KÜTAHYALI, GÖZALTINA ALINDI

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim in şikayeti üzerine açılan Haberleşmenin gizliliğini ihlal davasında, hakkında yakalama kararı çıkarılan Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı nın önceki gün Sakarya da gözaltına alındığı öğrenildi.

KÜTAHYALI, GÖZALTINA ALINDI

İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi nde 11 Eylül Cuma günü görülen 6. duruşmaya tutuksuz sanık Rasim Ozan Kütahyalı katılmamıştı. Bunun üzerine mahkeme de Sanık Rasim Ozan Kütahyalı nın yapılan aramalara karşılık bulunamadığını ve savunma vermekten kaçındığını belirterek hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar vererek duruşmayı ertelemişti.

SAKARYA DA  GÖZALTINA ALINDI 

Sakarya nın Hendek İlçesi nde geçtiğimiz çarşamba günü polisler tarafından gözaltına alınan Kütahyalı, mevcutlu olarak Hendek Adliyesi ne getirildi. Hendek Asliye Ceza Mahkemesi nde hakim karşısına çıkan Kütahyalı nın yüzüne yakalama emri okundu.

  BENİM BU EYLEMİM SORUMLU GAZETECİLİK YAPTIĞIMIN BİR KANITIDIR  

Kütahyalı yaptığı savunmasında o günlerde Fatih Terim ve Ünal Aysal arasında büyük bir tartışma meydana geldiğini belirterek, Ünal Aysal, Fatih Terim e mesaj çektiği ancak kendisine ulaşamadığı, Fatih Terim in de mesajı aldığı halde Ünal Aysal a dönmediği tartışılıyordu. Ünal Aysal, Fatih Terim in mesajı aldığını ancak kendisine kasten dönmediğini söylüyordu. Fatih Terim ise mesajın kendisine ulaşmadığını ve Ünal Aysal ın kendisine ve kamuoyuna yalan söylediğini iddia ediyordu. Kamuoyu ikiye bölünmüştü. Ben tanınmış ve sorumlu bir gazeteci olarak hangisinin yalancı olduğunu kamuoyunu aydınlatmak için araştırdım. Araştırmalarım sonucunda Fatih Terim ve Ünal Aysal arasındaki mesaj kayıtlarına ulaştım. Mesaj kayıtlarını gazetecilik görevim gereği kamuoyuna paylaştım dediği öğrenildi.

BENİM BU EYLEMİM BİR GAZETECİLİK BAŞARIDIR

Benim bu eylemim sorumlu gazetecilik yaptığımın bir kanıtıdır dediği kaydedilen Kütahyalı nın şunları söylediği belirtildi: Gerçekleri kamuoyu benim sayemde öğrendi. Benim bu eylemim bir gazetecilik başarıdır. Takdir edilmesi gereklidir ancak hakkımda haksız olarak ceza davası açılmıştır.  Amerika da olsaydı bana Pulitzer Ödülü vermeleri gerekirdi. Ayrıca ben haber kaynağımı açıklamak zorunda değilim. Ayrıca ben kaynağımı açıklasaydım da Fatih Terim çok daha zor duruma düşebilirdi. Fatih Terim e asla hakaret etmedim.  Suçsuzum beraatimi istiyorum  

İFADESİNİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI

Mahkeme, Kütahyalı hakkındaki yakalama emrinin savunmasının alınmasına yönelik düzenlendiğini belirterek, sanığın savunması tespit edilmiş olduğundan salıverilmesine karar verdi.  

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı nca hazırlanan iddianamede Teknik Direktör Fatih Terim ile aralarında yaptıkları mesajlaşmaların basında yayınlanmasına neden olduğu iddiasıyla Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal hakkında “haberleşmenin gizliliği ihlal suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis, bu mesajları 30 Eylül 2013 tarihinde televizyon programında yayınlayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında da hakaret ve haberleşmenin gizliliğini ihlal suçundan 1 yıldan 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep ediliyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza, 3'ü ağır 4 yaralı

1 Samsun'da feci kaza, 3'ü ağır 4 yaralı

ZMO Samsun Şube Başkanı Tosun: 'Tepkiden dolayı fındık fiyatları yükseldi'

2 ZMO Samsun Şube Başkanı Tosun: 'Tepkiden dolayı fındık fiyatları yükseldi'

Özalan taraftarlarla tartıştı: 'İstifa edeceğim'

3 Özalan taraftarlarla tartıştı: 'İstifa edeceğim'

Samsun'da bu ürün yok satıyor

4 Samsun'da bu ürün yok satıyor

Samsunspor Başkanı Tutu: 'Bu iyi olmadı'

5 Samsunspor Başkanı Tutu: 'Bu iyi olmadı'

Samsun'daki ByLock operasyonunda flaş gelişme!

6 Samsun'daki ByLock operasyonunda flaş gelişme!

Necdet Uzun yazmıştı Bakan bugün açıkladı: 'Tıpkı 2008'de olduğu gibi'

7 Necdet Uzun yazmıştı... Bakan bugün açıkladı: 'Tıpkı 2008'de olduğu gibi...'

İğne-çuvaldız meselesi

8 İğne-çuvaldız meselesi...

Samsunspor taraftarı isyan etti

9 Samsunspor taraftarı isyan etti

Samsunlu Burçak öğretmenden acı haber

10 Samsunlu Burçak öğretmenden acı haber