Vezirköprü de hummalı çalışma

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, göreve geldikleri günden itibaren başlattıkları yol, kanalizasyon, altyapı, parke, asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi

Vezirköprü de hummalı çalışma

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Haberaks TV de Programlar Koordinatörü Sinan Sallabaş ın hazırlayıp sunduğu Samsun un Nabzı programının konuğu oldu. Başkan Edis, Vezirköprü de göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

İSTENİLEN VERİMİ ALAMADIK
Büyükşehir Yasası nın yürürlüğe girmesinden sonra 137 köy ve iki belde ile birlikte 300 yerleşim yerleri olduğunu belirten Başkan Edis, Biz hem Büyükşehir hem de Vezirköprü Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstenilen verimi yeteri kadar alamadık ama almak için çalışıyoruz. Bunu yaparken hem ekonomik olarak hem de zaman olarak çaba harcıyoruz. Önceden, Özel İdare döneminde araçların bir anda Vezirköprü ye ulaşması çok zordu. Bu hizmetlerin aksamasının gecikmesinin nedenlerinden bir tanesi de budur. Hem coğrafik olarak büyük olmamız hem de ilden uzak olmamız bunu etkiledi diye düşünüyorum. Biz göreve başladığımızdan bugüne kadar yol, kanalizasyon, altyapı, parke, asfalt çalışmalarını sürdürüyoruz dedi.

GÜZEL BİR TESİS KAZANDIRDIK
Tamamlanan çalışmalardan da söz eden Edis, Kültür Merkezi projemiz tamamlandı. 4 bin metrekarelik bir Kültür Merkezi yaptık. İçinde bulunan konferans salonu, sergi salonu, kütüphane, kafeterya ve düğün salonuyla birlikte ilçemize çok güzel bir tesis kazandırdık. Bu tesis Vezirköprü de öğrencisinden kurum amirine kadar herkesin kullanabileceği bir mekan oldu. Şu an konferans salonumuz ve düğün salonumuz kullanıma açık. Diğer yerlerse 15 Ekim den itibaren hizmete açılacak. Bunun akabinde Butik Otel açıldı. Burada yaklaşık 45 misafirimizi ağırlıyoruz. Otelin üst kısmındaki restoranı 15 gün önce tamamladık. Alt kısmında bulunan 10 a yakın işyerlerini kiraya verdik. Ayrıca Göl Mahallesi ne 52 tane iş yeri kazandırdık. Göl Pazarı nda kapalı sebze pazarını oluşturduk. Bu işyerlerini kiraya vererek temiz ve nezih çalışma ortamını sağlamış olduk. Veziköprü halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum diye konuştu. 

Dilber BAHADIR EN ÇOK OKUNANLAR

Terme aşkı şair yaptı

1 Terme aşkı şair yaptı

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

2 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

3 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

Şeytana yenilmek...

5 Şeytana yenilmek...

Tanju Çolak moral verdi

6 Tanju Çolak moral verdi

Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

7 Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

Samsun'da öğrencilerden 'İlk Kıvılcım' belgeseli

8 Samsun'da öğrencilerden 'İlk Kıvılcım' belgeseli

Halk müziği rüzgarı esti

9 Halk müziği rüzgarı esti

Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

10 Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü