Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tekkeköy TKB ye üye oldu

Tekkeköy Belediyesi, 60 ın üzerinde başvuru yapan belediye arasından Tarihi Kentler Birliği üyeliğine kabul edilen 5 belediye arasında yer aldı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlçemizi dünyaya tanıtacağız dedi

Tekkeköy TKB ye üye oldu

Tekkeköy Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği ne üye oldu. Çanakkale de yapılan Tarihi Kentler Birliği Anadolu Buluşması na Tekkeköy Belediyesi ni temsilen Kültür Müdürü ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Şeref Aydın katıldı. 150 ye yakın Tarihi Kentler Birliği üyesi belediyenin temsilcisi ve Çekül Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen in katıldığı ve Samsun Büyükşehir  Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın başkanlığını yaptığı toplantıda Tekkeköy Belediyesi adaylık için başvuru yaptı. Tekkeköy Belediyesi, 60’ın üzerindeki başvurusu arasında kabul edilen 5 belediyeden birisi oldu. Samsun’un Havza ve Terme belediyelerinin de yer aldığı toplantı sonrasında Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ı ilk kutlayan kanları Murat İkiz ve Şenol Kul oldu.

TEKKEKÖY Ü DÜNYAYA TANITACAĞIZ
Çanakkale destanının 100. yılı nedeniyle anlamlı bir yılda, anlamlı bir kentte gerçekleştirilen ve üç gün süren Tarihi Kentler Birliği Anadolu buluşmasında üyeliğimizin kabul edilmesinin haklı sevincini yaşıyoruz diyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üyeliğin ilçe adına çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Başkan Togar, Tekkeköy’ü tarihin doğduğu kent olarak markalaştırırken, tarih kenti olduğumuzu ifade ediyorduk. Şimdi tescillenmiş olarak sayacağımız büyük bir organizasyonun bir parçası olduk. İlçemizin tarihi insanlık tarihi kadar eskiye dayanıyor. MÖ. 10 bin ila 60 bin yılları arasında Karadeniz’deki ilk insanların yaşamış olduğu ilçemiz, bu birliktelikle birlikte daha geniş kitlelerde ve alanlarda telaffuz edilecek. Çocuklarımıza ve gelecek kuşaklara miras olarak düşündüğümüz kültürel, doğal ve tarihi değerlerimizi koruyarak, tanıtarak turizm potansiyeli yaratarak geleceğe taşımak gibi bir misyonumuz var. Tekkeköy’ün dünyaya açılan en önemli penceresi, var olan tarihi mekân ve dokularımızdır. Bu sorumluluğumuzun bilincinde olarak daha çok çaba harcayarak ilçemizi dünyaya tanıtacağız diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunsporda Antonia iddiası

1 Samsunspor: Samsunspor'da Antonia iddiası

Samsunspor Bu ikili Samsuna çağrıldı

2 Samsunspor: Bu ikili Samsun'a çağrıldı

Samsun Haber Samsunda şenlik dönüşü feci kaza 5i çocuk 9 yaralı

3 Samsun Haber: Samsun'da şenlik dönüşü feci kaza! 5'i çocuk 9 yaralı

Samsun Haber Samsunda eski başkanın evine silahlı saldırı

4 Samsun Haber: Samsun'da eski başkanın evine silahlı saldırı!

Samsun Haber Samsunda şelalede yüzen genç boğularak hayatını kaybetti

5 Samsun Haber: Samsun'da şelalede yüzen genç boğularak hayatını kaybetti

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu Yuvamızı biz açacağız

6 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu: 'Yuvamızı biz açacağız'

Samsun Haber Samsunda korkunç kaza Motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

7 Samsun Haber: Samsun'da korkunç kaza! Motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

Samsun Haber Samsunlu şehit ne zaman defnedilecek

8 Samsun Haber: Samsunlu şehit ne zaman defnedilecek?

Samsun Haber Samsunda tarlaya gitmek için evinden çıkan şahıs ölü bulundu

9 Samsun Haber: Samsun'da tarlaya gitmek için evinden çıkan şahıs ölü bulundu!

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinden helallik alındı

10 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinden helallik alındı