ÖZÜR DİLEDİ, AMA...

Teknik Direktör Fatih Terim’in şikayetiyle hakkında hakaret suçundan dava açılan doktor 2 bin TL adli para cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanık doktorun cezasını erteledi

ÖZÜR DİLEDİ, AMA...

İstanbul 48 Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına Fatih Terim ve sanık Yüksel B. Katılmadı. Terim’i avukatı Rezzan Epözdemir temsil etti. Duruşmanın başlamasının ardından hakim sanık Yüksel B.’nin ifadesinin İzmir Asliye Ceza Mahkemesi’nde talimatla alındığını söyledi.
İfadesinde doktorluk yaptığını ve aylık 10 bin TL gelirinin olduğunu belirten sanık Yüksel B. dava konusu tweetleri kendisinin attığını kabul etti. Yüksel B. İfadesinde, “O tweetleri internet ortamında paylaştım. Ben Galatasaraylıyım. Olay tarihinde Galatasaray’ın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile kupa maçı vardı. Olay Galatasaray’ın teknik direktörü Terim değildi ancak takımı öncesi itibariyle kendisi kurmuştu” dedi.
 
“AŞIRIYA GİTTİM, FATİH HOCADAN ÖZÜR DİLİYORUM”
Galatasaray’ın o gün çok kötü oynadığını ve kendisinin bu duruma çok sinirlendiği belirten sanık Yüksel B., “ Alkollü değildim. Kötü oyun sebebiyle kendimi kaybedip Twitterdan birkaç saat içerisinde farklı zamanlarda 5 adet aynı şekilde tweetler attım. Biraz aşırıya gittiğimi kabul ederim. Suç kastım yoktur. Huzurunuzda bir Galatasaraylı olarak Fatih hocadan özür diliyorum. Yanlışlık yaptığımı kabul ediyorum. Zaten daha sonrasında pişman olup bunları silmiştim. Beraatimi talep ediyorum. Ceza verilecekse ertelenmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.
 
“EMSAL MAHİYETTE CEZA ALSIN”
Duruşmada söz alan Terim’in avukatı Rezzan Epözdemir, sanığın sosyalleşme sürecini tamamlamış biri olduğunu ve milyonlarca kişinin görebileceği sosyal medyada paylaştığı iletilerle müvekkilinin saygınlığını zedelediğini söyledi. Terim’in manevi zararının telefi edilmesinin mümkün olmadığını savunan Epözdemir, sanığın emsal mahiyete bir cezayla cezalandırmasını istedi.
 
2 BİN LİRA PARA CEZASI ERTELENDİ
Davayı karar bağlayan mahkeme, sanığın “hakaret” suçunu alenen ve birkaç kez tekrarladığı gerekçesiyle 131 gün adli para cezasına çarptırdı. Sanığın duruşmadaki iyi halini dikkate alan mahkeme, cezayı 109 güne indirerek günlüğü 20 liradan 2 bin 180 TL adli para cezası ile cezalandırılmasına hükmetti. Sanığı 5 yıl denetim süresine tutan mahkeme, para cezasını da erteledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

1 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

2 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

3 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

4 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

Ahmet Burak müjdesi

5 Ahmet Burak müjdesi

Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

6 Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

7 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

8 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

9 Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

10 Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda