Can bağışladılar

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi nde deri kanseri tedavisi gören 14 yaşındaki Ahmet Özgen, girdiği komadan sosyal medyadan yapılan çağrıları dikkate alan kan bağışları sayesinde hayata döndü

Can bağışladılar

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi nde deri kanseri tedavisi gören 14 yaşındaki Ahmet Özgen, kan bağışlayanlar sayesinde hayata tutundu.

Çorum dan koltuk altında şişlik meydana gelince, ailesi tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ne getirilen 14 yaşındaki Ahmet Özgen e deri kanseri teşhisi konuldu. Güneşe çıkması yasak olan Özgen, Ramazan Bayramı nda güneşte kalınca fenalaştı. Yoğun bakıma alınan ve uyutulan Özgen e her gün verilmesi gereken trombositin bulunması için, yardıma ihtiyacı olanlara Çocuklar Üşümesin adıyla sosyal medyadan kan bağışı toplayan grup tarafından kampanya başlatıldı. Bu sayede Türkiye nin dört bir yanından yapılan bağışlar sayesinde sağlanan trombosit, Ahmet Özgen in hayata tutunmasını sağladı.

VEDALAŞIN DEDİLER
Yoğun bakımdan çıkartılan ve normal servise alınan Özgen, henüz kalkıp konuşamasa da söylenenleri anlayabiliyor. Anne Emine Keleş, oğlunun yoğun bakımda çok ağırlaştığını belirterek, Doktor bize çocuğunuzla vedalaşın dedi. Artık umudumuzu yitirmiştik. Doktorların da pek umudu yoktu ancak oğlum direnci, tedavisinin iyi yapılması ve kan bağışçıları sayesinde tekrar hayata tutundu. 22 gün sonra yoğun bakımdan çıktı diye konuştu.

BADİREYİ ATLATTI
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir ise çocuğa 3 hafta boyunca yoğun bakımda tedavi uygulandığını belirterek, Bu süreçte günde iki, bazen üç defa trombosit desteği vermemiz gerekti. Sosyal medya üzerinden Ahmet in durumunu öğrenen vatandaşlarımız kan vererek trombosit desteği yaptı. Ahmet yoğun bakımdaki mücadeleyi kazandı, ardından servise aldık. Tedavisine burada devam ediyoruz dedi.

SOSYAL MEDYAYI KULLANIYOR
Özgen in hastaneye ilk geldiğinde sosyal medyayı yoğun şekilde kullandığına değinen Dağdemir, Ahmet sosyal, hayatta kalma mücadelesi veren bir çocuk. Bu sayede gerçekten çok yoğun tedavi sonucunda önemli bir badireyi atlattı. Bu mücadele ve azmi olmasaydı sonuç belki daha kötü olurdu şeklinde konuştu.


 EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık Fiyatları ne kadar İl il güncel fındık fiyatları

1 Fındık Fiyatları ne kadar? İl il güncel fındık fiyatları...

Samsun'da kanlı düğün! Damattan şok açıklamalar

2 Samsun'da kanlı düğün! Damattan şok açıklamalar

Samsun'da iğrenç olay! 14 yaşındaki kıza taciz

3 Samsun'da iğrenç olay! 14 yaşındaki kıza taciz...

Samsun'da korkutan yangın!

4 Samsun'da korkutan yangın!

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili yeni gelişme

5 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili yeni gelişme

Samsun'da sır ölüm!

6 Samsun'da sır ölüm!

Sıfır hata

7 Sıfır hata

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Ümüğünü sıkarız'

8 Yusuf Ziya Yılmaz: 'Ümüğünü sıkarız'

PDR'ciler arabuluculuğa hazır

9 PDR'ciler arabuluculuğa hazır

Tamire gönderilen otomobil parçalanmış halde bulundu

10 Tamire gönderilen otomobil parçalanmış halde bulundu