12 Eylül ün izleri nesillere aktarılmalı

Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen, 12 Eylül bütün Türk milleti gibi milliyetçilerin hafızasında da derin izler bırakmıştır. Bu hafızanın tecrübe olarak gelecek nesillere aktarılması gerekir dedi

12 Eylül ün izleri nesillere aktarılmalı

Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından 12 Eylül’ün yıldönümünde “12 Eylül Kafesinde Türk Milliyetçileri” konulu konferans düzenlendi. Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu’nun verdiği konferansın açılış konuşmasını Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen yaptı. 

TÜM CEPHELERİYLE ELE ALINMALI
Şen, 12 Eylül bütün Türk milleti gibi milliyetçilerin hafızasında da derin izler bırakmıştır. Bu hafızanın tecrübe olarak gelecek nesillere aktarılması gerekir. Türk demokrasisinin bu kırılma noktası siyaset tarihimiz kadar tek tek bireyler üzerinde de dönüşümlere yol açmıştır. 12 Eylül’ün yol açtığı dönüşümün tüm cepheleriyle ele alınması fikir hayatımız için son derce önemlidir dedi.
 

CİNSELLEK VE SPOR SINIRI
2 Ekim’de gösterime girecek olan Kafes filminin senaristlerinden gazeteci-yazar Lütfü Şahsuvaroğlu da, bugüne kadar 12 Eylül’ün tek yanlı yorumlanmasından ortaya çıkan bir sinema kültürü olduğunu, bunun Kafes filmi ile sona ereceğini kaydetti. Toplumların sanat, edebiyat ve sinema ile kimliklerini geleceğe taşıyabileceklerini belirten Şahsuvaroğlu, bütün bunların hisseden yürekler sayesinde gerçekleşebileceğini, Türk milletinin his dünyasının Orta Asya’dan getirdiği mayanın Anadolu coğrafyasında yoğrulması neticesinde şekillendiğini ifade etti. 12 Eylül’de devlet eliyle uygulanan işkencelerin Türk milliyetçilerinde devlet kavramına yönelik sorgulamaları beraberinde getirdiğini dile getiren Şahsuvar, ihtilali yapanların gençleri cinsellik ve sporla sınırlandırılmış bir ufka mahkum etmeyi planladıklarını, bu planın uygulamaya geçirilmesi adına alınan tedbirlerin günümüzde gerek siyasi, gerekse gündelik hayatımızda önemli sorunları tetiklediğini kaydetti. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

2 Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

3 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Prova Samsunspor'un

4 Prova Samsunspor'un

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

5 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

6 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

7 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

8 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

9 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

10 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti