Tekkeköy TKB ye üye oldu

Tekkeköy Belediyesi, 60 ın üzerinde başvuru yapan belediye arasından Tarihi Kentler Birliği üyeliğine kabul edilen 5 belediye arasında yer aldı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlçemizi dünyaya tanıtacağız dedi

Tekkeköy TKB ye üye oldu

Tekkeköy Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği ne üye oldu. Çanakkale de yapılan Tarihi Kentler Birliği Anadolu Buluşması na Tekkeköy Belediyesi ni temsilen Kültür Müdürü ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Şeref Aydın katıldı. 150 ye yakın Tarihi Kentler Birliği üyesi belediyenin temsilcisi ve Çekül Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen in katıldığı ve Samsun Büyükşehir  Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın başkanlığını yaptığı toplantıda Tekkeköy Belediyesi adaylık için başvuru yaptı. Tekkeköy Belediyesi, 60’ın üzerindeki başvurusu arasında kabul edilen 5 belediyeden birisi oldu. Samsun’un Havza ve Terme belediyelerinin de yer aldığı toplantı sonrasında Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ı ilk kutlayan kanları Murat İkiz ve Şenol Kul oldu.

TEKKEKÖY Ü DÜNYAYA TANITACAĞIZ
Çanakkale destanının 100. yılı nedeniyle anlamlı bir yılda, anlamlı bir kentte gerçekleştirilen ve üç gün süren Tarihi Kentler Birliği Anadolu buluşmasında üyeliğimizin kabul edilmesinin haklı sevincini yaşıyoruz diyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üyeliğin ilçe adına çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Başkan Togar, Tekkeköy’ü tarihin doğduğu kent olarak markalaştırırken, tarih kenti olduğumuzu ifade ediyorduk. Şimdi tescillenmiş olarak sayacağımız büyük bir organizasyonun bir parçası olduk. İlçemizin tarihi insanlık tarihi kadar eskiye dayanıyor. MÖ. 10 bin ila 60 bin yılları arasında Karadeniz’deki ilk insanların yaşamış olduğu ilçemiz, bu birliktelikle birlikte daha geniş kitlelerde ve alanlarda telaffuz edilecek. Çocuklarımıza ve gelecek kuşaklara miras olarak düşündüğümüz kültürel, doğal ve tarihi değerlerimizi koruyarak, tanıtarak turizm potansiyeli yaratarak geleceğe taşımak gibi bir misyonumuz var. Tekkeköy’ün dünyaya açılan en önemli penceresi, var olan tarihi mekân ve dokularımızdır. Bu sorumluluğumuzun bilincinde olarak daha çok çaba harcayarak ilçemizi dünyaya tanıtacağız diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da sabahın erken saatlerinde sandığa koştular

1 Samsun'da sabahın erken saatlerinde sandığa koştular

Nankörlük...

2 Nankörlük...

24 Haziran Pazar Samsun hava durumu

3 24 Haziran Pazar Samsun hava durumu

Alışverişe geldiği adreste öldürüldü

4 Alışverişe geldiği adreste öldürüldü

Başkent'te parti bayrakları yasaklar nedeniyle toplandı

5 Başkent'te parti bayrakları yasaklar nedeniyle toplandı

Bartın'da etkili olan yağmur hayatı olumsuz etkiledi

6 Bartın'da etkili olan yağmur hayatı olumsuz etkiledi

Otomobil, yolun ortasında yatan şahsı ezip geçti: 1 ölü

7 Otomobil, yolun ortasında yatan şahsı ezip geçti: 1 ölü

Metrelerce yükseklikten düştü hayatını kaybetti

8 Metrelerce yükseklikten düştü hayatını kaybetti

Kontrolden çıkan otomobil aydınlatma direğine çarptı

9 Kontrolden çıkan otomobil aydınlatma direğine çarptı

İstanbul'da oy kullanma işlemi başladı

10 İstanbul'da oy kullanma işlemi başladı