Tekvando Şampiyonaları Başladı

Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından düzenlenen, Türkiye Tekvando Federasyonu’nun (TTF) organize ettiği Grand Prix Dünya Tekvando Şampiyonası ve 6. Para-Tekvando Şampiyonası bugün açılış seremonileri yapıldı.

Tekvando Şampiyonaları Başladı

Tekkeköy ilçesindeki Yaşar Doğu Spor Salonu’nda yapılan seremoniye Samsun Valisi İbrahim Şahin, WTF Başkanı Dr. Chungwon Choue, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, TTF Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, TTF Başkan Yardımcısı ve Genel Koordinatör Ramazan Erçin, TTF Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Temsilcisi İbrahim Uzun ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, ilçe belediye başkanları ile sporcular katıldılar.

CHOUE: İÇİMİZDEN BAZILARI OLİMPİYAT MADALYASINI BOYNUNDA TAŞIYOR OLACAK

Seremoni öncesi Samsun Valisi İbrahim Şahin, WTF Başkanı Dr. Chungwon Choue, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, TTF Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk basın toplantısı düzenlediler. Düzenlenen basın toplantısının ardından yapılan seremonide şampiyonaya katılan ülkelerin bayrak geçişi yapıldı. Ardından Dünya Tekvando Federasyonu marşı ve İstiklal Marşı çalındı. Okunan marşların ardından sahneye çıkan WTF Başkanı Dr. Chungwon Choue, “2015 yılı hepimiz için değişik bir yıl oldu. Sporumuz için en iyi haberleri 31 Ocak 2015 tarihinde aldık. Uluslararası Paralimpik Komitesi 2020 Tokyo Paralimpik programında para-tekvandonun da yer alacağını öğrendik. Bu karar ile bütün para-tekvando sporcularının hayalleri sonunda gerçek oldu. Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı olarak aldığım en güzel haberlerden biriydi. Bütün yıllar boyunca bunun için çabaladık. Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüyle devam etmek istiyorum. ‘Başarı, ‘başaracağız’ diyip, en sonunda ‘başardım’ diyebilenlerindir. Bundan 5 yıl sonra, pek çoğunuz Tokyo arenasında kendi ülke bayraklarınızı dalgalandıracaksınız ve içimizden bazıları, olimpiyat madalyasını boynunda taşıyor olacak” dedi.

WTF Başkanı Choue konuşmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk’e, Samsun Valisi İbrahim Şahin’e ve TTF Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin’e plaket verirken, TTF Başkanı Doç.Dr. Metin Şahin de WTF Başkanı Dr. Chungwon Choue’e Vali Şahin’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt’a ve AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’a plaket verdi.

ŞAHİN: TÜM KATILIMCILARA BAŞARILAR DİLİYORUM

Verilen plaketlerin ardından kürsüye çıkarak konuşma yapan TTF Başkanı Doç.Dr. Metin Şahin, “6. Para-Tekvando Şampiyonası ile 2. Seri Grand Prix Tekvando Dünya Şampiyonası, tarihi, doğası ve kültürü ile Karadeniz’in en güzel şehrinden biri olan Samsun’da yapılmasından son derece mutluluk duymaktayız. Şampiyona boyunca tüm konuklarımıza Türk konukseverliğin en güzel örneklerini göstermek için tüm ekimiz ile birlikte gayret sarf edeceğiz. Müsabakaların sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi dileklerimle tüm katılımcılara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Samsun’un ulusal ve uluslararası organizasyonları sürekli yaptığını belirten Samsun Valisi İbrahim Şahin, “2017 yılında biz çok daha büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. Bu organizasyon bizim için önemli. Özellikle bugün burada başlayan ve 3 gün devam edecek olan Dünya Tekvando Şampiyonası ve 6. Para-Tekvando Şampiyonası hem Samsun için hem Türkiye için son derece önemlidir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Samsun Valisi Şahin, 23-26 Ağustos 2015 tarihleri arasında Kore’de yapılan Dünya Tekvando Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olan Samsunlu tekvandocu Ahsen Şengün’e altın hediye etti.

Daha sonra müsabakaları yönetecek olan hakemler, hakemlik yemini, sporcular da sporcu yemini ettiler. Yapılan yeminlerin ardından da TTF Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin tekvando şampiyonalarının açılışını yaptı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarına müjde

1 Samsunspor taraftarına müjde

Samsunspor kalesi emin ellerde

2 Samsunspor kalesi emin ellerde

17 Temmuz Çarşamba Samsun hava durumu

3 17 Temmuz Çarşamba Samsun hava durumu

Samsun Eğitim ve Araştırma'nın Başhekimi'nden Haber Gazetesi'ne özel açıklamalar

4 Samsun Eğitim ve Araştırma'nın Başhekimi'nden Haber Gazetesi'ne özel açıklamalar

Başkan İsmail Uyanık: 'Şampiyonluk için yola çıktık'

5 Başkan İsmail Uyanık: 'Şampiyonluk için yola çıktık'

İmamoğlu'ndan istifa etmeyen yöneticilerle ilgili çarpıcı açıklama

6 İmamoğlu'ndan istifa etmeyen yöneticilerle ilgili çarpıcı açıklama

Bir kadın cinayeti daha! Vahşice öldürüldü

7 Bir kadın cinayeti daha! Vahşice öldürüldü

Davutlar'da silahlı saldırı

8 Davutlar'da silahlı saldırı

Samsun'da büyüleyen manzara

9 Samsun'da büyüleyen manzara

Baba, yangında küçük kızını kurtarırken dumanlara yenik düştü

10 Baba, yangında küçük kızını kurtarırken dumanlara yenik düştü