12 Eylül ün izleri nesillere aktarılmalı

Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen, 12 Eylül bütün Türk milleti gibi milliyetçilerin hafızasında da derin izler bırakmıştır. Bu hafızanın tecrübe olarak gelecek nesillere aktarılması gerekir dedi

12 Eylül ün izleri nesillere aktarılmalı

Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından 12 Eylül’ün yıldönümünde “12 Eylül Kafesinde Türk Milliyetçileri” konulu konferans düzenlendi. Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu’nun verdiği konferansın açılış konuşmasını Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen yaptı. 

TÜM CEPHELERİYLE ELE ALINMALI
Şen, 12 Eylül bütün Türk milleti gibi milliyetçilerin hafızasında da derin izler bırakmıştır. Bu hafızanın tecrübe olarak gelecek nesillere aktarılması gerekir. Türk demokrasisinin bu kırılma noktası siyaset tarihimiz kadar tek tek bireyler üzerinde de dönüşümlere yol açmıştır. 12 Eylül’ün yol açtığı dönüşümün tüm cepheleriyle ele alınması fikir hayatımız için son derce önemlidir dedi.
 

CİNSELLEK VE SPOR SINIRI
2 Ekim’de gösterime girecek olan Kafes filminin senaristlerinden gazeteci-yazar Lütfü Şahsuvaroğlu da, bugüne kadar 12 Eylül’ün tek yanlı yorumlanmasından ortaya çıkan bir sinema kültürü olduğunu, bunun Kafes filmi ile sona ereceğini kaydetti. Toplumların sanat, edebiyat ve sinema ile kimliklerini geleceğe taşıyabileceklerini belirten Şahsuvaroğlu, bütün bunların hisseden yürekler sayesinde gerçekleşebileceğini, Türk milletinin his dünyasının Orta Asya’dan getirdiği mayanın Anadolu coğrafyasında yoğrulması neticesinde şekillendiğini ifade etti. 12 Eylül’de devlet eliyle uygulanan işkencelerin Türk milliyetçilerinde devlet kavramına yönelik sorgulamaları beraberinde getirdiğini dile getiren Şahsuvar, ihtilali yapanların gençleri cinsellik ve sporla sınırlandırılmış bir ufka mahkum etmeyi planladıklarını, bu planın uygulamaya geçirilmesi adına alınan tedbirlerin günümüzde gerek siyasi, gerekse gündelik hayatımızda önemli sorunları tetiklediğini kaydetti. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Bodrum'da ekipleri alarma geçiren patlama

1 Bodrum'da ekipleri alarma geçiren patlama

Kamyonet park halindeki araçlara çarptı: 1 yaralı

2 Kamyonet park halindeki araçlara çarptı: 1 yaralı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Ağrı'da

3 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Ağrı'da

Beyoğlu'nda 22 yaşında erkek cesedi bulundu

4 Beyoğlu'nda 22 yaşında erkek cesedi bulundu

Önce kasadaki parayı sonra sigarayı istediler

5 Önce kasadaki parayı sonra sigarayı istediler