İsmail Uyanık, Şen'i tebrik etti

Samsun'da Prof. Dr. Emine Coşkun intihar etti

2 Samsun'da Prof. Dr. Emine Coşkun intihar etti

Fındık fiyatları ne kadar? 21 Kasım Perşembe il il güncel fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 21 Kasım Perşembe il il güncel fındık fiyatları

2020 yılında asgari ücret ne kadar olacak? (Asgari ücret zammı ne kadar olacak?)

4 2020 yılında asgari ücret ne kadar olacak? (Asgari ücret zammı ne kadar olacak?)

Samsun'da doktorlardan büyük başarı

5 Samsun'da doktorlardan büyük başarı

Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt vefat etti

6 Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt vefat etti

Samsun'da hava bugün sağanak yağışlı (21 Kasım Perşembe)

7 Samsun'da hava bugün sağanak yağışlı (21 Kasım Perşembe)

Dizi oyuncularından şişle saldırı

8 Dizi oyuncularından şişle saldırı

Normalde 8 saat süren yengeç avı 50 dakika sürünce tutuklandı

9 Normalde 8 saat süren yengeç avı 50 dakika sürünce tutuklandı

Samsunspor kahvaltıda buluştu

10 Samsunspor kahvaltıda buluştu

hızWeb