Tabip Odasından “Dr. Kamil Furtun” Çağrısı

Samsun Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Fatih Özkan, Dr. Kamil Furtun’un katilinin 18 Eylül Cuma günü hakim karşısına çıkacağını belirterek, tüm vatandaşları ve sağlık çalışanlarını Samsun Adliyesi’nde olmaya davet etti.

Tabip Odasından “Dr. Kamil Furtun” Çağrısı

Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Fatih Özkan, “2012 yılında Gaziantep’te 17 yaşındaki M.G isimli bir katil tarafından ölen dedesinin maaşını alamayacağı gerekçesiyle görevi başında bıçaklanarak şehit edilen Opr. Dr. Ersin Arslan’ın acısı henüz yüreklerimizi dağlarken 29 Mayıs 2015 günü ifadesinde akıllara zarar saçma sapan sebepler sunarak hedef saptırmaya çalışan bir kişi tarafından Opr. Doktor Kamil Furtun görevi başında şehit edilmişti. Her iki meslektaşımızı da saygı ve rahmetle bir kez daha anıyoruz. Samsun Tabip Odası’nın 2 gün iş bırakma kararı aldığı o dönemde 1 Haziran 2015 günü tüm Türkiye Dr. Kamil Furtun için üzüldü ve yas tuttu. Sağlık camiası ve hekimler olarak acımız hala tazedir ve hala öfkeliyiz” dedi.

Menfur saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Kamil Furtun’un katilinin 18 Eylül 2015 günü Samsun 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşmasının yapılacağını, Türk Tabipleri Birliği’nin duruşma günü sabahı adliye binası önünde bir basın açıklaması yapacağını belirten Özkan, “Samsun Tabip Odası olarak, tüm Samsunluları, tüm sağlık çalışanlarını ve sağduyulu insanları Samsun adliyesinde olmaya davet ediyoruz. Opr. Dr.Kamil Furtun, tüm arkadaşları tarafından sevilen, birçok insanı sağlığına ve hayata döndüren, hepimize örnek gösterilen ve tam tabiriyle adam gibi adam olarak nitelendirilen bir meslektaşımızdı. Kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz. Yaşanan acının tarafı olarak Samsun Tabip Odası tüm Samsunlu sağlık çalışanları adına davaya katılma dilekçesi verecektir. Mahkemece talebimizin kabulü halinde, Dr. Furtun’un duruşmalarına katılan sıfatıyla takip edeceğiz” diye konuştu.

“Bizler Samsun’da görev yapan sağlık çalışanları olarak, can derdine düşüldüğünde hekimlik yapılamayacağını bir kez daha vurguluyor ve artık iş yerlerimizde korkusuzca görevimizi yapmak istiyoruz” diyen Doç. Dr. Fatih Özkan şöyle konuştu: “Hasta yakınlarının haksız saldırılarına maruz kalmak istemiyoruz. Başka canlar yanmasın istiyoruz. Bu sorunun çözümüne dönük yapılması gerekenler pek çok ortamda defaten işlenmesine rağmen halen gerekli tedbirler ve düzenlemelerin yapılmadığı ve yetersiz olduğu net bir şekilde görülmektedir. Çok ivedi bir şekilde Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve medya gibi sorunun çözümünde etkin olması gereken paydaşlar, sorunun parçası olmaktan çıkıp ortak hareket ederek çalışma güvenliğimizi tesis etmelidir. Bu vesile ile tüm Samsun halkını sağlık çalışanlarına ve doktorlarına sahip çıkmaya davet ediyor, Dr. Kamil Furtun başta olmak üzere görevi başında şehit edilen tüm sağlık çalışanlarımızı rahmetle anıyoruz.”EN ÇOK OKUNANLAR

Vatan Caddesi'nde alkollü sürücü dehşeti: 2'si ağır, 3 yaralı

1 Vatan Caddesi'nde alkollü sürücü dehşeti: 2'si ağır, 3 yaralı

Adana'da şok asayiş uygulaması

2 Adana'da şok asayiş uygulaması

hızWeb